BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživo

Automobilka BMW zjavne verí malým MPV segmentu C, keďže aktuálne ukázala naživo novú generáciu v statickej premiére. Nová generácia modelu má pred sebou celkom ťažký boj s prechodom zákazníkov ku SUV modelom. O to však prináša viac noviniek, aby mala šancu zaujať.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
09.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

BMW 2 Active Tourer:...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade treba povedať, že väčšina automobiliek, ktoré stáli pri zrode stredne veľkých MPV, povedzme, že nižšej strednej triedy, už na tento trh rezignovala. Vlastne postupom času sú najväčšími hráčmi na tomto poli práve prémiové automobilky, ktoré ešte dávajú tomuto segmentu trhu šancu. Nová generácia 2 Active Tourer je teda postavená najmä proti konkurentovi zo Stuttgartu, konkrétne Mercedesu triedy B.

Nová Dvojka Active Tourer prichádza síce s formou podobnou akú mal predchodca, ale rozhodne prijala mnohé nové charakteristické črty nových modelov. Tým najviac do očí bijúcim prvkom je enormná predná maska chladiča. Kým na fotkách vyzerá až extrémne, pri reálnom stretnutí si bez nej neviete auto ani predstaviť. Sedí na svoje miesto a pekným doplnkom sú LEDkové adaptívne svetlá. Prekvapenie je, že automobilka upustila od svojich charakteristických kľučiek a na tomto modeli sú nové, ktoré majú asi lepšiu aerodynamickú efektivitu.

BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživoZdroj: Autobazar.EU

Vzadu je však všetko tam, kde má byť. Svetlá sú jasné a znova prispievajú k tomu, že už na diaľku je v noci vidno, že toto je nefalšované BMW. Ale názov modelu už nie je hore nad evidenčným číslom, ale pod ním. Nie je to zásadná zmena, ale je viditeľná a robí rozdiel medzi predchádzajúcimi generáciami a touto. Treba uznať, že s modro-fialovo-sivou farbou a veľkými kolesami vyzerá 2 Active Tourer naozaj dobre.

A tento pocit pokračuje aj v interiéri. Veľkostne je toto auto ideálne pre štyroch dospelých, ktorým zostáva aj dostatočný batožinový priestor. Základný objem je 405 litrov, ale, v prípade potreby, je možné sedadlá sklápať. Sú rozdelené v pomere 40:20:40 a každá z častí sa dá sklopiť samostatne. Veľké prekvapenie je však v prednej časti. Aj tu je dosť miesta, ale stvárnenie je trochu iné ako v ostatných modeloch v ponuke. Zo všetkého je najbližšie ku elektrickému iX. Tomu zodpovedajú ovládacie prvky na volante. Ten si však ponechal klasické ovládacie tlačidlové prvky a nevymenil ich za dotykové plochy.

BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživoZdroj: Autobazar.EU

Ale oproti iX má nová 2 Active Tourer niečo inak. Chýba jej koliesko na ovládanie infotainmentu. Ten je možné ovládať dotykom a do podmenu sa presunulo aj ovládanie klimatizácie, ktoré mali doteraz BMW na tom istom mieste, oddelené a samostatné. Práve absencia kolieska je najväčším šokom nového modelu, ešte väčším ako práve veľká predná maska.

O pohon sa budú starať motory, ktoré budú buď klasické, mild-hybridné, alebo plug-in hybridné. Najvýkonnejší plug-in hybrid s výkonom 240 kW (326 k) príde neskôr, ale už teraz sú dostupné 4 možnosti na výber. Základom bude trojvalcový motor v 218i s výkonom 100 kW (136 k). K nemu pridáva mild-hybrid verzia 220i dosahujúca 125 kW (170 k). Na vrchole ponuky benzínových motorov bude zatiaľ 223i s 160 kW (218 k). Na a naftu BMW nezanevrelo a štvorvalcový dvojliter má výkon 110 kW (150 k). Jeho označenie je 218d. Ponuka motorov sa bude, samozrejme, postupom času rozširovať.

BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživoZdroj: Autobazar.EU

A zjavne aj ponuka prevodoviek, kde je veľká šanca, že pribudne aj manuálna. Aktuálne majú všetky verzie automat. Pritom základná verzia 218i stojí 32 100 eur. Za 220i zaplatíte 34 150 eur a vrcholná benzínová verzia stojí 37 600 eur. Ku každej verzii však treba pripočítať niečo z príplatkovej výbavy. Tieto autá nejdú z fabriky v štandardnom stupni výbavy bez príplatkov. Tie dokážu vyhnať cenu auta omnoho vyššie ako je cenníkový základ.

Dôvodom prečo automobilka pokračuje v ponuke tohto modelu je jeho úspech. Na Slovensku teda nie, lebo tu sú v kurze modely s X v názve, ale vo Francúzsku je práve 2 Active Tourer najpredávanejším BMW zo všetkých. A ak sa prejdete po niektorom väčšom nemeckom meste a chcete si objednať taxík, tak je veľká šanca, že to bude buď Mercedes triedy B, Volkswagen Touran, alebo toto.

BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživoZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW XM má byť najvýkonnejším modelom, páči sa vám?BMW akosi stále viac ukazuje výrazné autá. Výrazné, kontroverzné a hlavne diskutované....1. December, 2021
02BMW X3 po facelifte: Naftové motory nemôžu odísťAutomobilka BMW nedávno predviedla facelift modelu X3. Nová predná časť, nové interiérové...14. December, 2021
03Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUPredstavte si neobmedzený rozpočet a cestu okolo kontinentu, v tomto prípade po cestách, na...4. Február, 2022