Čelná zrážka s kamiónom: Aké bezpečné je Volvo?

Aký výsledok zrážky možno očakávať od 5* bodovania v teste bezpečnosti EuroNCAP a IIHS? Potvrdí Volvo neskutočnú odolnosť a bezpečnosť značky? Ako dopadla ťažká čelná zrážka s kamiónom? Muž ako zázrakom prežil, odkráčal po vlastných! Sleduj drsné video. 

rufus v Video sekcia
16.07.2018
Diskusia:

Video: Drsná havária Volva...

Video sekcia

Čelný náraz do pevnej prekážky s malým prekrytím je jedným z najťažších testov, ktorý sa pri skúškach bezpečnosti hodnotí. Ako si v teste počínajú rôzne značky?

Čelná zrážka s kamiónom: Aké bezpečné je Volvo? Zdroj: carscoops.com

Crash testy vs. Volvo

Prekvapivým zistením je fakt, že veľa moderných automobilov nepoteší mierou bezpečnosti a výsledkami testov čelnej zrážky. Škandinávia sa považuje za silného konkurenta vo výrobe vozidiel zameraných na komfort a bezpečnosť. Právom, je domovom Volva!

Ako prebieha crash test čelného nárazu?

Ako obávaný test čelného nárazu s malým prekrytím prebieha? Pri vykonávaní testu sú automobily nasmerované na pevnú bariéru, pričom dochádza pri náraze k 25% kontaktu s vozidlom smerom k strane vodiča. Tento náraz simuluje kolíziu s iným autom, náraz do stromu alebo inej pevnej prekážky.

Reálne podmienky vs. test IIHS

Video zachytáva zrážku, v ktorej len malá časť prednej časti Volva XC7 prišla do kontaktu s prekážkou. Reálne podmienky sa tak priblížili situácii, ktorú automobilky testujú pri simulovanom náraze. V akej rýchlosti vozidlá do seba narazili? K zrážke došlo pri rýchlosti približne 62 km / h. To je skoro oficiálna skúšobná rýchlosť testov IIHS.

Čelná zrážka s kamiónom: Aké bezpečné je Volvo? Zdroj: carscoops.com

5* v teste bezpečnosti EuroNCAP a IIHS

Hoci oficiálne výsledky nárazových testov EuroNCAP alebo IIHS pre Volvo XC70 nepoznáme, možno predpokladať, že "odolné Volvo" zabezpečí podobnú mieru ochrany ako Volvo V70. Tento model dosiahol plné 5-hviezdičkové bezpečnostné hodnotenie pre ochranu dospelých cestujúcich.

Čelný náraz s malým prekrytím

Volvo mimoriadne dobre zvládlo masívny náraz . Predná časť bola takmer úplne zničená, čo sa dá očakávať, pretože táto časť absorbuje plnú silu nárazu. Vďaka tomu priestor pre vodiča a cestujúcich zostal neporušený. Čo ochránilo vodiča? Ako vidieť zo záberov, stĺpik A zostal takmer neporušený.

Čelná zrážka s kamiónom: Aké bezpečné je Volvo? Zdroj: news18.com

Povesť značky

Je veľmi pravdepodobné, že svojmu dobrému priateľovi pri výbere automobilu s vysokom mierou bezpečnosti poradíš práve Volvo. Renomé značky je podložené výsledkami crash testov a skúsenosťami samotných majiteľov. Spoločnosť Volvo si rokmi vybudovala povesť o bezpečnosti. Pre Volvo nie je prekvapením, že dokonca aj staršie modely dosahujú výborné výsledky bezpečnosti.

Zaujímavosti o nehode

Podľa komentára populárneho Redditu, vodič odišiel z miesta nehody "po vlastných!" Čo ďalšie prekvapí? Toto Volvo nie je nové. Má viac ako 5 rokov, to ako odolalo masívnemu nárazu a ochránilo vodiča, ktorý vyviazol s minimálnymi zraneniami, možno opísať ako zázrak.

Nečakané potvrdenie bezpečnosti Volva

Mnoho iných automobilov by už pri podobnom náraze vypísalo "parte" posádke automobilu. Volvo však opäť potvrdilo extrémnu mieru bezpečnosti, ktorú modely pravidelne dokazujú 5* hodnotením v crash testoch. Zrážka priniesla skutočne nečakané potvrdenie bezpečnosti Volva. Tvár vodiča je vo videu rozmazaná, napriek tomu možno vidieť, ako sa po kolízii hýbe. Muž za volantom nehodu ako zázrakom prežil.

Čelná zrážka s kamiónom: Aké bezpečné je Volvo? Zdroj: carscoops.com

Simulovaný náraz vs. reálna bezpečnosť pri zrážke

Simulovaný test nárazu sa nikdy nevyrovná reálnej kolízii v premávke pri zasiahnutí protiidúcim automobilom. Dnešná nehoda je skutočným testom bezpečnosti Volva bez vypočítavania uhlov a miesta nárazu. Pri pohľade na tieto zábery, nebudeš mať veľa slov. Ako vidieť na poškodení karosérie, nehoda bola dostatočne vážna, aby potvrdila reálnu bezpečnosť Volva pri zrážke.

Dokáže Volvo zachrániť život?

Žiadny automobil Volvo neskončil v nárazových testoch Euro NCAP od roku 2003  s horším ako plným 5 * hodnotením v teste bezpečnosti. Vodič Volva XC70 vďačí za svoj život práve vysokej miere bezpečnosti svojho vozidla. O dôvod viac uprednostniť pri výbere švédske Volvo. Pri pohľade na vážnu dopravnú nehodu Volva XC70 v kolízii s kamiónom si určite nečakal, že vodič vôbec prežil. Vodičovi z videa tento stroj, bez pochýb, zachránil život! Ako hodnotíš výsledok ojedinelého "crash testu" v reálnych podmienkach? Podeľ sa o svoje postrehy v komentároch. Sleduj drsnú zrážku vo videu.

Zdroj: carscoops.com, Motor1.comyahoo.com

Video: Drsná havária Volva dokazuje extrémnu bezpečnosť

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia 1,9 TDI s nájazdom 700 000 km: Po prerábke ako nová! Stroj s neskutočným nájazdom, ktorý sa stal hitom internetu, exceluje opäť! Čo dokáže...6. Júl, 2018
02Mercedes-Benz G-Class za 20 000 €: Z Lady Niva 4x4!Čo ponúka dostupný Mercedes-Benz G-Class vyrobený z Lady Niva 4x4? Zaujme viac interiérom,...20. Júl, 2018
03Mercedes GLE: Aké ľahké je prevrátiť SUV na strechu? Od drahého a odolného SUV sa očakáva, že prekoná extrémnu záťaž, výzvy na súboj od rivalov...2. Júl, 2018