Audi A8 beštia: Čo dokáže pancierová limuzína za 690 000 €?

2020 Audi A8 L Security je pancierová limuzína so špeciálnymi pneumatikami odolnými voči defektu. Po prestrelení kolesa automobil dá ďalších 80 km. Šialená beštia vo vzácnej predĺženej verzii váži 3,9 ton, vyžaduje vodiča s oprávenín na riadenie nákladného automobilu. Okrem extrémnych parametrov vyniká cenovkou. Čo dokáže top pancierové monštrum za 690 000 €?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.07.2020
Diskusia:

Video: Audi A8 L Security...

Auto-moto zaujímavosti

Vozidlá Audi sú vyhľadávané vďaka dobrej reputácii medzi vodičmi. Niektorí nevlastnia automobil inej značky aj niekoľko desaťročí.  Za hlavné vklady patrí schopnosť extrémneho nájazdu. Tí náročnejší si prídu na svoje u vozidiel radu 8.

Najbezpečnejšie Audi - po krásnom A8 L Security prichádza na trh novinkaZdroj: youtube.com/ Theinterestingcars

Pancierové monštrum so 4 kruhmi v znaku

Ako bonus si zákazníci pochvaľujú najvyššiu úroveň luxusu, akú poskytujú moderné autá. Ak si skutočne top zákazníkom značky, určite ťa osloví predĺžená verzia L. Nestačí? Mimoriadne želania? Najbezpečnejšie Audi pre najbohatších ľudí planéty nemá konkurenciu! Podobné parametre u konkurenčných značiek nenájdeš.

2020 Audi A8 L Security  - Najbezpečnejšie Audi všetkých čias s pneumatikami odolnými voči defektu.Zdroj: motor1.com

Najbezpečnejšie Audi pre náročných

Inkognito brnenie v kombinácii s drsnou odolnosťou  sú zárukou, že tvoje pancierové monštrum na ulici len tak niekto neodhalí. Od bežnej predĺženej verzie sa takmer nelíši, a predsa poskytuje to, čo žiaden iný automobil Audi! Pozeráš sa na najbezpečnejšieho predstaviteľa značky na trhu.

2020 Audi A8 L Security: Čo dokáže obrnená limuzína za 690 000 €?Zdroj: motor1.com

Špeciálne vlastnosti

2020 Audi A8 L Security je pancierová limuzína poháňaná agregátom z Audi S8 v podobe 4-litrového 8-valcového motoru s výkonom 563 koní. Sú aj ďalšie možnosti výberu techniky. Ak si myslíš, že tento automobil vďaka pancieru odolá maximálne výstrelu z pištole, čítaj ďalej.

Balistická ochrana

Špeciálne trysky v podbehoch kolies dokážu uhasiť požiar. To nie je všetko. Audi chápe extrémnu odolnosť svojím spôsobom. Priprav sa na to, že v tomto odolnom automobile prežiješ výbuch granátu, streľbu z guľometu a odstreľovacej pušky. Karoséria disponuje balistickou triedou ochrany VR9. Sklá sľubujú ešte väčšiu odolnosť.

Vlastná zásoba kyslíka

Čo v prípade použitia chemických zbraní? Spustí sa samostatná ventilácia s vlastnou zásobou kyslíka. Čo sa stane v prípade kolízie? Aktivuje sa systém pyrotechniky, ktorá automaticky odpáli dvere a umožní opustiť vozidlo.

2020 Audi A8 L Security: Čo dokáže obrnená limuzína za 690 000 €?Zdroj: carscoops.com

Akcelerácia + pneumatiky odolné voči defektu

Automobil disponuje zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy. Maximálna rýchlosť je stanovená na 210 km/h. špeciálnych pneumatík. Čím sú iné? Ak dôjde k defektu, prípadne prestreleniu pneumatík, Audi A8 L Security dokáže pokračovať ešte ďalších 80 km rýchlosťou 80 km/h.

2020 Audi A8 L Security: Čo dokáže obrnená limuzína za 690 000 €?Zdroj: carscoops.com

2020 Audi A8 L Security

Okrem extrémnych parametrov vyniká cenovkou, tá je taktiež extrémna.  Šialená beštia je v predaji pre najnáročnejších zákazníkov za cenu  750 000 dolárov, v prepočte  za 690 000 €! Nové Audi s extrémnou ochranou musíš vidieť!

Najbezpečnejšie AudiZdroj: motor1.com

Vodičák na náklaďák/Extrémna cena

Pri pohľade na predĺženú verziu treba mať na pamäti, že súkromný vodič potrebuje na riadenie tejto vlajkovej lode s hmotnosťou 3,9 ton vodičský preukaz na nákladný automobil. Zaujímajú ťa jazdné vlastnosti unikátneho Audi A8 L Security s pohonom W12? Nenechaj si ujsť zábery na dokonalé tvarové línie. Sleduj video. Ako sa ti najmodernejší pancierový kolos páči? Podeľ sa s nami o svoje postrehy a zhodnotenie parametrov v komentároch.

Zdroj: carscoops.com, motor1.com

2020 Audi A8 L Security - najbezpečnejšie Audi za 690 000 €

Video: Pancierové Audi A8 L Security W12

Video: Audi A8 L Security - prvky bezpečnosti

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0152 000 koní, smrť pri rýchlosti 882,4 km/h: Guinnessov rekord najrýchlejšej ženy na sveteČo dokáže moderná technika? Supersonické monštrá sú schopné dosahovať "nadzvukovú" rýchlosť...28. Jún, 2020
02Pomsta vodiča: Šéfove Ferrari prešiel kamiónom!Pomsta šéfovi - Ako najlepšie zničiť Ferrari? Kamiónom! Čo dokáže nahnevaný zamestnanec?...22. Jún, 2020
03Nezničiteľný Mercedes dá 210 km/h aj po 47 rokoch!Akú akcelerácku dosahujú 50-ročné vozidlá? Pri vyšvihnutí ručičky na trojcifernú hodnotu je...10. Jún, 2020