Alfa Romeo SUV je na ceste!

Katégória stredných a prémiových SUV sa považuje za najrýchlejšie sa rozvíjajúci sektor a silné motory by Alfe mohli dať šancu na boj so silnými súpermi ako Audi Q5 a Porsche Macan. Čím chce Alfa Romeo zaujať? Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
03.08.2014
Diskusia:

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Auto-moto zaujímavosti

Konkurencia pre Audi Q5 a Porsche Macan

Alfa Romeo SUV je na ceste, súperiť bude podľa všetkého s Audi Q5 a s modelom Porsche Macan, ktoré chce zaujať novou motorovou výbavou. Dve nové SUV-ečka sú zahrnuté do plánov Alfy Romeo. Chystajú celkom osem čerstvých modelov, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta do roku 2018 a oživiť tak "chorľavú" taliansku značku.

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Značka chystá oživenie

Očakáva sa, že Alfa Romeo ponúkne túto svoju konkurenciu Audi Q5-ky a BMW X3-ky už v roku 2016. Katégória stredných a prémiových SUV sa totiž považuje za najrýchlejšie sa rozvíjajúci sektor a silné motory by Alfe mohli dať šancu na boj s Audi Q5 a Porsche Macan, pričom by sa prílišné otáľanie s uvedením na trh, s prihliadnutím na konkurenciu, nemuselo vyplatiť. 

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Automobilka plánuje rôzne motory a rozloženie hmotnosti 50:50

Aby bolo zaistené, že všetko pôjde podľa očakávaní, Alfa plánuje pre svoju rozrastajúcu sa rodinu zaujímavý "line-up" s rôznymi motormi v ponuke. Obidve nové vozidlá budú založené na úplne novom zadnom / 4x4 náhone a automobilka ponúkne rozloženie hmotnosti 50:50. Konečne tak dá značke rozmer a jazdné vlastnosti schopné konkurovať BMW aj Jaguaru. Na vrchole ponuky ba mal stáť vidlicový šesťvalcový motor spaľujúci benzín. Prepĺňaný agregát bude mať až 500 koní.

Dizajn a štýl

Samozrejme, že ich charateristický dizajnový styling ostane ich najvyššou prioritou a najdôležitejšou hlavnou črtou. Ako môžte vidieť na prvom obrázku, spoločnosť plánuje zviesť zákazníkov od svojich nemeckých konkurentov skutočne rafinovane. Osloví nízko položenou strechou, lomenými prednými oblúkmi a vypuklými líniami. Páči sa vám? Mne osobne pripomína Lamborghini Urus. 

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Podobá sa vám model na Lamborghini Urus?

Model Giulia

Plán Alfy Romeo tiež zahŕňa príchod nového súpera a chce zabezpečiť konurenciu BMW rady 3 v podobe Alfy Romeo Giulia. Nová Alfa Romeo Giulia, ktorá nahradí úspešný model 159 by mala debutovať už na konci roka 2015. 

Alfa Romeo SUV je na ceste!

Alfa Romeo Giulia.

Odvážne plány automobilky

Aj od Alfy Romeo 4C Spider sa očakáva, že pôjde do predaja najneskôr v tomto roku, zatiaľ čo nová Alfa Romeo Spider (spoločný projekt s budúcou generáciou Mazdy MX-5, postavenej v Japonsku) tak skoro zrejme nebude, Marchionne totiž vyhlásil, že žiadna Alfa nebude postavená a navrhnutá mimo Talianska tak dlho, ako to bude mať na starosti. Ich "vlajková loď" o veľkosti Volva XC90 je ich ďalším možným "ťahačom" celej produkcie. Náčrty a plány Alfy Romeo SUV vyzerajú snubne, čo poviete? 

zdroj: www.autoexpress.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Samodriftujúce BMW!Všade sa hovorí o samoriadiacich automobiloch. Zabúda sa však na technológie, ktoré tomuto...1. August, 2014
02Ľahké a bezpečné auto? Scion a Subaru získali ocenenie Top Safety Pick! Aj ľahké športové vozidlá môžu byť bezpečné! Neveríte? Prečo sa oplatí tieto dva, do...3. August, 2014
03Virálnym reklamám kraľuje Honda! Musíte vidieť!Honda prekvapila a porazila konkurenciu automobilového sveta, pokorila aj značky ako...2. August, 2014