Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Do Chorvátska s 1 nabitím: Najvyšší dojazd v Európe, až 707 km!

Fisker Ocean SUV. Fascinujúci dizajn. Elektrický pohon. Čo ďalšie možno čakať od najnovšieho počinu slávneho Henrika Fiskera? Extrémny dojazd – najvyšší v Európe. Až 700 km. Do Chorvátska cestuješ s 1 nabitím! 

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: fiskerinc.com

Video: Fisker Ocean - Del...

Auto-moto zaujímavosti

Ambície Henrika Fiskera nemajú konca. Vidieť toto delo naživo je zážitok, ktorý treba jednoducho zažiť. Tak opisujú tento automobil fanatici elektrického pohonu a nielen. Čoskoro bežné druhy pohonu nahradí elektrický pohon. Toto delo bude pritom. Vyzerá to tak, že sa do dejín však zapíše omnoho skôr.

Do Chorvátska s 1 nabitím! 

Fisker Ocean SUV je automobil, ktorý neprehliadneš. Prejsť do známej dovolenkovej destinácie Slovákov len s 1 nabitím, to môže presvedčiť aj neprajníkov elektrického pohonu. Kráľa segmentu elektrických SUV podľa reakcií verejnosti z neho robí nielen rekordný dojazd.

Verzia Extreme s rekordným dojazdom

Z Frankfurtu do Paríža by toto delo dokázalo prejsť bez jediného nabíjania. Extreme verziu poháňajú 2 elektromotory s celkovým výkonom 404 kW, 549 koní. Uvedené ceny sú odporúčané maloobchodné ceny pre uvedené krajiny a nezahŕňajú žiadne nepriame stimuly. Ceny a zahrnuté možnosti sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a nezahŕňajú žiadne nepriame stimuly. Zobrazené dátumy sú dátumy objednávky. Kliknutím na krajinu zobrazíš ďalšie podrobnosti o automobile.

Fisker Ocean SUV

V súvislosti s modelom Fisker Ocean výrobca udáva základnú záruku 6 rokov, prípadne nájazd 100 000 kilometrov. Na batérie a elektrickú platformu platí záruka počas obdobie 10 rokov alebo 160 000 najazdených kilometrov.

Doplnková výbava – solárna strecha

Elektromobil je zaujímavý aj doplnkovou výbavou. Ktorý podobný automobil ponúka solárnu strechu? Táto vychytávka má rovnako odvážne plány. Solárna strecha má za ideálnych podmienok pri využívaní v slnečných oblastiach ročne vygenerovať dostatok energie na prejdenie vzdialenosti približne 2000 km. To je ďalší dôvod, prečo môže tento automobil presvedčiť zákazníka už krátko po spustení výroby.

Predaj v Európe

Automobilka Fisker uvádza, že elektrické SUV sa začne v Európe predávať vo vybraných škandinávskych krajinách krátko po spustení sériovej výroby. Tá je naplánovaná na november 2022. Medzitým už je vyrobených 47 prototypov, ktoré sú využívané na testovanie a ostatné potrebné certifikačné procesy.

Cena?

Toto delo právom zažíva európsky boom. Brutálna mašina je oficiálnym trhákom na poli extrémneho dojazdu. Nechystá sa skončiť s prekvapeniami. Na druhý pokus Fisker prichádza s náložou parametrov a cenou, ktorá valcuje konkurenciu. TouringRange s nižším dojazdom štartuje na cene 40 800 €. Verzia Extreme sa s veľkou 100kWh HyperRange batériou a spomínaným dojazdom viac ako 700 km sa predáva  za približne 70 000 eur.

Stratégia predaja

Spoločnosť  Fisker neskúša uspieť na trhu bez plánu. Výrobca vypracoval európsku stratégiu, ktorá má zabezpečiť úspech na tunajšom trhu. Ten považuje výrobca  za kľúčový. Nedávno bola otvorená pobočka v Mníchove. V súčasnosti sa pracuje na vybudovaní ďalšieho centra v Nemecku. Postupne sú v pláne ďalšie krajiny. Ako sa ti Fisker Ocean a predstavené parametre páčia?

Cena Spojené kráľovstvo? 60 880 GBP

Cena Holandsko: * 70 000 EUR

Cena Nemecko: 69 950 eur

Dostupné na objednávku Spojené kráľovstvo: od marca 2023

Dostupné na objednávku Holandsko: Očakáva sa september 2023

Dostupné na objednávku: Nemecko od marca 2023

Odhad skutočného dojazdu: Medzi 365 - 735 km

Mesto – chladné počasie: * 505 km

Diaľnica – chladné počasie: * 365 km

Kombinované - chladné počasie: * 430 km

Mesto - Mierne počasie: * 735 km

Diaľnica - Mierne počasie: * 465 km

Kombinované - Mierne počasie: * 575 km

Zdroj: topgear.comfiskerinc.com/ocean, fiskerati.com

Video: Fisker Ocean - Del s dojazdom až 707 km!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Najpredávanejšie autá sveta: Tieto kúpiš aj v SR! Krásny fialový Volkswagen Lavida v SR nekúpiš. Škoda. Ale môžeš mať jednotku, Toyotu Camry...28. Marec, 2023
027-miestna Dacia Bigster: Novinka so 4x4 pohonom?Duster, Sandero Stepway, Logan a Jogger. Na budúci rok pribudne do portfólia úspešných...26. Marec, 2023
033 kroky - Jarná starostlivosť o auto: Čo nepodceniť?Zima autám nepraje. Po zime je, viac ako kedykoľvek, dôležité nepodceniť 3 kroky jarnej...24. Marec, 2023