Autobazár roka 2020: PDK AUTO

Pred časom ste si určite všimli anketu Autobazár roka 2020, v ktorej ste mohli hlasovať za svojho favorita. Víťazom sa stal autobazár AUTO PDK na Panónskej ceste 30 v Bratislave. Víťazovi blahoželáme a AUTO PDK si tento titul určite zaslúži, nakoľko ide o víťaža ankety Autobazár roka 2019, 2018 aj 2017. Tohtoročný titul je tak už štvrtý v poradí, čo svedčí o vysokej kvalite poskytovaných služieb. Pri tejto príležitosti sme oslovili majiteľa AUTO PDK, pána Petra Kurucza, s ktorým Vám prinášame rozhovor.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
15.03.2021
Diskusia:
Zdroj: autobazar.eu

Autobazár roka 2020: PDK...

Auto-moto zaujímavosti

Váš autobazár sa stal Autobazárom roka za rok 2020. Čo podľa vás rozhodlo? 

Čo rozhodlo o našom víťazstve je skôr otázka na našich zákazníkov. My môžeme zhodnotiť to, čo pre to robíme a to sú základné veci, ktorými sa riadime roky a mali byť samozrejmosťou u každého predajcu. Je to v prvom rade úctivý, ľudský a férový prístup, ochota a trpezlivosť, keďže nie všetci sú technicky zdatní, resp. sa u nás chystajú minúť svoje ťažko nadobudnuté úspory. A to nie len pri predaji, ale aj pri potenciálnej reklamácii.  Vážime si každého jedného zákazníka, preto s ním zásadne jednáme otvorene,  a veľakrát robíme aj veci, ktoré sú nad rámec našich povinností. V neposlednom rade je to samozrejme kvalita, nami ponúkaných vozidiel. Zakladáme si nie len na ich vizuálnej stránke, ale hlavne, aby boli v poriadku aj mechanicky a klient tak mohol od nás odísť s tým, že nemusí ihneď navštíviť autoservis. Dojem z návštevy našej spoločnosti nie je len o autách, ale aj o našom prístupe, ktorý je u nás vždy na prvom mieste. Dotvára ho aj prostredie, ktoré je čisté a útulné, aby sa klient u nás cítil čo najlepšie. 

Vďaka čomu sú zákazníci s vašimi službami spokojní? 

Dovolím si tvrdiť, že pre našich zákazníkov robíme viac, než gro našej konkurencie a to si mnohí veľmi vážia. U nás to nie je vždy o zárobku a mnohokrát práve spomínaná ľudskosť, je viac, ako peniaze. Dbáme na to, aby každý obchod, či služba, boli dotiahnuté do konca na maximálne profesionálnej úrovni a rovnako precízne pristupujeme aj k maličkostiam, ktoré častokrát rozhodujú. Veľakrát robíme aj veci, z ktorých nezarobíme ani jedno Euro, no zákazníci to ocenia a aj keď ide možno o maličkosť, znamená to pre nich veľa, pretože ochota a proklientský prístup sú v dnešnom svete žiaľ v dnešnom svete „nedostatkovým tovarom“.

Čo robíte inak ako vaša konkurencia?

Z roka na rok nám odbúdajú veci, v ktorých sme iní, nakoľko mnohí z konkurencie od nás prevzali najmä marketingové záležitosti, s ktorými sme prišli ako prví a dokonca sa nám za to aj smiali a teraz to sami robia. Ale tak to býva, ako sa hovorí, kreativitu máš buď v sebe, alebo ju okopíruješ. Čo však je inak a zrejme ešte aj dlho bude je práve ten prístup, serióznosť a otvorené jednanie. Počúvame veľa príbehov od zákazníkov, kedy práve nesprávny, či nezdvorilý prístup bol príčinou ich odchodu od predajcu. Čo sa samotných áut týka, dávame si záležať na ich čistote, každé jedno auto u nás prechádza kompletným čistením, tepovaním, či ošetrením laku. Radšej, ako by sme mali vozidlá predávať poškodené, ich opravíme, či sa to týka škrabancov, alebo drobných mechanických prác a nebudeme ich lacno kamuflovať, ako to je na Slovensku zvykom. Predávame ich v takom stave, aby klient nemusel vynaložiť ďalšie náklady na servis a mohol auto spokojne užívať. Teda jednoducho povedané, nešetríme a radšej si zrazíme zo svojej provízie, ale predáme auto, s ktorým bude zákazník spokojný. Posledná vec je garancia kilometrov, ktorá by mala byť všade samozrejmá, no nie je a mnohí, ktorí ju naoko poskytujú, ju majú sformulovanú tak, že je v zmysle zákona aj tak neplatná. 

