Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Bentley Speed Edition 12 oslavuje finále motora W12

V ponuke Bentley je ešte stále motor W12, ktorý ale skončí svoj životný cyklus už apríli 2024. Ak teda chcete auto s týmto naozaj zaujímavo riešeným dvanásťvalcom, tak si musíte stanoviť priority a poponáhľať sa. Finálnou verziou, ktorú Bentley ponúkne bude špecialita s názvom Speed Edition 12.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.05.2023
Diskusia:
Zdroj: Bentley

Bentley Speed Edition 12...

Auto-moto zaujímavosti

Nová špeciálna edícia bude v ponuke pre všetky modely, čiže Bentaygu, Continental GT, Continental GTC, ale aj Flying Spur. Celkovo vznikne až 120 kusov týchto modelov vo všetkých karosériách, pričom rozdelenie bude určené dopytom.

Pre dvojdverové modely Bentley pripravilo odznak Speed Edition 12 na prednom blatníku, ale Bentayga a Flying Spur dostanú rovnaký prvok na poslednom stĺpiku karosérie. Odlíšením bude aj jednotlivo číslovaná tabuľka na kryte motora.

Bentley Speed Edition 12 oslavuje finále motora W12Zdroj: Bentley

Každý jeden zo 120 kusov dostane výbavu Blackline, nie ako Favorit kedysi, ale so zatmavením chrómových prvkov exteriéru. Aj disky budú čierne s priemerom 22 palcov, za ktorými bude sústava brzdových strmeňov lakovaná striebornou. V príplatkovej výbave Speed Edition 12 bude nová farba s názvom Opalite. Je to kombinácia sivej a zelenej, ktorá ale hádže na slnku odlesky až do medenej farby. Bude to zaujímavé vylepšenie vozidiel.

Do interiéru sa dostane niekoľko možností čalúnenia. Jednou z nich je celočierna Beluga, alebo dvojfarebný štýl skombinovaný s modrou, červenou, bledou béžovou, alebo oranžovou. Sedadlá však budú mať určite lemovanie a kontrastné prešívanie s možnosťou troch odtieňov.

Bentley Speed Edition 12 oslavuje finále motora W12Zdroj: Bentley

Zaujímavosťou každého jedného kusu Speed Edition 12 bude, že zákazník k nemu dostane model motora W12 v 15-percentnej veľkosti. Bentley tento malý motor vyrába z hliníku, z ktorého robí aj samotné veľké agregáty. Tento motor v mierke však nebude funkčný, čo je celkom logické, aj keď by mohol byť zaujímavým swapom pre kosačky a iné záhradné príslušenstvo. Litrový dvanásťvalec v záhradnom traktore znie ako naozaj zaujímavá alternatíva.

Bentley Speed Edition 12 oslavuje finále motora W12Zdroj: Bentley

Bentley za celý čas vyrobilo viac ako 100 000 kusov motora W12. Predstavil sa v roku 2003 v modeli Continental GT a použitie usporiadania do dvojitého W skracuje dĺžku agregátu až o 25 percent oproti klasickému motoru V12. Dôvodom na vypustenie 12-valca z ponuky je aj prechod na elektrickú energiu. Prvé elektrické modely by sa mali ukázať v roku 2026 a do roku 2030 chce mať Bentley kompletne celú svoju ponuku elektrickú. Čiže ak chcete W12, tak sa môžete tiež poponáhľať.

Bentley Speed Edition 12 oslavuje finále motora W12Zdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford E-Tourneo Courier: Elektrický van aj pre rodinuAutomobilka Ford nedávno predstavila úžitkovú verziu svojho modelu E-Transit Courier a...17. Máj, 2023
02Land Rover Defender ako kabriolet? Úpravca splnil aj toto želanieAutomobilka Land Rover už úspešne vyrába model Defender poriadne dlho, veď oslávil 75 rokov...18. Máj, 2023
03Test: Cupra Born - Dynamika a elektrika all-in-oneKaždý vie aká bola história automobilky Cupra. Pred pár rokmi sa zrodila zo športovej...10. Máj, 2023