Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDky

Siedma generácia Fiesty začala na trhu už v roku 2017, čo znamená, že teraz je čas na modernizáciu. Polovica cyklu je teda nezvratná a napriek tomu, že sa šepká o možnom vypustení z ponuky, stále má čím zaujať. Po facelifte ešte možno zaujme viac s rozbije tak úvahy o redukcii portfólia.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.09.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ford

Ford vylepšil Fiestu, má...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade Ford zmenil vizáž prednej masky chladiča. Aj keď to tak možno nevyzerá, zmenili sa aj predné svetlá. Odteraz budú mať LEDkové svetlá všetky Fiesty štandardne. A lemovanie bude tmavšie. Ale tou zásadnou zmenou je možnosť priplatiť za maticové LEDky, ktoré maju automatický adaptívne nastaviteľný lúč.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Fiesta bude naďalej rozlišovať rôzne výbavy. Základné budú mať jednu vizáž, odlíši sa ako športovo ladený ST-Line, tak Active s terénnejšími prvkami. V ponuke ostáva aj luxusne strihnutá alternatíva Vignale. Zaujímavosťou je, že Fiesta ostalva jedným z mála malých áut, ktoré aktuálne ponúkajú trojdverovú karosériu.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Vnútro tohto už tradičného zástupcu segmentu B je tiež vylepšené. Miesto prístrojov pred vodičom svieti digitálny panel s uhlopriečkou 12,3 palca. Má niekoľko režimov zobrazenia, ktoré závisia od zvoleného jazdného režimu. Interiérovou novinkou bude aj nová kamera s funkciou Wrong Way Alert.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Niekoľko zmien naviac má aj naozaj športová verzia ST. Tá mal síce rovnaký výkon 147 kW (200 k), ale krútiaci moment vzrástol o desať percent na 320 Nm. Zrýchlenie na stovku je tak možné za 6,5 sekundy a maximum je až 230 kilometrov za hodinu. Na rozdiel od ostatných verzií má ST režim Track, ktorý je miesto režimu Eco. Režim Track prináša vypnutú trakčnú kontrolu a tiež obmedzený systém stabilzácie povoľujúci jemný šmyk. Novinkou pre Fiestu ST je aj špeciálna zelená farba, s ktorou prišila Puma ST.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Fiesta ST bude mať štandardne disky s priemerom 17 palcov, za príplatok sú osemnástky. Ale dôležitý príplatok pre naozajstnú športovú jazdu je mechanický samosvorný diferenciál Quaife. Ostatné verzie Fiesty budú mať výhradne benzínový trojvalec s objemom jeden liter. Ten bude mať základný výkon 74 kW (100 k). Výkonnejšie verzie s 92 kW (125 k) a 114 kW (155 k) dostanú už aj mild-hybridný 48V doplnok. Litrový trojvalec bude štandardne kombinovaný s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou a za príplatok bude sedemstupňový dvojspojkový automat.

Inovovaná Fiesta sa na trh dostane už koncom tohto roka.

Ford vylepšil Fiestu, má štandardne LEDkyZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ford Mustang (S-550): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?Povedzme si to na rovinu a hneď na začiatok, Mustang je a bude vždy vyhľadávaným autom. Je...13. August, 2021
02Peugeot pokračuje s peknými autami, ukázal nový kombík 308 SWPeugeot postupne mení celý rad 308. Začal hatchbackom, ale teraz prichádza rovnako pekné...24. Jún, 2021
03Renault predstavil plne elektrický Megane E-Tech ElectricRenault na elektrickú cestu nastúpil so súčasným modelom Megane, ktorý má nabíjateľný...9. September, 2021