Majú ľudia stále záujem o jazdené autá? 

Samozrejme, záujem stále je a podľa mňa vždy aj bude. Samozrejme, v čase pandémie je to slabšie, ale to už my neovplyvníme. Mnoho ľudí žiaľ nemá dôveru v autobazáre a ja sa im vôbec nečudujem a tak sa stáva, že sa celý predaj presúva „na ulicu“ medzi súkromné osoby. Je to škoda, keďže takýto predávajúci Vám nedá potrebné garancie, ale ako som spomínal, rozumiem aj tomu, prečo sa toto deje. Pre neserióznosť mnohých predajcov. To je žiaľ smutná realita.

Minulý rok bol pre autobazáre náročný, a to hlavne z pohľadu pandémie koronavírusu. 

Ako by ste ho zhodnotil? Minulý rok mal v podstate dve fázy, pre nás ako pre predajcov. V prvej vlne pandémie, sme nemali ešte tak veľmi znížený predaj, ako to bolo v druhej, avšak ten pokles v rámci celého roka je dosť značný. Stále si hovorím, že buďme radi aspoň za nejaký predaj, pretože oproti situácii v gastre, alebo iných odvetviach sme na tom neboli tak zle.  Ale vzhľadom na to, že z roka 2020 sme mali zavreté celkom tri mesiace a aktuálne sme zatvorení už od Vianoc, situácia už je zlá. A tým nemyslím len pre nás, ale celkovo pre všetkých predajcov jazdených, aj nových automobilov. Najhoršie na tom je to, že nám vláda nepomáha, ale priam naopak, robí nepochopiteľné kroky, ktoré sú pre mňa úplne nelogické. Ak môže byť otvorené záhradkárstvo, kde je vyššia fluktuácia ľudí, ako u nás, je nepochopiteľné, prečo nemôžu byť otvorené, aj naše prevádzky. Skúšobná jazda by mohla byť pritom za rovnakých podmienok, ako fungujú taxíky. Ľudia majú stále záujem kupovať, žiaľ, nemôžme ich obslúžiť.

Museli ste kvôli reštriktívnym opatreniam proti koronavírusu spraviť nejaké zmeny čo sa týka predaja, financovania alebo obhliadok áut?  

Tých zmien je neúrekom, v prvom rade musela u nás nastať zmena v myslení, pretože sedieť a ľutovať sa, ako to robia mnohí, nie je riešenie. Musíme sa každý deň vysporiadavať s nelogickými nariadeniami vlády a hlavne sme sa museli stotožniť s núdzovým stavom, nie len v krajine, ale aj  v našich domácnostiach, pretože keď sa nepredáva tak, ako štandardne, čísla nepustia. Boli sme pripravení na situáciu, kedy nebude dobre, ale nečakali sme tak dlhý priebeh a teda sa minuli aj všetky vytvorené rezervy. Čo sa týka predaja, zaviedli sme online predaj, ale kto si kúpi auto bez možnosti vyskúšania? Len takí, čo nás poznajú a vedia, že nenájdu žiadne chyby. 

Ako vidíte budúcnosť autobazárov a celého auto sektoru na Slovensku

Myslím si, že po tejto situácii ich zopár skončí s činnosťou a ostanú len tí silní, pretože na zvládnutie tejto situácie je potrebné mať istú stabilitu. Osobne si myslím, že jazdené autá sa budú kupovať a predávať vždy. Čo mi však robí vrásky, je množstvo dezinformácií a zavádzanie elektromobility a hybrdných pohonov. Pevne verím, že aj o desať rokov sa nájde v bazároch viac dieslových a benzínových áut, ako elektromobilov a hybridov, ktoré zďaleka nie sú také ekologické, ako sa vraví. Ale to už je iná téma. Prial by som si do budúcna, aby ľudí nestriaslo, keď počujú slovo autobazár, aby sme nemuseli tak veľmi bojovať s nedôverou ľudí, ktorú sklamal iný autobazár svojim nekorektným prístupom. Všetko je to len na nás, ľuďoch.

Ak by ste si chceli zakúpiť auto z najlepšieho Autobazára roka 2020, AUTO PDK, ponuku ich áut nájdete na TOMTO odkaze.

Autobazár roka 2020: PDK AUTOZdroj: autobazar.eu

Autobazár roka 2020: PDK AUTOZdroj: autobazar.eu

Autobazár roka 2020: PDK AUTOZdroj: autobazar.eu

Späť na magazín

Diskusia k článku