Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Opancierovaný Golf GTI: Nenápadný mafián s balistickou ochranou!

Tento na pohľad „obyčajný Golf“ má niečo, čo z neho robí skutočný skvost. Pancierové delo pre náročných zákazníkov je tu v dobe, ktorá viac ako inokedy skloňuje bezpečnosť. Čo tento unikát ponúka?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: armormax.com

Video: VW Golf 8 GTI Armormax

Auto-moto zaujímavosti

Toto rozhodne nie je automobil, ktorý bude okolo seba mať vždy hlúčik zvedavých divákov. Na pohľad klasické vydanie populárneho automobilu. Všetko je však inak.

Opancierovaný Golf GTI Armormax 2023Zdroj: armormax.com

Pôsobivé vlastnosti pod kapotou bežného modelu

Ak je reč o autách, ktoré disponujú vysokým stupňom bezpečnosti a balistickou ochranou, určite si vybavíš niektorý vojenský off-road alebo luxusný Mercedes v najvyššej výbave. Zabudni. Tentokrát sa pôsobivé vlastnosti dostali pod kapotu bežného modelu!

VW Golf GTI Armormax 2023

Výbavou sa však tento Golf vyrovná drahým luxusným limuzínam a SUV. Tento automobil si objednáš, ak máš obavy o svoj život a potreba bezpečia je u teba dôležitá ako soľ. Či už si vysokopostavená osoba vo funkcii, ostrieľaný mafián alebo majetný herec, toto delo je to pravé orechové pre teba, ak riešiš ochranu svojho života.

Krádež každých 22 minút

Kto je majiteľ? Žije v nebezpečnej krajine v Afrike a chce za každú cenu ochrániť svoj život. Možno aj svoje auto. Viac ako inde sú tu bežné krádeže a prepadnutia. Juhoafrická divočina je v rebríčku nebezpečných krajín poriadne vysoko.  V priemere tam zlodeji ukradnú auto každých 22 minút. Desivá štatistika!

Opancierovaný Golf GTI Armormax 2023Zdroj: armormax.com

Dopyt po pancierových autách

Najviac sa tu kradnú biele autá, sivé a strieborné. Najviac kradnutým modelom je VW Polo. Dôvod je jednoduchý. Je ich tu najviac. Populárny nemecký hatchback vystupuje v každom 3. príbehu o krádeži automobilu. Čo môže z tohto príbehu vyplynúť? Zvýšený dopyt po bezpečnosti. Najlepšie idú na odbyt špeciálne exempláre s pancierovou úpravou.

Pancierový Golf pre náročných

Odpoveďou na túto objednávku je monštrum s pečiatkou spoločnosti Armormax. Úpravca si však do hľadáčika nepostavil model VW Polo. Ochranu kategórie B4 sa rozhodol prepašovať do Golfu s označením GTI s bielou farbou. Na rad prišiel Golf GTI.

Balistická ochrana

Delo od Armormaxu odolá paľbe z rôznych zbraní a bômb. Nie je to prvýkrát, čo juhoafrická spoločnosť predviedla svoje schopnosti. Už minulý rok firma predala šialený pancierový Jaguar I-Pace. Armormax vyrobil už aj pancierový Golf 7. Súčasná vlajková loď Armormaxu váži len 179,6 kg. Výrobca zároveň tvrdí, že vďaka pancierovému telu bez dodatku hmotnosti nemení úprava spotrebu paliva ani výkon.

Balistické sklo

Kategória B4 ponúka zaujímavejší stupeň ochrany, aký by si predpokladal. Dokáže odolávať všetkým ručným palným zbraniam a omnoho viac. Armormax navrhol svoj balík pre Golf GTI podľa európskeho štandardu B4, čo znamená, že odolá paľbe z ručných zbraní, ako sú pištole a pušky.

Opancierovaný Golf GTI Armormax 2023Zdroj: armormax.com

180 kg brnenia - bez veľkého nárastu hmotnosti

Úroveň B5 to je ochrana pred automatickými puškami, ako je AK-47.  B6 znamená ochranu pred silnejšími puškami. Úplný štandard B7 je najvyššou možnou úrovňou na európskej stupnici balistickej odolnosti EN 1522/EN 1063 a odolá guľkám prepichujúcim pancier. Tento typ pancierovania je zvyčajne hrubý a ťažký a vyhradený pre obrnené vozidlá, preto je Golf GTI obmedzený na ochranu B4. Čerešničkou na záver je teda práve fakt, že vozidlo drasticky neprichádza o parametre. Hmotnosť vozidla nenarástla o viac ako 180 kilogramov. To je skvelá správa, čo sa týka oficiálnych parametrov rýchlosti  a výkonu.

Pancier, kde sa dá

Z pancieru sú vyrobené všetky vonkajšie panely karosérie, dvere, stĺpiky, zadný kufor a ďalšie časti sú vyrobené z odľahčeného syntetického pancieru, ktorý vyniká vlastnosťami. Vodič pričom neprichádza o výhľad z vozidla. Všetky okná sú rovnako nepriestrelné a dajú sa otvárať. Oficiálne parametre výkonu nie sú známe. Nie je to však také zlé, aby 245 koní nezvládlo vytočiť obrátky na 370 Nm krútiaceho momentu.

Cena svetovo prvého pancierého Golfu na svete 

Sériový Golf GTI ponúka juhoafrickú cenu 744 200 randov, v prepočte 40 000 eur. Pancierová verzia bude stáť približne 92 000 eur. Pancierový Golf GTI je presne to vozidlo, ktoré chceš parkovať vo svojej garáži, ak chceš svojej rodine zaručiť bezpečnosť. Ak hodnotíš parametre a cenu? Je tento Golf GTI skutočne najbezpečnejším vysokovýkonným hatchbackom? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch.

Zdroj: armormax.com 

VW Golf GTI Armormax 2023

Video: VW Golf 8 GTI Armormax

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Jazdenka lepšia ako nová Škoda: BMW combi za 36 999 €!Luxusné kombi za absolútne výhodnú cenu? Realita. BMW 530d Touring kombi môže byť tvoje za...16. Január, 2023
02Nová ruská značka: Alfarus s dojazdom 420 km za 20 000 €!Bestune NAT na domácom trhu láme rekordy. Tento kandidát na ruský bestseller sa podľa...12. Január, 2023
03Náklady na servis Mercedesu-AMG One: Až 850 000 €!Luxusné auto? Už po nájazde 200 000 kilometrov náklady na údržbu prekonajú maloobchodnú...14. Január, 2023