Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-E

Americká automobilka Ford všetkým „vybila šiby“ predstavením novej verzie Mustangu Mach-E. Je ňou novinka s názvom Rally, ktorá má evokovať práve tento súťažný automobilový šport. Tento nový Mustang Mach-E postavený na základe dvojmotorových verzii s pohonom všetkých 4 kolies a má niekoľko doplnkov, ktoré ho výrazne odlišujú od štandardných možností dostupných bežne.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.09.2023
Diskusia:
Zdroj: Ford

Chcete jazdiť rally?...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade sú úplne iné zliatinové disky, ktoré majú priemer 19 palcov a výrazne pripomínajú to, čomu sa hovorí kanálové poklopy od firmy OZ (Superturismo). Ďalším faktorom zmien je použitie svetlej výšky zvýšenej o 20 mm a upravených Magne Ride podvozkových komponentov. Ďalšou zmenou môže byť masívne krídlo vzadu a tiež prídavné svetlá v maske chladiča. A tiež ďalšie zmeny vzhľadu pomocou prahu, predného spojlera a difúzora.

Ford oznámil, že výkon tejto beštie bude 358 kW (487 k) a že na stovku sa dostane za 3,7 sekundy. Je to ale stále, aj z pohľadu fabriky, odhad, ktorý sa ešte môže postupne zmeniť. To čo je však jasné je využiteľná kapacita batérie až 91 kWh a rýchlosť nabíjania až 150 kW.

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EZdroj: Ford

Za veľkými prednými kolesami s priemerom 19 palcov sú brzdové kotúče s priemerom až 385 mm, na ktoré pôsobí červený strmeň so logom Brembo. Disky obývajú pneumatiky s rozmerom 235/55 R19 a sú to univerzálne Michelin Cross Climate 2. Nie je to maximálny rozmer diskov, ktoré na Mustang Mach-E môže ísť, ale pri súťažiach rally potrebujete skôr rozumné bočné steny.

Do interiéru sa dostali lesklé plochy na prístrojovú dosku a na spodnú časť volantu. Ford pre tento model použil aj špeciálne Ford Performance sedadlá a všetko ešte ozvláštňuje kontrastné prešívanie.

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EZdroj: Ford

Automobilka povedala, že Mustang Mach-E Rally je jedným z prvých elektrických vozidiel inšpirovaných touto súťažou a vo Forde je absolútnym unikátom. Informačno-zábavný systém ešte predvádza aj režim RallySport Drive Mode, ktorý je zameraný na jazdu mimo spevnených ciest a dokáže poskytnúť viac priestoru na kontrolované šmýkanie a lineárnejší spôsob reagovania na akceleračný pedál. Takisto tlmiče sú prispôsobené na agresívnejšie tlmenie pre zlepšenie situácie v zákrutách s nespevneným povrchom.

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EZdroj: Ford

Najlepšie na celom aute je, že bude aj jeho sériová verzia. Bude sa dokonca aj predávať a bude len o niečo drahšia ako alternatíva GT, ktorá má najvyšší výkon. Takže sa stále pozeráme na cenu okolo 75 000 eur za auto pripravené aj na ťažší život v terénnejších situáciách. Na výber bude z vás viacerých farieb, medzi ktorými bude modrá, čierna, zelená, žltá, ale aj biela a sivá. Práve biela a sivá nebudú štandardom, budú za príplatok.

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EZdroj: Ford

Ak nechcete Mustang Mach-E Rally, tak máte stále možnosť kúpiť štandardné verzie, ktoré prešli výraznou úpravou cenníka. Z áut, ktoré boli na okraji hľadania kvôli vysokej cene sa stali autá, ktoré sú podobne cenovo nastavené ako napríklad Škoda Enyaq, len prinášajú ešte väčšiu batériu. Veď Mustang Mach-E má najväčšiu batériu v hre áut okolo 60-tisíc eur. Inak povedané, slušná výbava Premium a alternatíva s dojazdom až 600 km je za 59 690 eur. A má výkon 216 kW (294 k) smerovaný na zadnú nápravu.

Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford myslí na kempovanie, pridáva Transit Custom NuggetAutomobilka Ford aktuálne ukazuje svetu svoj parádny model vanu s názvom Transit Custom. A...26. August, 2023
02Vylepšená Tesla Model 3 je najaerodynamickejšie auto v ponuke amerického výrobcuAmerická automobilka Tesla predviedla inovovanú verziu svojho najobľúbenejšieho modelu,...14. September, 2023
03Takto majú vyzerať BMW budúcnosti, minimalistické a šokujúceVeľké ľadvinky nebola nesprávna cesta, BMW len zvolilo jednu módnu vlnu, ktorá nesadla...14. September, 2023