Bývanie zo starej garáže? Prečo nie!

Ak si práve dokončil školu a riešiš otázku bývania. Čelíš dvom veľkým problémom. Nedostatku financii a nechuti zaviazať sa 30-ročnou hypotékou na nákup nehnuteľnosti. Ako vyriešiť otázku bývania bez pomoci rodičov, zadĺženia a zrujnovania finančného rozpočtu? Asi najvýhodnejšou cestou ako sa dostať k bývaniu je prerábka. V otázke, či sa oplatí prerábať zo starého nové, sa zastav! Áno, oplatí! Najmä v prípade ak prerobíš starú garáž! Nebudeš veriť vlastným očiam!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
17.10.2015
Diskusia:

Bývanie zo starej garáže?...

Auto-moto zaujímavosti

Otázka bývania

Ak si práve dokončil školu a riešiš otázku bývania. Čelíš dvom veľkým problémom. Nedostatku financií a nechuti zaviazať sa 30-ročnou hypotékou na nákup nehnuteľnosti. Ako vyriešiť otázku bývania bez pomoci rodičov, zadĺženia a zrujnovania finančného rozpočtu? Asi najvýhodnejšou cestou ako sa dostať k bývaniu je prerábka. V otázke, či sa oplatí prerábať zo starého nové, sa zastav! Áno, oplatí! Najmä v prípade ak prerobíš starú garáž! 

Otázka bývaniaZdroj: michaelmonahansolicitor.ie

Netradičné bývanie

Väčšina mladých, ktorí za sebou nemajú podoru rodiny, tak skončia v prenajatej izbe alebo na priváte s mesačným nájmom. Ak ťa táto možnosť neláka, je na čase, aby si sa zamyslel, či sa v tvojom okolí nenachádza miesto, ktoré iný prehliadajú. Nechaj sa inšpirovať dnešným nápadom!

Bývanie zo starej garážeZdroj: seloger.com

Priestor, ktorý vznikne, ťa prekvapí!

Poctivo pozri všetky inzeráty netradičných bytových aj nebytových priestorov. Ideálnou voľbou môže byť stará garáž, kľudne aj s nevyhovujúcim uhlom parkovania. V garáži totiž nebude parkovať žiadne vozidlo. Stane sa tvojím netradičným bývaním. Áno, asi ťa napadne, že nepôjde o najluxusnejšie podmienky. Priestor, ktorý vznikne, ťa však poriadne prekvapí!

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie na metroch štvorcových 

Ak si pri hľadaní bývania natrafil na starú garáž, ktorá by vyhovovala tvojej predstave, zbystri pozornosť! Vlastník tejto garáže sa rozhodol pre kúpu starej garáže, na základe podobného nápadu. Nikto by asi nečakal, také útulné bývanie len na  metroch štvorcových! 

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Každá pomoc vítaná

Ak máš medzi kamarátmi šikovného študenta dizajnérskej školy alebo poznáš niekoho, kto by ti poradil riešenia s maximálnym využitím priestoru, neváhaj ho osloviť. Ak nie, dostačné množstvo inšpirácie nájdeš aj na internete. V tom prípade stačí zopár zdravých rúk a istú dávku zručnosti a šikovnosti, podľa toho v akom časovom úseku chceš svoje bývanie dokončiť. Ak si dostatočne veríš, môžeš sa do prerábky pustiť na vlastnú päsť, s bratom alebo spolužiakom. 

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Nechaj sa inšpirovať!

Mladík, o ktorom hovoríme, oslovil dizajnérsku firmu. Tá mu z realizáciou jeho nápadu pomohla. Výsledkom je skvelé využitie priestoru a útulné bývanie na neuveriteľných 40-metroch štvorcových! Cena prerábky záleží od tvojich možností a šikovnosti. Jeho celkové náklady na kúpu a prerábku dizajnérskou spoločnosťou boli 30-tisíc eur. Dokázal by si vytvoriť niečo podobné za polovičnú cenu?

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Bývanie zo starej garážeZdroj: huffingtonpost.com

Zdroj: .huffingtonpost.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najlacnejší automobil na našom trhu? Lada Kalina!Na ohlásený príchod crossoveru Xray a sedanu Vesta sa ešte stále čaká. Čo sa týka...17. Október, 2015
02Video: Najúžasnejší drift všetkých čias! Driftovanie sa dá opísať ako jazda riadeným šmykom. V súčasnej dobe sa tešía záujmu aj...17. Október, 2015
03Video: Ako sa jazdí autopilotnou Teslou?Aj keď je systém samoriadenia účinný a prechádza zložitým testovaním v premávke, je stále...17. Október, 2015