Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?

Bentley má celkom vyprofilovanú ponuku motorov a postupne z ponuky Bentaygy zmizli aj hybrid a naftová alternatíva. Je to logický krok a Bentley sa pri všetkých modeloch aktuálne zameriava na benzínové agregáty.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.10.2020
Diskusia:

Bentley Flying Spur je...

Auto-moto zaujímavosti

Kým doteraz bola najnovšia generácia Flying Spuru dostupná iba s mohutným dvanásťvalcom s označením W12, tak teraz prichádza menší člen ponuky. Nový agregát V8 je vhodným doplnkom ku W12 a je určený pre ľudí, ktorí chcú šoférovať, nie iba sa viezť na zadnom sedadle so šoférom na mieste vodiča.

Avšak aj slabšia verzia V8 má výkonu dosť. Osemvalec s dvomi turbami produkuje 404 kW (550 k) a 770 Nm. Reálne je na stovke za 4,2 sekundy a maximálne sa rozbehne na 320 kilometrov za hodinu. Tu sa s obmedzovačom rýchlosti nikto nehrá tak ako v Nemecku. Mohutný štvorliter má možnosť vypínania valcov, čo znamená, že v určitom režime dokáže fungovať ako štvorvalec. Teda ak nie je potrebný plný výkon.

Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Zdroj: Bentley

Výrazným pozitívom tejto verzie je ľahkosť. Oproti W12 ubudlo až 100 kilogramov. Auto je, podľa slov automobilky, agilnejšie a poskytuje vodičovi lepší pocit. Ku manévrovateľnosti prispieva príplatkový systém natáčania kolies zadnej nápravy.

Základnou výbavou pre V8 budú dvadsaťpalcové zliatinové disky kolies. A pre prípad, že by niekomu nesedeli chrómové prvky, tak môže zvoliť Blackline sadu, ktorá všetky chrómové časti nahradí čiernymi lakovanými prvkami. S nimi, najmä v kombinácii s červenou farbou vyzerá naozaj dynamicky.

Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Zdroj: Bentley

Vnútri je luxus ako sa na Bentley patrí. V základe je obloženie orechovým drevom Crown Cut Walnut, ale na výber je toho omnoho viac. Okrem sedem rôznych drevených obkladov je na výber aj karbónový obklad. V príplatkovej výbave je aj otočný displej infotainmentu, ktorý má na druhej strane doplňujúce ukazovatele. Zákazník si môže zvoliť, či chce vzadu lavicu pre troch, alebo dve samostatné miesta s predĺženou stredovou konzolou.

Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Zdroj: Bentley

Na porovnanie, W12 má výkon 467 kW (635 k) a na stovku zrýchli za 3,8 sekundy. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 900 Nm. Maximálna rýchlosť dvanásťvalca je len o 13 kilometrov za hodinu vyššia ako v prípade V8. Jeho hmotnosť je 2,4 tony, takže osemvalec má teda 2,3 tony. Takže áno, autu stačí aj V8. Prvé kusy sa ku zákazníkom dostanú koncom roka. O cene nemá zmysel hovoriť. Tá je poriadne nad 200-tisícmi eur.

Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Zdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusuBentley Continental GT je z tých áut, ktoré netrpia nedostatkom luxusu, ale ak by predsalen...23. September, 2020
02Top 5 luxusných sedanov z ponuky Autobazar.euNiekedy je cestovanie autom vhodnejšie ako lietadlom. A na takéto presuny sú ako stvorené...7. August, 2020
03Rarita na predaj: Posledné Audi S8 s automatom, faxom a VHSPosledné Audi S8 s manuálnou prevodovkou - fax, prehrávač VHS a Nokia telefón ako bonus!...2. August, 2020