Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Fiat Panda 4x4 ako moderné SUV pre smotánku!

Talianski majstri si dali prekvapivý cieľ. Urobiť z tuctového automobilu zaujímavý artikel pre bohatých. Podarí sa zmeniť„klišé auto pre nešťastníkov“ na moderné SUV? Fiat Panda Restomod prekvapí nielen 4x4 pohonom! Čo dokáže extrémna Panda?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.02.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: motor1.com

Fiat Panda 4x4 Restomod

Auto-moto zaujímavosti

Nehanební bastardi sú vo svete automobilových úprav notoricky známi. Ich nové dielo púta pozornosť aj vďaka srdcu, ktoré nie je luxusné a predsa sa uchádza o pozornosť medzi majetnými vodičmi.

Fiat Panda 4x4 RestomodZdroj: ibcycles.com

Už vo výrobe

Pod príspevkom na facebooku je hneď prvá otázka. Je tento automobil iba grafickým návrhom alebo realitou? Autori dopĺňajú, že sa už nachádza vo výrobe. Čo o ňom vieme povedať už teraz? Toto bude netradičné a výnimočné vozidlo. Nielen preto, že pochádza z Talianska.

Fiat Panda 4x4 Restomod

Tento zvláštny automobil vychádza z Fiatu Panda 4×4. Áno, treba dodať, že sa jedná o jedno z vôbec najlacnejších európskych áut s pohonom všetkých štyroch kolies. Talianska spoločnosť má k prilákaniu pozornosti divákov perfektný plán. Inglourious Basterds Cycles sa rozhodli zmeniť toto „klišé auto pre nešťastníkov“ na moderné SUV pre smotánku. Nenechaj si ujsť celý príbeh a pôsobivé detaily.

Čo dokáže extrémna Panda?

Panda 4×4 existovala už v roku 1983. Systém pohonu všetkých kolies pochádza od rakúskej spoločnosti Steyr-Daimler-Puch (teraz Magna Styer). Nešlo o nič prevratné. 4x4 pohon a vyššia svetlá výška zabezpečila autu s nízkou hmotnosťou len okolo 850 kg všetky tromfy na úspech. V teréne sa pohybovala ako ryba vo vode. Nedoťahovali sa na ňu ani drahšie terénne vozidlá.

Fiat Panda 4x4 RestomodZdroj: ibcycles.com

Zaujímavý príbeh

Autori dnešnej premeny? Ako inak Taliani. Ich um a tradícia vytvorili nielen meno skupiny. Inglourious Basterds Cycles sídli na predmestí talianskeho mesta Ferrara v oblasti Emilia-Romagna. Špecializuje sa na ručné prestavby motocyklov, ktoré sú v Taliansku mimoriadne populárne. Názov si fanatici úprav požičali z filmu Quentina Tarantina Nehanební bastardi z roku 2009.

Terénnejšia Panda pre náročných

Restomod je postavený na klasickom Fiate Panda 4×4. Minuloročné ohlásenie vyústilo tento rok do výroby. Mnohí kritici nečakali príchod vozidla, o to viac prekvapí. Spoločnosť začala aktuálne prijímať predobjednávky na exempláre z prvej várky výroby. Celkom bude vyrobených len 10 exemplárov. O to viac budú vzácnejšie.

Cena 60 000 eur

Zaujíma ťa cena? Tú výrobca stanovil na sumu 60 000 eur. Oficiálny názov je dlhý a komplikovaný. P4ND4 Restomod Hybrid. Ostatné parametre už išli výrobcovi hladko. Za zmienku stoja použité diferenciály a mildhybrid technika.

Fiat Panda 4x4 RestomodZdroj: ibcycles.com

Skice a grafika smerujú do výroby

Restomod najlepšie zachytávajú grafické rendery z počítača. Už v marci však budú prebiehať prvé testy s reálnym vozidlom. Na trh sa táto novinka prihlási oficiálne už v júni. Napriek tomu veľa ľudí nemôže uveriť, že skutočne vznikne extrémna Panda pre majetných.

Fiat Panda 4x4 RestomodZdroj: ibcycles.com

Panda pre bohatých

Ako sa dostala skica a grafický render až do výroby? Konštruktéri hatchback ručne prekreslili a vizuálne ho pripravili na očakávanú „parádu.“ Vozidlo dostane veľké okrúhle svetlomety a predný nárazník. Vzhľad je dostatočne agresívny a ukrýva slušné hnacie ústrojenstvo, ktoré nemá problém s priťahovaním pozornosti. Predsa, kto si nepozrie extrémnu verziu malého hatchbacku v agresívnejšom tele? Bude to plne funkčné SUV postavené na veľkých kolesách!

Nájazdové a výjazdové uhly cez 44 stupňov

Prevodovka je manuálna, automatickú výrobca zatiaľ plánuje. Ako lákadlo dostane vozidlo samosvorné medzinápravové diferenciály. Mechanizmus riadenia dostane hydraulický posilňovač. Ďalšia dobrá vlastnosť? Nájazdové a výjazdové uhly budú presahovať 44 stupňov.

Fiat Panda 4x4 RestomodZdroj: ibcycles.com

Interiér

Jednoduchý. Tak sa dá jedným slovom opísať, čo ponúka komfort. Sparťansky jednoduchá výbava v duchu Lady nebojuje o zákazníka so štedrou výbavou. Interiér bude potrebovať vylepšenia. O minimálny komfort sa postará digitálny prístrojový panel. Výrobca použil mäkké plasty, klimatizáciu, viac verzii koženého čalúnenia. Nečakaným vylepšením vlastností sú praktické doplnky ako dáždnik uložený v obložení dverí. Cenovo nedokáže automobil zas tak dobre konkurovať.

Sklamanie sa nekoná

Pri podobných návrhoch sa často presvedčíme, že väčšina novátorských návrhov končí pri failoch. Škoda reči, to určite nie je komentár k tejto ultra Pande. Ako sa ti návrh páči? Malé sklamanie tu predsa len je. Výkon. Mild-hybridný benzínový motor s objemom 1,2 litra a výkonom okolo 90 koní nedokáže zázraky. Ku cti tomuto dielu slúži fakt, že Restomod je ručná a exkluzívna výroba, doslova „vypiplaná“ na ruke. Exkluzívnu Pandu sme tu ešte nemali. Ako sa ti páči?

Zdroj: motor1.comFiat Panda 4x4 ako moderné SUV pre smotánku!fb

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Populárna Dacia v základe: Tento Duster nikto nechce!Čo ak existuje automobil, ktorý bol vyrobený v tak skromnom základe, že ho nikto nechce?...14. Február, 2023
02Rarita ako nová: Ročník 1964, nájazd 35 km! Svetový unikát, jediný na celom svete. Rarita, ktorá sa objavila v ponuke áut na predaj...22. Február, 2023
03Poplatok za prepis auta nižší o 70 %: Ak sa nemení EČV, iba majiteľPoplatok za prepis auta v prípade, že sa mení len majiteľ sa má zmeniť. Do čítania sa v...20. Február, 2023