Formula 1 pod Tatrami: Netradičný roadtrip z ČR do SR!

Krátky film s monopostrom F1 tímu Red Bull Racing Honda – RB7 doslova berie dych. Nič podobné si u nás nikdy nevidel. Pohodlne sa usaď a vychutnaj si zázračnú kombináciu techniky, ľudského umu a práce profesionálov.

rufus v Video sekcia
20.06.2021
Diskusia:
Zdroj: redbull.com

Formula 1 pod Tatrami -...

Video sekcia

Formula 1 pod Tatrami: Netradičný roadtrip z ČR do SR!21. až 26. apríla sa v Česku a na Slovensku natáčal výnimočný projekt. Z hradu na hrad, z krajiny do krajiny. Tak by sa dal nazvať unikátny promo projekt, ktorý odpálil vlnu záujmu auto moto nadšencov z celého sveta. Mimoriadne pútavá trasa a skvelý program. Vychutnaj si pôsobivé zábery a uži si netradičný zážitok na vlastné oči vo videu!

Nevídaný pohľad na Formulu 1 pod slovenskými horamiZdroj: redbull.com/Jiri Simecek

Z hradu na hrad, z krajiny do krajiny

RB7 v nezvyčajnej polohe a netradičných miestach je neopakovateľný zážitok. Skvelé splynutie kultúry, prírody a pretekárskych mašín, ktoré pilotovali najlepší vodiči sveta, medzi nimi aj majster sveta Air Race, ktorý je v oblakoch ako doma, úspešný Martin Šonka. Formulu 1 neuvidíš pod Tatrami pri žiadnej inej príležitosti!

F1 roadtrip Česko Slovensko Vysoké Tatry Zdroj: redbull.com

Výnimočné dielo svetovej úrovne

Dielo mladého režiséra, bez pochýb, dosahuje svetovú úroveň. Režiséra, Markusa Kruga, zaradil v roku 2018 český Forbes do rebríčka Forbes 30 pod 30. Monopost Formuly 1 sa na Slovensku objavil po niekoľkých rokoch. V rámci akcie Od hradu k hradu prešiel monopost miesta s dušou a osobnou atmosférou. Pražská Malá Strana, Bratislavou v pozadí s hradom a dokonca aj Vysoké Tatry, či naše najznámejšie národné kultúrne pamiatky.

Netradičná jazda z hradu na hrad - Jazda F1 z ČR do SRZdroj: redbull.com/Dan Vojtech

Nezabudnuteľný roadtrip Formule F1 RB7

V roku 2011 sa s týmto monopostom stal majstrom sveta nemecký pilot, Sebastian Vettel. Natáčanie celého roadtripu sa odohralo tento rok v apríli. Vytvorenie tohto videa nebolo jednoduchou hrou na šťastie. Celé natáčanie sa uskutočnilo pod prísnym dohľadom profesionálneho štábu, zloženého z viac ako 45 členov. Podľa slov samotného režiséra sa na niektorých miestach stretlo viac ako dvojnásobné množstvo ľudí. Skupinu takmer 100 ľudí sa darilo dať dohromady na základe výbornej prípravy a načasovania.

Špičková organizácia + tím odborníkov

Aby Krug mohol odštartovať tento projekt, musel vyhrať v Red Bulle konkurze. Najbohatší Rakúšan, Dietrich Mateschitz, ostal z príbehu a predstavenia vízie Kruga absolútne očarený. „Toto natáčanie pre mňa určite bolo vrcholom doterajšej kariéry. Vždy som rád robil veľké veci, veľké výzvy. V našich podmienkach to nejde úplne jednoducho a Red Bull je presne ten typ klienta, ktorý mi dal možnosť takú vec urobiť,“ hodnotí režisér Markus Krug, ktorý sa postaral o scenár aj réžiu. Vo videu sa objavia viaceré známe tváre zo športového sveta a celebrity zo slovenského a českého šoubiznisu. V porote sa v krátkom videu objaví slávny bývalý pilot F1, Škót David Coulthard. Česká biatlonistka Markéta Davidová, Rytmus a ďalší sa zišli, aby sa stali súčasťou skvelej akcie. V závere nechýbal ani dramatický moment, o ktorý sa postaral akrobatický pilot Martin Šonka so svojím lietadlom. Posledné zábery sa natáčali na letisku v Poprade. Akrobatický prvok formule a lietadla Martina Šonku nemôžeš prehliadnuť. Okrem lietadla si vo videu zahrá aj vrtuľník, niekoľko špeciálnych dronov a pre účely filmu výborne poslúžilo špeciálne upravené auto s kamerou na veľkom ramene.

Formula 1 roadtrip z ČR do SR - pútavá akcia plná zaujímavých miest a hradovZdroj: redbull.com/Jan Kasl

Behind the scenes – dokonalé zábery z natáčania

Davidov Coulthard s celým tímom predviedli úžasnú prácu. Projekt  From Castle to Castle nemá konkurenciu. Vidieť formulu letieť letiskovou dráhou pri rýchlosti 220 kilometrov za hodinu? Neopakovateľný zážitok! Posúď sám. Za pozornosť stoja aj „behind the scenes“ zábery, ktoré nájdeš v druhom priloženom videu na konci článku. Ide o dokonalú prezentáciu krásy F1 a zároveň najkrajších miest v ČR a u nás na Slovensku. Jazda z hradu na hrad Slovenskom a Českom s pútavým programom! Musíš vidieť. Sleduj video! Ako sa ti táto špičková šou páči? 

Zdroj: redbull.com, forbes.cz

Formula 1 pod Tatrami - Roadtrip z ČR do SR

Video: F1 roadtrip Česko Slovensko Vysoké Tatry

Video: Z natáčania F1 roadtrip Česko Slovensko Vysoké Tatry (backstage zábery)

Formula 1 pod Tatrami - Roadtrip z ČR do SR

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306Ako dopadne zrážka terénneho osobného auta s jezdným z najväčším áut na svete? 156-tonový...8. Jún, 2021
02Nová Kia Sportage: Trhák zo Žiliny s drsnejším vzhľadom!Ako bude vyzerať trhák zo Žiliny? Podľa všetkého sa od kórejského modelu nebude príliš...10. Jún, 2021
03Miliónový nájazd, cena 14 900 €: Kráľ výdrže s 909 611 km! Kráľ výdrže, o ktorom sa často nehovorí, predviedol nečakane dlhú životnosť. Toyota Land...16. Jún, 2021