Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe

Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále častejšie však uspejú tí, ktorí dokážu kopírovať vlastnosti alebo vzhľad drahších modelov za menej peňazí. Land Rover pre chudobných!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.01.2023
Diskusia:
Zdroj: motor.es

Lacnejší Land Rover: Nový...

Auto-moto zaujímavosti

Podarí sa značke Hyundai priniesť vysnívaný Land Rover aj vodičom, ktorí si ho nemôžu dovoliť? Nápad je to dobrý. Kto netúži vlastniť vysnívaný automobil? Dokáže lacná značka uspieť na trhu zo stratégiou kopírovania vzhľadu drahšieho súpera?

Land Rover pre chudobných

Land Rover pre masy je tu! V tele modelu Hyundai Santa Fe! Aké sú šance na to uspieť s bežným modelom „zaočkovaným“ drahším bestsellerom? Už na prvý pohľad je jasná snaha o podobnosť s populárnym SUV. Ako sa ti Land Rover Santa Fe páči?

Santa Fe vs. možná nová tvár

Súčasná generácia pripomína iné SUV z prémiového segmentu. Novinka dostane hranatú karosériu aj drsnejší vzhľad. Chce sa tak doťahovať na zákazníkov Land Roveru Defender, ktorý neustáli krízu a nechcú upúšťať z nárokov.

Land Rover Santa Fe

Hyundai Santa Fe je na trhu od roku 2001 a stal sa prvým SUV značky. Momentálne sa už model predáva v 4. generácii. Začiatok výroby bol už v roku 2018. V roku 2020 model prešiel rozsiahlou modernizáciou. Sme kúsok pred príchodom nástupcu. Nové Santa Fe 100 % prekvapí vzhľadom aj taktikou boja o zákazníka.

Rendering zábery novinky

Hyundai zatiaľ veľa údajov nezverejnil, vozidlo sa pohybuje s ochrannými fóliami. Je možné, že sa  práve pozeráme na uniknuté „renderings“ zábery. Podľa vzhľadu môže zaujať zákazníkov, ktorí majú zálusk na populárne SUV, ale na účtoch nesvieti dostatok financií. Oficiálne tvarové línie zatiaľ nepoznáme a toto je skvelý priestor pre grafikov k vybúreniu. Neoficiálne počítačové ilustrácie novinky z Kórey sú prijemným skokom k novej generácii.

Pohon

Tieto „renderings“ zábery sú dielom španielskeho magazínu Motor.es. K ich vytvoreniu slúžili dostupné fotografie špionážnych fotografií. Výrobca neohlásil zatiaľ žiadne výrazné radikálne technické zmeny. Výkon existujúcej verzie zabezpečuje 2,2-litrový diesel alebo benzínový švorvalec s objemom 1,6 litra. Na výber bude hybrid a plug-in hybridná konfigurácia.

Príchod na trh

Ďalšia generácia sa má predstaviť už v lete. Príchod na trh je však ohlásený v roku 2024. Hyundai sa rozhodol, že svoj imidž zviditeľní podobnosťou s populárnym SUV. Dokáže lacná značka zaujať zo stratégiou kopírovania tvarov Land Rovera? Podarí sa značke Hyundai priniesť vysnívaný Land Rover aj vodičom, ktorí si ho nemôžu dovoliť? Nechajme sa prekvapiť ako ďaleko sa tento odvážny nápad s potenciálom dostane.

Hyundai Santa Fe inšpirované Land Roverom Zdroj: motor.es

Zdroj: motor.es

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

014 425 koní, revolučný pohon: Kolos s nabíjaním len za 30 minút!Obrovská batéria, ktorá vystačí pre 20 bežných elektromobilov. Váha 176 ton a šialený výkon...24. Január, 2023
02Pokorí auto za 10 000 eur luxusné SUV? Fiat vs. Land Rover!Dokáže auto za 10 000 eur pokoriť luxusné SUV? Sleduj nerovný súboj Land Roveru s cenovkou...22. Január, 2023
035,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si...26. Január, 2023