Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

5,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!

Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si ujsť celosvetovo sledované doručenie prvého exemplára brutálnej mašiny s technológiou F1!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mercedes-benz.com

Video: Mercedes-Benz AMG...

Auto-moto zaujímavosti

Predstav si, že čakáš na svoj nový automobil až 5,5 roka! Toto je príbeh 1. doručeného Mercedesu-Benz AMG One. Nový majiteľ sa z neho teší po neuveriteľne dlhom čase! Len 1 človek na planéte vlastní tento prvý exemplár Mercedesu s pokrokovou technológiou F1!

Mercedes-AMG One - delo  s technológiou F1Zdroj: mercedes-benz.com

Výnimočné monštrum so šialenými parametrami

Čo ho robí tak výnimočným? Od prvého pohľadu z akejkoľvek strany. Od prechádzania pohybového ústrojenstva pod kapotou až po jazdy na Nürburgringu. Všetko. Odpoveď je všetko. Doručenie prvého Mercedesu-AMG ONE je celosvetovo sledovanou udalosťou.

Mercedes-AMG One delo

Vlajková loď výrobcu legendárnych stojov láka divákov prostredníctvom pôsobivého dizajnu, elegancie, parametrov a šialene dlhej čakacej doby. Aj to robí tieto monštrá tak výnimočné. Aktuálne zažíva model aj jeho hrdý prvý majiteľ vrcholné momenty v histórii značky.  

Mercedes-AMG One - delo  s technológiou F1Zdroj: mercedes-benz.com

Výkon 1 049 koní

Majiteľ musel za stroj zaplatiť tučnú čiastku a to poriadne dávno. Teraz zúročuje svoju trpezlivosť a zažíva sladkú odmenu v podobe uskutočneného doručenia. Špecialitou modelu je to, že prináša technológiu Formuly 1 na cesty. Poháňa ho 1,6-litrový šesťvalec s elektrickým turbodúchadlom a 4 elektromotormi, ktoré sú uložené uprostred konštrukcie. Výkon neskutočných 1 049 koní.

Limitovaná edícia

Nejedná sa o žiadnu masovú výrobu. Pochopiteľne. Môže za to aj cena, ale aj výnimočnosť vozidla. Celkom vyrobia pre celý svet len 275 áut. Za každý z nich zaplatí majiteľ sumu, z ktorej behá mráz po chrbáte. Toto monštrum stojí 2,5 milióna eur! Pikoška na záver? Všetky exempláre sú už predané! Prvý exemplár dostal evidenčné číslo ON1. To samo o sebe hovorí o výnimočnosti stroja. Lak je pritom nečakane nenápadný. Čierna s akcentujúcou zelenou farbou hrá dokonalé predstavenie luxusu a šarmu 3-cípej hviezdy. Možno sa pýtaš, kto je majiteľom prvého Mercedesu-AMG. Výrobca to nezverejnil. Šepká sa o takých zvučných menách medzi ďalšími majiteľmi ako o Lewisovi Hamiltonovi, Nicovi Rosbergovi a Davidovi Coulthardovi. Títo úspešní muži už svoju investíciu oficiálne potvrdili.

Mercedes-AMG One - delo  s technológiou F1Zdroj: mercedes-benz.com

Mercedes s technológiou F1

Zaujímavý príbeh sa skrýva aj za nákupom Lewisa Hamiltona. Podľa vyjadrenia denníka The Sun kúpil hneď 2 exempláre. Jeden sebe a druhý svojmu otcovi. Ďalšími kupcami sú Mark Wahlberg, realitný agent Manny Khoshbin a tenista Ion Tiriac. Po výrobe v špecializovanom závode AMG v Coventry vo Veľkej Británii, budú všetky exempláre vystavené testovaniu na 6 testovacích staniciach. Kúpa luxusnej mašiny je pre pozemšťanov výnimočná vec. Tak výnimočný moment zažije len skutočne majetný automobilový fanatik raz za život. Tomuto mužovi sa to podarilo. Ako sa ti páči jeho čerstvo doručené delo? Aké je to byť jediným človekom na svete, ktorý jazdí na tomto brutálnom a žiadanom stroji? Podeľ sa s nami o tvoje postrehy a vychutnaj si pohľad na dokonalé vozidlo.

Zdroj: jalopnik, mercedes-benz.com

Mercedes-Benz AMG ONE

Video: Mercedes-Benz AMG One beštia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Pokorí auto za 10 000 eur luxusné SUV? Fiat vs. Land Rover!Dokáže auto za 10 000 eur pokoriť luxusné SUV? Sleduj nerovný súboj Land Roveru s cenovkou...22. Január, 2023
024 425 koní, revolučný pohon: Kolos s nabíjaním len za 30 minút!Obrovská batéria, ktorá vystačí pre 20 bežných elektromobilov. Váha 176 ton a šialený výkon...24. Január, 2023
03Opancierovaný Golf GTI: Nenápadný mafián s balistickou ochranou!Tento na pohľad „obyčajný Golf“ má niečo, čo z neho robí skutočný skvost. Pancierové delo...20. Január, 2023