Expresná demolácia: 116 strojov zbúralo nadjazd za 1 noc!

Čo sa týka rýchlosti budovania nepatria naše cesty medzi ukážkové. Inšpiráciu na extrémne rýchle práce možno naberať v zahraníčí. To, čo predviedol stavebný a demoličný tím v Číne, sa len tak nevidí! Sleduj pôsobivú a extrémne rýchlu demoláciu vo videu! Koľko by trvala na Slovensku?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.09.2016
Diskusia:

Video: Rekordná demolácia...

Auto-moto zaujímavosti

Pri budovaní cestných úsekov je okrem rýchlosti výstavby veľmi dôležitá aj rýchlosť rozobratia starej cestnej komunikácie. Čo sa týka rýchlosti, nepatria slovenské cesty ani zďaleka medzi ukážkové. Inšpiráciu môžeme hľadať v zahraničí. Po prekvapivo rýchlom asfaltovaní hlavného ťahu v Moskve internet zaplavili informácie o umení, ktoré stavebný tím predviedol pri demolovaní starého úseku cesty v Číne.  

Demolácia cesty v ČíneZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Expresné búranie v Číne

Nebolo to tak dávno, čo takmer všetky svetové médiá informovali o rekordnom čase kompletnej výmeny starého mosta. Zdá sa, že čínski inžinieri a ich tímy naozaj vedia ako na to. Dokážu prestavby plánovať, budovať a búrať najrýchlejšie na svete. Dôkazom toho je video na konci článku, ktoré ukazuje pôsobivú demoláciu starého nadjazdu. Práce búrania nadjazdu začali len hodinu a pol pred polnocou. Ráno už po nadjazde nebolo ani stopy. Kto z nás by neprivítal takéto expresné prestavby bez kolón a zdržaní aj u nás?

Demolácia cesty v ČíneZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

116 strojov v akcii!

Podobne rýchle demolačné práce vyžadujú maximálne nasadenie techniky a všetkých zúčastnených ľudí. Kvôli výstavbe mestského metra potrebovali v čínskom meste Nan-čchang, hlavnom meste východnej provincie Jiangx, zbúrať 24-ročný nadjazd. Búranie, ktoré by u nás spôsobilo niekoľko mesačné výluky, kolóny a zdržania, zabralo 1 noc!

Demolácia cesty v ČíneZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Je to o peniazoch

Štvorprúdovú komunikáciu rozoberalo celkom 116 strojov. Nasadenie takého počtu techniky je finančne náročné, ale ušetrí sa čas búrania a môže sa hneď začať s výstavbou. Splnenie a dodržanie stanovených termínov v konečnom dôsledku tiež ušetrí peniaze.

Demolácia cesty v ČíneZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Na Slovensku je to tak

Žiadne alebo minimálne obmedzenie premávky. To je to o čom snívame na Slovensku. Ak sa zamyslíme koľko trvajú podobné práce na území Slovenska, je na čase zmeniť stratégiu. Ako je možné, že v Číne stačí na zbúranie a výstavbu celých mostov niekoľko dní a u nás zaberú „plánované“ akcie niekoľko rokov? Neveríš, že je možné, aby za 1 noc zmizol 4-prúdový úsek cesty? Sleduj pôsobivé búranie nadjazdu na vlastné oči!

Demolácia cesty v ČíneZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zdroj: reddit.com, citylab.com, ecns.cn, youtube.com

Video: Rekordná demolácia cesty v Číne!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Ako fungujú traktory bez vodiča?Pred pár rokmi by nikoho ani nenapadlo, že si raz predstavíme autonómne kamióny alebo...17. September, 2016
02Ávia, najrýchlejší automobil na cestách, sa vracia do výroby! Ktorý automobil je na cestách najrýchlejší? Ávia! O Ávii kolovalo množstvo vtipov a jej...14. September, 2016
03Novinka Kena Blocka: Brutálna Gymkhana 9 je tu!Ďalšia dávka adrenalínu a umenia za volantom je tu! Deviaty diel série bol zverejnený pred...15. September, 2016