Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Populárna Dacia v základe: Tento Duster nikto nechce!

Čo ak existuje automobil, ktorý bol vyrobený v tak skromnom základe, že ho nikto nechce? Toto je príbeh rekordéra výdrže v dobe, za ktorú nie je možné predať auto. Kompaktné SUV za facku? Dacia Duster v základe všetkých základov! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.02.2023
Diskusia:
Zdroj: dacia.com

Dacia Duster Essential...

Auto-moto zaujímavosti

Ani perníkové srdce by nezachránilo sebadôveru tejto Dacie. Zaujať zákazníka lacným automobilom sa dá. Zaujať zákazníka super „ošklbaným“ lacným autom v základe je nemožné. Valentín je čas lásky. Skúsme sa zamilovať aj do obyčajného automobilu.

Najlacnejšie SUV na svete

Dacia Duster si získala svet splneným jednoduchej podmienky. Bola jedným z najlacnejších SUV na svete. Túto vlastnosť by mohla tromfnúť ešte nižšia cena. Dá sa cena podliezť? Či už je skutočne tak nízka, že by v slovníku predajcov nehnuteľností bola označená ako holobyt?

Láska sa nekoná

Poďme si povedať pár pekných faktov z histórie modelu. Pri príchode na trh stála Dacia Duster kedysi na prelome obdobia, kedy sa dostala na náš trh v prepočte 11 000 eur. Z hľadiska dnešných extrémnych cenoviek ide viac o pokus o vtip ako reálnu cenovku. Opak je však pravdou. Táto cena je skutočne možná!

Kompaktné SUV za facku?

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Kompaktné SUV si skutočne možno kúpiť za cenu, akú zákazník zaplatí za priemernú jazdenku. Toto je spôsob ako sa dostať k tomu, čo podnadpis sľubuje. Zákazník doslova nedostane „ani o chlp“ viac!

Cena Dacie Duster

Cena Dustera dnes štartuje na sume 17 500 eur. Nevídane nízka cena si však vyžiada krutú daň. Razantné, ak nie smrtiace šetrenie vo všetkých oblastiach. Rumunská automobilka prevzala zaujímavú stratégiu a základnú verziu nezdražovala. Tvrdila, že toto vyhotovenie si aj tak vyberie len mizivé percento zákazníkov. Dôvod? Väčšina vďaka nízkej cene chce a môže si dovoliť viac.

Essential sa takmer nepredáva

Napríklad na českom trhu a väčšine okolitých trhov nie je Duster v najlacnejšej verzii ani v ponuke. V ČR sa začína predávať výbava Expression, tá už zahŕňa ľahké zliatinové kolesá. Zrejme len chorobne šetrný zákazník by dobrovoľne siahol po tomto základe všetkých základov. Zaujímavé je, že túto verziu predávajú napríklad v Holandsku. Miestna rozvinutá predajná sieť by mohla takýto „holobyt“ odsúdiť na istú smrť.

Holandský „holoautomobil“ v základe

Zdanlivo veľký trh prináša holandské prekvapenie v najviac strohom základe, aký možno na trhu vo svete nájsť. Jeho pohon zabezpečuje 1,0 turbo Eco-G. Tento 100-koňový agregát spaľujúci benzín alebo LPG prenáša výkon na kolesá s pomocou spoľahlivého 6-stupňového manuálu s prednou nápravou.

Spotreba 6,8 l LPG na 100 km

Emitovať môže najmenej 125 gramov CO2 na kilometer, to je spotreba 6,8 l LPG na 100 km. Zaujíma ťa vzhľad? Namiesto interiéru môžeš vyskúšať, čo dokáže farba. Nie však v základe. Ten neponúka žiadne farebné varianty. Určenou, a teda prikázanou farbou je „obyčajná“ biela Glacier. Ak čakáš, že ťa zo stoličky zodvihne obutie, stíš hudbu. 16-palcové oceľové ráfiky nie sú ničím výnimočné. Jedinou ozdobou sú čierne časti karosérie popri automobile. V interiéri ostal „pre potešenie“ posádky len audiosystém a diaľkové ovládanie na volante.

Čo (ne)ponúka základ?

Špecialitou Dustera v základe je elektrické ovládanie predných okien, vzadu sú len kľučky. Automobil dostane čelné, bočné a hlavové airbagy, isofix na zadných bočných sedadlách, obmedzovač rýchlosti aj asistenta rozjazdu do kopca. Ako bonus pridaj do zoznamu ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdných síl a brzdovým asistentom. Na detaily ako LEDky na denné svietenie alebo  tónované sklá radšej zabudni

Tónované sklá sa nekonajú

Na to, aby si si mohol dopriať tento zážitok, musíš operovať v mimoriadne chudobnom kraji. Ako by sa tento model v základe osvedčil u nás? Svojich zákazníkov hľadajúcich nečakane nízku cenu, by si určite tento oholený kolega Dustera našiel. Nezabudni, že sú ľudia, ktorí si kvôli ušetreniu 2 000 eur nechajú vŕtať do kolena. 

Najskromnejšia Dacia Duster bez výbavy 

Pozor, Duster v základe všetkých základov existuje. Ušetrené peniaze už sedia vo vreckách šetrných zákazníkov v Holandsku, kde sa táto verzia predáva. Ani tu však nie je cenovka kvôli ekonomike a drahým cenám taká, že by tvoj bankový účet pískal šťastím. Za holandský základ zaplatíš 22 250 eur. Ako hodnotíš najskromnejšiu Daciu Duster v šialene „čistom“ základe?

Dacia Duster Essential 2023

Plechové kolesá a biely lak. Dacia Duster Essential 2023 je úplný základ a na nič sa nehrá. Otázka je, či je táto vzorka zákazníkov vhodná na rozbeh podnikateľského plánu. Niekto múdry povedal, že na predaji chudobným nikto nikdy nezbohatol. Dacii Duster želáme zhovievavú klientelu a poďme sa radovať z dokonalejších strojov. 

Zdroj: dacia.com

Dacia Duster Essential 2023 - základ všetkých základov

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najvýkonnejšia Mazda: 8-miestne 4x4 super SUV!Mazda CX-90 je tu! Predstaví sa v šate, ktorý osloví moderného zákazníka s požiadavkou...8. Február, 2023
02Toto nie je lacná konkurencia z Číny: Prémiové SUV lepšie ako BMW!Východ ponúka geniálne autá. Toto delo má odvážny plán úspechu. Európsku kariéru rozbieha...10. Február, 2023
03Najvzácnejší Rolls-Royce: 6x6 delo vyrobené z dreva!Čo urobí nadšenec slávneho automobilu, keď nemá dosť peňazí na kúpu vysnívanej mašiny?...12. Február, 2023