Dostupné veľké SUV? Ďalšie detaily o Dacii Bigster

V predchádzajúcom článku sme si povedali, že sa Dacia po novom spojí s Ladou. Veľké SUV je pôsobivým konceptom lacného hybridného SUV pre masy. Dacia Bigster je zaujímavá novinka nielen pre hipsterov. Nenechaj si ujsť ďalšie zverejnené detaily a parametre!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.02.2021
Diskusia:
Zdroj: ru.motor1.com

Video: Dacia Bigster

Auto-moto zaujímavosti

Plán oživiť ponuku značky sa týka príchodu nového SUV, ktoré osloví väčšinového zákazníka. Dacia Bigster bude väčšia Dacia Duster, ktorá ponúkne tretí rad sedadiel a odvezie 7 osôb. Dacia Bigster meria na dĺžku 4,6 metra. Na trh prichádza s novým elektrifikovanými pohonom.

Dacia Bigster - Novinka z Rumunska osloví nielen pre hipsterovZdroj: dacia.ru

Nové logo

To však nie je všetko, v súvislostí s novým modelom značka predstaví nové, modernejšie logo. Dacia štartuje novú éru a na potreby zákazníka reaguje viac ako pragmaticky. Toto SUV bude jedným zo 7 prekvapení, ktoré vzniknú pod taktovkou Lady a Dacie. Plán automobilky sľubuje ich príchod na trh do roku 2025. Nebudú chýbať modely segmentu C.

Dacia Bigster - Novinka z Rumunska nielen pre hipsterovZdroj: zr.ru" data-iml="37029.97999987565

Dacia ostane dostupná Dacia

Rumunská automobilka sa však nechystá zaútočiť v segmente prémiovej triedy. Šéf automobilky ubezpečuje, že Dacia ostane Daciou, tak ako ju poznáme. Výroba bude zameraná na dostupné modely pre masy. Mimo dostupných SUV sa značka prenesie a pokúsi zaujať v kategórií kompaktných SUV. S tým môže podľa vyjadrenia pre médiá pochopiteľne súvisieť nárast ceny. Zvýši sa tak priemerná cena vozidla značky, bude rásť marža a odrazí sa to na väčšom zisku. Ten hodlá automobilka investovať do ďalších inovácií.

Dacia Bigster - Novinka z Rumunska nielen pre hipsterovZdroj: dacia.ru

Hybrid

Nutné zníženiu emisií môže za motorizácie s hybridným pohonom. Dacia Spring ide ešte ďalej a ohlásila čisto elektrický pohon. Alternatívou je LPG pohon, ten ponúkne aj ruská Lada. Veľké SUV sa tešia v automobilovom svete čoraz väčšej obľube. Ako sa pobije v konkurencii? Nechajme sa prekvapiť.

Dacia Bigster - Novinka z Rumunska nielen pre hipsterovZdroj: dacia.ru

Zdroj: stoneacre.co.ukmotor1.com

Video: Dacia Bigster

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lúpež na pumpe v BA s bizarným koncom: Hit internetuTo, čo sa odohralo na čerpacej stanici v Bratislave sa vďaka nečakanému „vyvrcholeniu“...30. Január, 2021
02EČV po novom: Prenesiteľné, bez viazanosti na okres, ušetria vodiči i štát: Ročne sa na Slovensku zošrotovuje 400 000 kusov kusov tabuliek s evidenčným číslom vozidla....28. Január, 2021
03Nová Škoda Fabia IV: Podoba novinky od SCHULTE DesignPodľa dostupných informácií a vyjadrenia šéfa českej automobilky, Thomasa Schäfera, sa nová...26. Január, 2021