Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Čínske autá excelujú: V testoch bezpečnosti lepšie ako BMW!

Čínske autá valcujú európske automobilky. Väčšina modelov z Číny získala maximálny počet hviezdičiek a vyššie hodnotenie než európska konkurencia. Čínske modely excelujú v testoch Euro NCAP a predbehli aj BMW!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.12.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: euroncap.com

Video: Nárazové a...

Auto-moto zaujímavosti

Autá z východu dosahujú hodnotenia nad rámec štandardov. Lepším dôkazom nemôže byť nič iné ako výsledky európskych nárazových testov od populárneho testera Euro NCAP. Tento úspech na poli bezpečnosti môže byť kľúčovým bodov pri rozhodovaní potenciálnych zákazníkov o kúpe. Prečo záujemcovia presedlávajú z európskych značiek na čínske značky?

Hodnotenia lepšie ako BMW

Kedysi len okrajový segment, ktorý sekundoval rozšírenému dopytu po miestnych značkách áut. Spotrebitelia aj kritici ich označovali za nespoľahlivé a pravidelne dostali ranu od drahších, ale bezpečnejších miestnych rivalov.

Nárazové testy bezpečnosti

Tento trend však skončil. Nová doba je tu. Autá z Číny sa už predávajú a jazdia po celom svete. Po novom môžu byť lacnejšie a bezpečnejšie ako drahšie európske značky. A to je už silná výhoda, čo povieš?

Čínske modely excelujú

Čínske automobilky dnes vyrábajú autá, ktoré sú z hľadiska kvality, bezpečnosti a spoľahlivosti na rovnakej úrovni ako autá značiek z iných krajín. Ešte lepšia správa? Niektoré z testovaných modelov čínskych výrobcov sa budú už čoskoro predávať aj na slovenskom trhu. To nepoteší tunajšie značky s často vyššou cenovkou.

MG 4 Electric a ďalšie zaujímavé modely

Veľmi vysoké hodnotenie získavajú značky ako Chery OMODA5, Maxus MIFA 9, BYD ATTO 3, WEY Coffee 02 a NIO ET7. Majú však rivala z vlastných radov, čínske auto, ktoré je na tom ešte lepšie. Pri chválení treba najvýraznejšie pochváliť MG 4 Electric. Tento skvost už dlhšie zbiera výborné ocenenia v zahraničí a v lete 2023 sľubuje príchod na Slovensko.

Euro NCAP testy

Na tento tlak zo strany Číny nevládze reagovať ani taký favorit ako Ford Puma. Tento model  získal v rovnakom období len 4 hviezdičky za ochranu posádky. Rovnaké 4* hodnotenie si vybojoval Peugeot 408, DS 9, Kia Niro a Volkswagen Touran. Ktoré výsledky v testoch prekvapili najviac? Plný počet hviezdičiek nezískalo ani BMW i4. Toto eso neuspelo v nárazových testoch z dôvodu nedostatočných asistenčných systémov.

Prísnejšie čínske bezpečnostné predpisy

Jedným z kľúčových faktorov tohto zlepšenia je sprísnenie bezpečnostných predpisov a noriem v Číne. Čínska vláda zavádza stále ďalšie a ďalšie opatrenia, ktoré sa majú postarať o bezpečnosť automobilov vyrábaných a predávaných v krajine. Čoho sa nové pravidlá týkajú?

Prísnejšie emisné normy

Bezpečnostné testy pre všetky vozidlá, prísnejšie emisné normy a zavedenie pokročilých asistenčných systémov vodiča sa prejavilo nielen na bezpečnosti. Zavedenie pokročilých asistenčných systémov vodiča ako je automatické núdzové brzdenie a varovanie pred vybočením z jazdného pruhu dokázalo vyrovnať úroveň čínskych modelov a zdvihnúť kvalitu áut natoľko, že dnes valcujú európske značky. Ďalším fenoménom je fakt, že osadené bezpečnostné prvky sú rovnaké, aké sa nachádzajú na autách domácich značiek. Čo viac možno Číne vytknúť? Ako sa ti páčia výsledky testov? Kúpil by si si na základe testov automobil čínskej značky? Podeľ sa s nami v komentároch.

Zdroj: euroncap.com, MG 4 Electric

Nárazové a bezpečnostné testy Euro NCAP - čínske značky excelujú a predbehli aj BMW

Video: Nárazové a bezpečnostné testy Euro NCAP

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

0115 najpredáva­nejších áut na Slovensku a v ČR!Aké modely kupujeme u nás a u susedov v Čechách najčastejšie? Tieto modely sú...26. December, 2022
02Predbiehanie kamiónov po krajnici: 47-ročná vodička prišla o vodičák!Ako skončila „spanilá“ jazda, počas ktorej 47-ročná vodička predbehla 2 kamióny, porušila 4...22. December, 2022
03Koľko km prejde 712-koňové delo s prázdnou nádržou? Koľko km prejde Ram so 712-koňovým delom s prázdnou nádržou? Aj pri spotrebe 18 l na 100 km...24. December, 2022