Zdieľať na facebooku
19 komentárov

Škoda Octavia Combi Ferrari: Lapač pohľadov za zlomok ceny!

Táto mašina je zaručeným lapačom pohladov. Disponuje nielen výrazným vzhľadom a podstatne nižšou cenovkou ako originál s koňom v znaku. Ako vznikla luxusná chuťovka značky Škoda? Za týmto nápadom nestojí úpravca, ktorý sa špecializuje na kontroverzné prerábky. Prekvapením je celkom zaujímavý príbeh, ktorému vďačí tento unikát za to, že vznikol. Čo ponúka Škoda Octavia Combi Ferrari?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.07.2018
Diskusia:

Škoda Octavia Combi...

Auto-moto zaujímavosti

Existuje spôsob ako vlastniť zaručený "lapač pohľadov" bez nutnosti zaplatiť štipľavú sumu? Automobilka z Mladej Boleslavy pozná riešenie.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!Zdroj: autoforum.cz

"Kôň v znaku lacno"

V roku 2016 zaplavili internet informácie o Škode Octavia Ferrari z Moravy. Už vtedy si tento nápad získal náležitú pozornosť. Inak tomu nebolo ani teraz. Potešia konkrétnejšie informácie a reálnejšia podoba. Sme opäť bližšie k reálnemu vozidlu, či sériovej podobe? Čo ďalšie ponúka unikátna Škoda Octavia Combi Ferrari?

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 3 -Zdroj: autoforum.cz

Ferrari za zlomok ceny

Ferrari s koňom v znaku. Extrémne parametre. Extrémna cena. Škoda Octavia Combi Ferrari. Podstatne nižšia cena v porovnaní s originálom. Vzhľadovo je to vydarené dielo. Posúď sám na základe fotografií.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!Zdroj: autoforum.cz

Ako vznikne Škoda Ferrari?

Ak si myslíš, že ide o obyčajný "polep" v podobe odkopírovia dizajnu, si na omyle. Fotografie, ktoré sprístupnil samotný autor, zachytávajú detaily vypracovania. Tie však nie sú natoľko dôležité. Samotný príbeh vzniku si zaslúži ešte väčšiu pozornosť.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!Zdroj: autoforum.cz

Posolstvo

Ako vznikla luxusná chuťovka značky Škoda, ktorá sa páči? Za týmto nápadom nestojí úpravca, špecializujúci sa na kontroverzné prerábky drahých strojov. Prekvapením je práve posolstvo, ktorému vďačí tento unikát za to, že vznikol. Za žiadnych okolností sa netreba vzdať svojich snov.

Ferrari od syna

Pred 22 rokmi ti tvoj syn sľúbi, že ti kúpi červené Ferrari. Podobné sľuby dávajú synovia otcom často. Sľubov, ktoré sa dočkajú splnenia je však len pár. Hlavný aktér nápadu sa rozhodol, že to tak nenechá a na znak, že sny sa majú plniť, si pripravil pre otca prekvapenie, ktoré mu môže závidieť nejeden z nás.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!Zdroj: autoforum.cz

Zaujímavý príbeh

Otec k 60. narodeninám skutočne dostal "červený darček s koňom v znaku." Dokonca možno povedať, že je, vzhľadom na nákladnú údržbu, omnoho vhodnejším darom pre čestného pracovníka Českých dráh. Praktická Škoda v pretekárskych farbách "vyrobená na zákazku" špeciálne pre nového majiteľa na 100 % potešila.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!Zdroj: autoforum.cz

600 koní vs. spotreba "na mieru"

Pozorný syn k darčeku "pribalil" výletnú cestu priamo do srdca Ferrari, talianskeho Maranella. Zastavili sa v Modene, rodisku samotného Enza Ferrariho, kde si oslávenec vychutnal jazdu na vzácnom Ferrari 458 Speciale. Superšport sa páčil. Prevádzkové náklady 600-koňovej mašiny však obdarovaný srdečne odmietol trpieť vo svojej garáži. Superšportový zážitok tak bol nakoniec omnoho viac "na mieru" práve v podobe spotreby Škody Octavia Combi.  

Detaily

České Ferrari je rovnako farebne zaujímavé ako neporovnateľne drahší originál. Pôvodné písmená SF, skratku Scuderia Ferrari, nahradili emblémy Ferrari s iniciálami DP a číslo 60. Nové označenie zachytáva iniciály majiteľa a vek majiteľa darčeka. Označenia a logá označujúce pravý pôvod zmizli, zachovaný je charakteristický pretekársky symbol značky.

Škoda Octavia Combi Ferrari: Neprehliadnuteľný lapač pohľadov za zlomok ceny!

Cena

Skôr ako odsúdiš, že sa jedná o lacnú napodobeninu, zamysli si nad významom tohto gesta syna k otcovi. Škoda Octavia Combi Ferrari je zaručeným lapačom pohľadov, ktorý disponuje nielen výrazným vzhľadom, ale aj podstatne nižšou cenovkou ako originál s koňom v znaku. Dokázal by si tento stroj na ceste prehliadnuť? Je to veľmi nepravdepodobné. Ako sa ti zaujímavý dizajn páči? Podeľ sa o svoj pohľad na podobnú prerábku v komentároch.

Zdroj: autoforum.cz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Minibus z Ruska: 110 km/h, odvezie 12 osôb! Kamaz predstavil zaujímavý minibus. Odvezie 12 pasažierov. Disponuje špeciálnym natáčaním...6. August, 2018
02Starý Ford s motorom Koenigseggu: Čo dokáže 2 000-koňová beštia?Motory Koenigseggu patria medzi najvýkonnejšie agregáty na svete. Jeden "prvotriedny" sa...10. August, 2018
03Najdrahšia Škoda Superb: Súkromný tank s výkonom 280 koní za 76 800 €!Škoda Superb pre náročných! Zaujímavé parametre, nenápadný vzhľad, výnimočné...4. August, 2018