Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDky

Siedma generácia Fiesty začala na trhu už v roku 2017, čo znamená, že teraz je čas na modernizáciu. Polovica cyklu je teda nezvratná a napriek tomu, že sa šepká o možnom vypustení z ponuky, stále má čím zaujať. Po facelifte ešte možno zaujme viac s rozbije tak úvahy o redukcii portfólia.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Ford

Ford vylepšil Fiestu, má...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade Ford zmenil vizáž prednej masky chladiča. Aj keď to tak možno nevyzerá, zmenili sa aj predné svetlá. Odteraz budú mať LEDkové svetlá všetky Fiesty štandardne. A lemovanie bude tmavšie. Ale tou zásadnou zmenou je možnosť priplatiť za maticové LEDky, ktoré maju automatický adaptívne nastaviteľný lúč.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Fiesta bude naďalej rozlišovať rôzne výbavy. Základné budú mať jednu vizáž, odlíši sa ako športovo ladený ST-Line, tak Active s terénnejšími prvkami. V ponuke ostáva aj luxusne strihnutá alternatíva Vignale. Zaujímavosťou je, že Fiesta ostalva jedným z mála malých áut, ktoré aktuálne ponúkajú trojdverovú karosériu.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Vnútro tohto už tradičného zástupcu segmentu B je tiež vylepšené. Miesto prístrojov pred vodičom svieti digitálny panel s uhlopriečkou 12,3 palca. Má niekoľko režimov zobrazenia, ktoré závisia od zvoleného jazdného režimu. Interiérovou novinkou bude aj nová kamera s funkciou Wrong Way Alert.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Niekoľko zmien naviac má aj naozaj športová verzia ST. Tá mal síce rovnaký výkon 147 kW (200 k), ale krútiaci moment vzrástol o desať percent na 320 Nm. Zrýchlenie na stovku je tak možné za 6,5 sekundy a maximum je až 230 kilometrov za hodinu. Na rozdiel od ostatných verzií má ST režim Track, ktorý je miesto režimu Eco. Režim Track prináša vypnutú trakčnú kontrolu a tiež obmedzený systém stabilzácie povoľujúci jemný šmyk. Novinkou pre Fiestu ST je aj špeciálna zelená farba, s ktorou prišila Puma ST.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Fiesta ST bude mať štandardne disky s priemerom 17 palcov, za príplatok sú osemnástky. Ale dôležitý príplatok pre naozajstnú športovú jazdu je mechanický samosvorný diferenciál Quaife. Ostatné verzie Fiesty budú mať výhradne benzínový trojvalec s objemom jeden liter. Ten bude mať základný výkon 74 kW (100 k). Výkonnejšie verzie s 92 kW (125 k) a 114 kW (155 k) dostanú už aj mild-hybridný 48V doplnok. Litrový trojvalec bude štandardne kombinovaný s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou a za príplatok bude sedemstupňový dvojspojkový automat.

Inovovaná Fiesta sa na trh dostane už koncom tohto roka.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Starý Ford s motorom z tanku: Čo dokáže 27,0 V12 s výkonom 2 500 koní?Snaha dostať výkon pohonných jednotiek za hranicu únosnosti stojí za zrodom nevšedných...2. Júl, 2021
02Renault predstavil plne elektrický Megane E-Tech ElectricRenault na elektrickú cestu nastúpil so súčasným modelom Megane, ktorý má nabíjateľný...9. September, 2021
03Ako si vybrať nový Ford Kuga? Je lepšia nafta, či hybrid?Ktoré auto má najviac možností pohonných sústav? Jedným z nich je určite Ford Kuga. Má...10. August, 2021