Bollinger B1: Super SUV s dojazdom až 320 km!

Predstav si drsné SUV s mrštnými parametrami a spoľahlivými vlastnosťami v teréne. Pridaj k tomu elektrický pohon a máš pred sebou monštrum s dojazdom 320 kilometrov, ktoré vystrelí z nuly na „stovku“ za 4,5 sekundy! Bollinger B1 ti ponúka nielen závidenia hodné parametre! Toto čisté "SUV-čko" budeš chcieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.08.2017
Diskusia:

Video: Bollinger B1

Auto-moto zaujímavosti

Predstav si drsné SUV s mrštnými parametrami a spoľahlivými vlastnosťami v teréne. Také, ktoré budeš chcieť!

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Dojazd 320 km + stovka za 4,5 sekundy

Pridaj k tomu elektrický pohon a máš pred sebou monštrum s dojazdom 320 kilometrov, ktoré vystrelí z nuly na „stovku“ za 4,5 sekundy! Vskutku závidenia hodné parametre, čo povieš?

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Prvý „skutočný“ elektrický off-road

Bollinger B1 je prvým „skutočným“ off-roadom s elektrickým pohonom. Na jedno nabitie vezme vietor z plachiet mnohým bežným elektromotorom. Maximálna rýchlosť posúva ručičku budíka nad 200 km/h! Ponúka skutočne nečakané zrýchlenie a parametre!

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Elektrický pohon „nežerie aj trávu pri ceste“

Prečo elektrický pohon? S myšlienkou nahradenia bežných spaľovacích agregátov elektrickým pohonom sa pohráva čoraz viac výrobcov. Majú na to párne dôvody. V kategórii SUV je táto myšlienka zaujímavou alternatívou, ktorá búra staré  štandardy. SUV jednoducho nepotrebuje za každú cenu „žrať aj trávu pri ceste!“

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ostrý bojovník so sparťanským výcvikom

Extravagantný dojem budí aj minimalistický dizajn v štýle legendárneho Jeepu Willys. prejde až 320 km, na stovku vystrelí za 4,5 sekundy. Tu to nekončí. Sparťanské parametre z neho robia ostrého bojovníka na kolesách, ktorý to nevzdá v žiadnych podmienkach!

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Interiér

Strohý interiér v duchu hesla „menej je viac“ imponuje mnohým z nás. Vedia to aj ľudia stojaci za Bollingerom. A tak tu máme doslova základ všetkých základov s jednoduchou centrálnou konzolou a prístrojovou doskou.

Bollinger B1 - minimalistický interiérZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Výkon 366 koní, váha 4 500 kg

Duo siných elektromotorov sa postará o celkový výkon 269 kW, 366 koní a 640 Nm krútiaceho momentu. Stroj si vďaka tomu bez problémov poradí s 4 500 kilogramov vážiacim telom!

Bollinger B1Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Bollinger B1 - dobíjanie

Zaujíma ťa čas nabíjania? Kompletné dobitie by malo v domácich podmienkach trvať okolo 12 hodín. Bollinger B1 pritom nie je len hudbou budúcnosti. Podľa predpokladu spoločnosti by prvé kusy mali schádzať z výrobnej linky vo februári roku 2019. Aká bude cena? Nechajme sa prekvapiť! Čo hovoríš na mimoriadne zaujímavý koncept, ktorý poteší nielen milovníkov Jeepu Willys. 

Zdroj: topgear.com, theverge.com

Video: Bollinger B1

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mercedes-Benz X-Class: Luxusná Navara s technikou 3-cípej hviezdy! Pre koho je nový Mercedes X-Class určený? Osloví široké spektrum zákazníkov. Manažéra,...8. August, 2017
02Nezničiteľná legenda: Vek 18 rokov - na predaj ako nová!Ako vyzerá priemerný automobil po 10 rokoch prevádzky? Zub času dokáže za niekoľko rokov...10. August, 2017
03Škoda za takmer 200-tisíc! Zabudni na Kodiaq aj Monte Carlo!Ak hľadáš výbornú investíciu, zabudni na nadupanú Škodu RS a Kodiaq! Kupuj ojedinelé...20. August, 2017