Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Jazdenka lepšia ako nová Škoda: BMW combi za 36 999 €!

Luxusné kombi za absolútne výhodnú cenu? Realita. BMW 530d Touring kombi môže byť tvoje za absolútne výhodnú cenu. Šesťvalcové delo za 36 999 € sa oplatí viac ako nová Škoda!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com

BMW rad 5 Touring G31

Auto-moto zaujímavosti

Toto zďaleka nie je lacný automobil. Ako jazdenka trhá konkurenciu na kusy. Vlastniť jazdené BMW je naozaj v mnohých ohľadoch výhodnejšie ako kúpa novej Škody. Ktoré parametre ťa o tom presvedčia?

BMW rad 5 Touring G31Zdroj: bmwgroup.com

BMW rad 5 Touring G31

Päťkové kombi generácie G30/G31. Dvomi slovami, atraktívna voľba. Kúpa nie je bez otáznikov, ale delo osadené dieselovým šesťvalcom z druhej polovice výroby určite stojí za pozornosť. Nielen kvôli cene. Tá je lukratívna, aj kvôli obrovskému prepadu hodnoty, ktorému aj tieto, slávne posledné prevedenia najväčšieho kombíka z Mníchova, čelia.

Nízky nájazd, atraktívna cena

Pozeráš sa na exemplár BMW 530d Touring vyrobený v roku 2020. Disponuje minimálnym nájazdom. Na tachometri svieti nájazd len 15 700 kilometrov. Objavil sa na predaj za cenu 36 999 Eur. V porovnaní s novým modelom Octavia alebo aj s novým Superbom 1,5 TSI DSG vo výbave Ambition, má BMW navrch. V dueli vlastností dokáže toto jazdené BMW prebiť nové Škodu.

BMW rad 5 Touring G31Zdroj: bmwgroup.com

Combi jazdenka lepšia ako nová Škoda

Generácia BMW G30 prišla v roku 2017. Medzi jazdenkami tak narazíš v ponuke áut na predaj aj na stroje, ktoré sú ešte v záruke. Značka ponúka zákazníkom možnosť uplatnenia 5 rokov záruky naviac. Toto delo schvaľujú v recenzii aj odborníci z nemeckého Auto Bildu. Majú na to dôvody.

Pohon a výkon 265 koní

Okrem ceny je kľúčová pohonná jednotka. Turbodiesel radu 5 produkuje výkon až 265 koní a 620 Nm krútiaceho momentu, čo je viac ako koncernová benzínová „jedna-päťka.“ Výkon v šesťvalcovom prevedení je prenášaný na zadné kolesá pomocou osemstupňového automatu. Ďalšie parametre? Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy. Nezabúdaj, že tieto parametre nájdeš spojené s praktickými vlastnosťami a pohodlím 1,8-metrového kombi. Ešte nejaké otázky ohľadne výhod?

Spotreba 7 litrov

Najmenej očakávaná vlastnosť? Výborná spotreba na úrovni približne 7 litrov. K tomu ako bonus nízky vek vozidla, ešte nižší nájazd. Interiér a koža v perfektnom stave. Parametre ako nového autombilu.

BMW rad 5 Touring G31 combi - interiérZdroj: bmwblog.com

Servisné prehliadky

Poctivý majiteľ k svojmu stroju pripája kompletnú servisnú históriu. Ako vzorný majiteľ nevynechal jedinú servisnú prehliadku. Čiernou bodkou sú hodnotenia nemeckého TÜV Reportu. Rad 5 už dlhodobo končí na konci rebríčka. Poruchovosť je na úrovni vozidiel francúzskych značiek a Dacie. Benzínová špecifikácia sa snúbi aj s vyššími nákladmi. K tomu k slabým stránkam patrí aj skutočnosť, že výrobca z Mníchova spoplatnil niektoré funkcie, ktoré môžu zákazníka zamrzieť. Tu súčet nevýhod končí. K cti výrobcu slúži fakt, že predáva dlhodobo silné stroje s kvalitnými parametrami a vylepšeniami druhej polovice výroby. 

Lepšia voľba ako nová Škoda Octavia Combi 1,5 TSI

Podtrhnuté, zrátané. Aj napriek slabým stránkam si v mnohých ohľadoch nová Škoda Octavia Combi 1,5 TSI v dueli s BMW len utiera slzy. Na trhu ojazdených automobilov sa aj dnes nájdu zaujímavé ponuky. Pozri si tento trhák, ktorý osloví pohonom, praktickými vlastnosťami a cenou, ktorú len ťažko prehltne konkurenčná Škoda!

Ponuka BMW combi u nás

BMW rad 5 Touring G31Zdroj: bmwgroup.com

Zdroj: autobild.de

BMW rad 5 Touring G31

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ani SUV, ani sedan - Peugeot 408: Aké sú slovenské ceny? Stredový model medzi modelmi 3008 a 508. Peugeot 408 si ťa získa. Ani SUV, ani sedan,...10. Január, 2023
02Náklady na servis Mercedesu-AMG One: Až 850 000 €!Luxusné auto? Už po nájazde 200 000 kilometrov náklady na údržbu prekonajú maloobchodnú...14. Január, 2023
03Nová ruská značka: Alfarus s dojazdom 420 km za 20 000 €!Bestune NAT na domácom trhu láme rekordy. Tento kandidát na ruský bestseller sa podľa...12. Január, 2023