Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najvýkonnejšia Mazda: 8-miestne 4x4 super SUV!

Mazda CX-90 je tu! Predstaví sa v šate, ktorý osloví moderného zákazníka s požiadavkou nadštandardného priestoru a 4x4 pohonu. Ponúka miesto až pre 8 osôb. Čím ďalším ťa zaujme? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.02.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mazda.com

Video: Mazda CX-90

Auto-moto zaujímavosti

Model sa pýši systémom kinematickej kontroly stability (Kinematic Posture Control) karosérie z modelu MX-5. Táto špecialita dokáže obmedzovať náklony karosérie v pomalých zákrutách. Vďaka tomu automobil dosahuje lepšiu priľnavosť a zvyšuje sa komfort sedenia posádky. Ako tento systém funguje?

Mazda CX-90Zdroj: mazda.com

Systém kinematickej kontroly stability a ďalšie chuťovky

Systém vyvíja miernu brzdnú silu na koleso na vnútornej strane zákruty, vďaka čomu nedochádza k dvíhaniu kolesa. Výsledkom je zlepšenie výkonu a lepšie zavesenie kolies. Čo iné môže pasažierov zaujímať viac ako pohodlie? Parametre taktiež nie sú na zahodenie. Posúď sám.

Pôsobivý dizajn

Mazda si vzala za úlohu zdokonalenie optimalizáciu tuhosti celej karosérie. Sedadlá aj odpruženie automobilu sú navrhnuté tak, aby poskytovali autu  lepšiu rovnováhu, kontrolu a bezpečné reakcie nielen v zákrutách.

4x4 pohon ako bonus

Pohon všetkých kolies i-Activ sa postará o dokonalý zážitok z jazdy a maximálne využitie pohonných jednotiek. Mazda CX-90 je ešte k tomu aj krásna a očarí ťa príťažlivým exteriérom. Najnovšia farba Mazdy Takuminuri a červená Artisan sa postarajú o efekt „všetky oči na mne.“

Mazda CX-90Zdroj: mazda.com

Najvýkonnejšia Mazda – 340 koňový mild-hybrid

Výrobca ponúka viaceré motorové verzie. Absolútny strop ponuky predstavuje benzínový 6-valec e-Skyactiv G s objemom 3,3 litra. Od predchodcu CX-60 novinku odlišuje aj ešte vyšší výkon. Toto mild-hybrid riešenie ponúka výkon až 340 koní. Parádne otáčky a výkon naviac pridáva malý elektromobil, ktorý je umiestnený medzi 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Poteší aj zvukový prejav

Elektromobil má na starosti plynulé zrýchlenie od najnižších otáčok. Pri tomto druhu pohonu Mazda už tradične prináša efektivitu výkonu a dokonalo plynulú dynamickú jazdu. Nemôže chýbať ani poriadny zvuk, na ktorý sa pri konkurencii už nemožno spoliehať. Aj tu má Mazda navrch. Rivali len s túžbou počúvajú dokonalý zvukový prejav tohto stroja.

Mazda CX-90 plug-in hybrid

Druhá možnosť pohonu predstavuje plug-in hybrid verziu s celkovým výkonom 323 koní. Výkon zabezpečuje 2,5-litrový atmosférický 4-valec doplnený o elektromotor a 17,8 kWh batériu. Toto sú všetky predstavené detaily. Výrobca sa postaral o to, aby ti začali tiecť sliny, je sa na čo tešiť. Mazda nesklame svoju povesť.

Mazda CX-90Zdroj: mazda.com

Interiér

Asi najmenej výrazný sa javí interiér s japonskou jednoduchosťou. Výrobca nezabúda na žiadneho člena posádky a tak je luxusné pohodlie dopriate všetkým členom posádky vo všetkých 3 radoch. V interiéri použila Mazda kožu Nappa, pravé drevo a súbor jemných látok, ktoré sa postarajú o nádych dokonalosti a pocit, že nebudeš chcieť vystúpiť.

Príchod na trh

Mazda CX-90 pre ovládanie nainštalovala väčšie displeje ako v Mazde CX-60. Svoj priestor stále dostávajú aj spoľahlivé fyzické tlačidlá na ovládanie najviac používaných funkcií. Mazda CX-90 sa bude na severoamerickom trhu predávať od druhej polovice roka 2023. Ceny výrobca zatiaľ nezverejnil. Ako sa ti toto 8-miestne super SUV páči? Podeľ sa s nami v komentároch pod článkom.

Zdroj: theautopian.com

Video: Mazda CX-90

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále...28. Január, 2023
0220-ročný rekordér odobratia vodičáku: 253 km/h pod vplyvom drog!20-ročný vodič pod vplyvom drog prekročil rýchlosť o šialených 143 km/h! Vodič skončil bez...4. Február, 2023
03Ako prepísať auto v okrese? Aký je poplatok? Prepis auta je nevyhnutným krokom pri zmene majiteľa vozidla. Toto sú nevyhnutné úkony,...6. Február, 2023