Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!

Octavia sa stala najčítanejším nápisom na zadnej časti automobilu, aký môžeš pri jazde po Slovensku a ČR prečítať. Škoda právom patrí k najsilnejším hráčom vysokého nájazdu. Čo spraví s technickým stavom nájazd takmer 1 000 000 km? Škoda Octavia II TDI dosiahla nájazd 940 000 km. Aký je stav vozidla, ktoré 23-krát obehlo zemeguľu? Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.07.2018
Diskusia:

Video: Škoda Octavia II...

Auto-moto zaujímavosti

"Dvojková" Octavia je legendou. Právom. Okrem toho, že trhala rekordy predajnosti, má nečakane dobré karty aj čo sa týka životnosti.

Škoda Octavia II TDI: Technický stav vs. nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Dlhá životnosť

Záujemcov láka naftový pohon. Vodiči ju milujú aj vďaka schopnosti sprevádzať svojho majiteľa nečakane dlho. Počet rokov, kedy poctivo slúži, je priamo úmerný počtu záujemcov o kúpu vždy, keď sa na inzertnom portáli objaví zachovalý exemplár.

Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Rekordér nájazdu

Aj napriek dlhej životnosti je extrémny nájazd s takmer 6 nulami skutočne nečakaným výsledkom príkladnej starostlivosti a možno aj značnej dávky šťastia a náhodných faktorov. Ako si "kráľovský nafťák" poradí so zubom času a extrémnym nájazdom?

Populárna Škoda Octavia

Začiatok výroby v roku 1996 odštartoval popularitu dlhoročného bestsellera našich ciest. Nájdeš ju aj v krajinách, kde by si ju v tak hojnom počte nečakal. Hlavné plusy sú cena, spoľahlivosť a dostupnosť náhradných dielov.  

I. generácia vs. II. generácia

Prvá generácia prišla na trh s modernizáciou výrobných procesov v roku Octavia 1. generácie to na našich cestách "roztočila" už v roku 1996, kedy sa dočkala modernizácie výroby. 2. generácia sa ohlásila presne o 9 rokov neskôr. Úspech? Nečakane veľký, rovnako ako u predchodcu.

Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Strieborný liftback z roku 2007

Typ s ľavostranným riadením, ktorý putoval na írsky trh, verzia liftback 1Z z roku 2007, prekvapil opäť po rokoch a získal si celosvetovú pozornosť. Dôvod? Extrémny nájazd s takmer 7-ciferným číslom na ukazovateli nájazdu!

Zachovalé Škody s nečakane vysokým nájazdom

Rekordné hodnoty ukazovateľa nájazdu v spojení so zachovalým stavom nájdeme často práve na Britských ostrovoch. Dôvodom sú miernejšie zimy a absencia soli na cestách, ktorá útočí na všetky motorové vozidlá u nás.

Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Škoda Octavia II TDI

Tento konkrétny exemplár bol využívaný ako taxi. Ani obrovský nájazd však nerozhodol o jeho putovaní na vrakovisko. Z času na čas sa na internete objavia informácie o vozidlách značky Škoda s výnimočne vysokým nájazdom. Mnohé najazdili rekordný počet kilometrov na britských značkách s opačným riadením.  

Najazdených 940 703 km

Dnešný unikát sa stal slávnym po objavení sa v populárnej relácii Cars Ireland. Oficiálny nájazd tejto mašiny ukazuje nečakane vysokú hodnotu. Digitálny displej zobrazuje hodnotu 940 703 km. Pozornosť viac ako zaručená!

Taxi, ktoré obehlo zemeguľu 23-krát

Nevieš si obrovský nájazd predstaviť? Škoda Octavia TDI z roku 2007 za svoju kariéru obehla celú zemeguľu neuveriteľných 23-krát! Ani po tomto výkone však nie je odsúdená na zaslúžilý odpočinok. V aktuálnom nájazde pokračuje.

Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Technický stav

Ako najlepšie dokázať technický stav vozidla? Moderátorka relácie, Sinead McCann, šla overiť namerané hodnoty do servisu. Automobil bol podrobený kompletnému testovaniu a technickej kontrole. Výsledok neprekvapil len divákov. Po 11 rokoch "v službe" a pravidelnom servise je stav vozidla prekvapením.

"Vychytávky na palube"

Hlasové ovládanie, dotykové obrazovky nečakaj. Elektrické vychytávky však "na palube" mohykána extrémneho prežitia sú a fungujú. Poteší ťa rádio, centrálne zamykanie aj systém ABS.

STK po extrémnom nájazde

Pri kontrole sa zistilo, že treba vymeniť púzdra odpruženie kolies a prevodovky. Ďalšie drobnosti sa týkali opotrebenia materiálu a žiaroviek osvetlenia. Rekordér nájazdu nielenže prešiel kontrolou, ale svojím "zdravotným stavom" prekvapil aj mechanika.

Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Zdroj: autoforum.cz

Nájazd takmer 1 000 000  km

Rekordér nájazdu nesie "jazvy" v podobe škrabancov v interiéri. 11 "krížikov" v podobe takmer tuctu jazdeckých sezón zanechali stopy na tele a na duši. Ak sa odmyslia malé vady, ktoré možno u 11 ročného vozidla predpokladať, máš pred očami 1 z najviac zachovalých mašín s podobnou minulosťou. S prihliadnutím na nájazd takmer 1 000 000 kilometrov, ide o mimoriadne zachované vozidlo.

Sleduj video

Octavia sa stala najčítanejším nápisom na zadnej časti automobilu, aký môžeš pri jazde po Slovensku a ČR prečítať. Škoda právom patrí k najsilnejším hráčom vysokého nájazdu. Škoda Octavia II TDI dosiahla nájazd 940 000 km. Všetko nasvedčuje tomu, že tento stroj pokorí čoskoro hranicu miliónového nájazdu. Ani potom sa však nezastaví. Ako hodnotíš nečakaný technický stav mašiny s nájazdom takmer 1 000 000 km?  Aký stav vozidla si očakával? Trúfne si na kráľa rekordérov s ešte vyšším nájazdom, Škodu Fabia? Sleduj video.

Zdroj: CarsIreland.ie@Youtube

Video: Škoda Octavia II TDI vs. 940 000 km nájazd

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Rarita: Ako sa riadi kamión s 18-stupňovou prevodovkou?Ktorý vodič nezatúžil riadiť klasický ťahač známy z amerických filmov? Ako sa radí v...8. Júl, 2018
02Rolls-Royce za polovicu: Luxusná limuzína za koľko?Nie je limuzína ako limuzína. Luxusná limuzína Toyota Century "ide po krku" Bentley a Rolls...4. Júl, 2018
03Mercedes GLE: Aké ľahké je prevrátiť SUV na strechu? Od drahého a odolného SUV sa očakáva, že prekoná extrémnu záťaž, výzvy na súboj od rivalov...2. Júl, 2018