Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Toto nie je lacná konkurencia z Číny: Prémiové SUV lepšie ako BMW!

Východ ponúka geniálne autá. Toto delo má odvážny plán úspechu. Európsku kariéru rozbieha v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Holandsku. Toto nie je lacná konkurencia z Číny. XPeng G9 uspeje aj napriek chrumkavej cene 57 990 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.02.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: heyxpeng.com

Video: XPENG G9

Auto-moto zaujímavosti

Do Európy mieri ďalšie čínske SUV. Šanghajská značka XPeng so svojou vlajkovou loďou však medzi rivalmi nezapadne prachom. Šliape svojou vlastnou cestou bez snahy sa na akékoľvek iné auto podobať. Najvyššia výbava G9 AWD Performance pritom atakuje cenu 71 990 eur.

Východ ponúka geniálne autá. Toto delo má odvány plán úspechu. Európsku kariéru rozbieha v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Holandsku. Toto nie je lacná konkurencia z Číny. XPeng G9 uspeje aj napriek chrumkavej cene 57 990 eur!Zdroj: heyxpeng.com

Netradičný dizajn

To nie je málo. Toto delo sa ti bude páčiť. Alebo aj nebude, iná možnosť neexistuje. Excentrický dizajn je príjemným osviežením ponuky áut rovnakého „balenia“ a oči verejnosti určite poteší, že bude ľahko odlíšiteľné. Môže práve týmto v konkurenčnom boji o zákazníka „tromfnúť“ aj esá ako BMW alebo prémiové SUV značky Škoda.

Rýchle nabíjanie a dojazd 570 kilometrov na 1 nabitie

Poďme sa pozrieť na to, čo delo zo Šanghaja ponúka. Nový model XPeng G9 zdieľa platformu so sedanom P7. Najzaujímavejšou vlastnosťou sú najnovšie aktualizácie pre ešte rýchlejšie nabíjanie. Maximálna rýchlosť nabíjania je 260 kW.

XPeng G9

XPeng G9 nie je kompaktné SUV. Rozmery vozidla sú dostačujúce. Vozidlo je dlhé 4,8 metra, čo je o kúsok viac ako meria BMW iX3 alebo Kia EV6. Tento väčší konkurent s rázvorom kolies o vzdialenosti 2 998 mm vie, čo robí. Vnútorný priestor zvyšuje využiteľnosť vozidla a zvyšuje konkurencieschopnosť s modelmi značiek so zvučným menom.

Východ ponúka geniálne autá. Toto delo má odvány plán úspechu. Európsku kariéru rozbieha v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Holandsku. Toto nie je lacná konkurencia z Číny. XPeng G9 uspeje aj napriek chrumkavej cene 57 990 eur!Zdroj: heyxpeng.com

Výkon 308 koní

Výrobca predstavil 3 verzie výkonu. Štandardnú s motorom namontovaným vzadu a batériou s nominálnou kapacitou 78,2 kWh (okolo 75 kWh využiteľných). Týmto automobil získava dojazd WLTP 460 km. Motor disponuje výkonom 308 koní a krútiacim momentom 430 Nm. Váha vozidla je 2 235 kg.

Akcelerácia

Akcelerácia? Z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Ostatné 2 verzie G9 prichádzajú s väčšou batériou s kapacitou 98 kWh (93 kWh využiteľných). Verzia so zadným pohonom dokáže prejsť až 570 kilometrov na jedno nabitie a ponúka aj o niečo vyššiu maximálnu rýchlosť nabíjania než verzia s pohonom oboch náprav. Maximálne nabíjanie je na úrovni 300 kW. Čo to znamená? 100 kilometrov dojazdu automobil nabije za niečo viac ako 5 minút. Nabiť takmer vybitú batériu 80 % sa podarí už za 20 minút!

G9 AWD Performance

Verzia G9 AWD Performance disponuje rovnakou batériu a rýchlosťou nabíjania. Rozdiel je vo výkone. Hovoríme o kombinovanom výkone 543 koní a krútiacom momente 717 Nm. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,9 sekundy. Na jedno nabitie táto verzia prejde 520 kilometrov.

Východ ponúka geniálne autá. Toto delo má odvány plán úspechu. Európsku kariéru rozbieha v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Holandsku. Toto nie je lacná konkurencia z Číny. XPeng G9 uspeje aj napriek chrumkavej cene 57 990 eur!Zdroj: heyxpeng.com

Recept na úspech v Európe

Kto ešte pochybuje o schopnostiach a o vysokom potenciáli uspieť v boji s konkurenciou, toho presvedčí interiér. Má všetko, čo prémiové SUV potrebuje. Komfort, inteligentné riadenie a bezpečnostné systémy. Výrobca nepodcenil nič zo zoznamu populárnych vlastností v Európe.

Interiér

Ovládanie uľahčuje 10,25-palcový digitálny prístrojový panel a duo 14,96-palcových displejov   infotainmentu umiestnených na palubnej doske. Zaujímavosťou je prítomnosť 2 palubných obrazoviek. Jedna je pre všetkých pasažierov. Pričom panel na pravej strane využíva technológiu filtrovania, vďaka čomu nebude rušiť vodiča pri jazde. Jas ostáva stlmený. K pohodlnej jazde prirátaj panoramatickú presklenú strechu po celej dĺžke, tepelné čerpadlo, vyhrievané a ventilované predné sedadlá, vyhrievané zadné sedadlá a tiež vyhrievaný volant. Fanúšikov prémiových funkcii poteší jemné zatváranie dverí. Ako bonus dostane aktualizovaný model päťročnú, plne prenosnú záruku. Bude sa dať predĺžiť až na 7 rokov pre všetky objednávky prijaté odteraz do konca roku 2023.

Cena, príchod na trh

Európske ceny rozhodne nie sú nízke. Výrobca si je istý, že si nastavenú cenu v základe vo výške 57 990 eur, vie obhájiť. SUV s názvom G9 je tu, aby ťa premenilo na potenciálneho zákazníka. Príchod na európsky trh je ohlásený na september 2023. Ako sa ti toto delo zo Šanghaja páči? Podeľ sa o tvoj názor v komentároch.

Zdroj: heyxpeng.com/g9

XPeng G9 - Prémiové SUV z Číny s rýchlym nabíjaním

Video: XPENG G9

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále...28. Január, 2023
0220-ročný rekordér odobratia vodičáku: 253 km/h pod vplyvom drog!20-ročný vodič pod vplyvom drog prekročil rýchlosť o šialených 143 km/h! Vodič skončil bez...4. Február, 2023
03Najvýkonnejšia Mazda: 8-miestne 4x4 super SUV!Mazda CX-90 je tu! Predstaví sa v šate, ktorý osloví moderného zákazníka s požiadavkou...8. Február, 2023