Video: Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306

Ako dopadne zrážka terénneho osobného auta s jezdným z najväčším áut na svete? 156-tonový obor BelAZ 75306 si to v nerovnom súboji rozdal so Suzuki Grand Vitarou. Čo z osobného automobilu ostalo? Nenechaj si ujsť pôsobivé zábery na vlastné oči. Sleduj video.  

rufus v Video sekcia
08.06.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/ Secret Autochannel

Video: Suzuki Grand Vitara...

Video sekcia

Hrozná nehoda sa stala v jednom z lomov oblasti Karaganda v Kazachstane. Ako k nehode došlo, ako sa osobný automobil ocitol pod kolesami obrovského stroja? Posádka automobilu bola do lomu vyslaná z dôvodu opravy klimatizácie obrieho BelAZ. Obrovský ťažobný sklápač BelAZ nešťastnou náhodou narazil do strieborného SUV Suzuki Grand Vitara XL-7 pri manévrovaní. Vodič si údajne myslel, že automobil už opustil miesto opravy. Osobný automobil sa mu však stratil z dohľadu, pretože sa už v tej chvíli nachádzal pod jeho veľkými kolesami.

156-tonový obor BelAZ 75306 vs terénne Suzuki Grand Vitara. Ako dopadne zrážka? Zdroj: youtube.com/Secret Autochannel

Hit internetu

Zábery zo zrážky, zachytávajúce hrozivú scénu, zverejnil kanál Vechernyaya Karaganda Telegram na youtube. Okamžite po zverejnení začala vlna zdieľania príspevku. Nerovný súboj sa stal hitom internetu. Vidieť na vlastné oči zábery „dokonaného diela“ ohromného stroja, ktorý dokáže doslova rozdrviť terénny automobil, spôsobuje zimomriavky. Automobil japonskej výroby nemal v tomto neľahkom súboji žiadne šance na prežitie.

Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306Zdroj: youtube.com/Secret Autochannel

Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306

Podľa kanálu Telegram k nehode došlo 1. júna. Vodič sklápača si podľa rekonštrukcie nehody malý automobil pod kolesami jednoducho nevšimol. Až do momentu, keď nestál na streche auta netušil, čo sa stalo. Obrovský sklápač svojou váhou Suzuki Grand Vitaru rozdrvil, no napriek tomu sa táto udalosť zaobišla bez obetí a zranení. Cestujúcim, tvoriacim posádku Suzuki, sa v poslednej chvíli podarilo vyskočiť. V automobile ostal jeden člen posádky, ktorému sa, akoby zázrakom, nič nestalo. Sklápač sa ho ani len nedotkol. Výsledok nehody? Predná časť terénneho Suzuki Grand Vitara XL-7 bola rozdrvená váhou BelAZ na totálku, našťastie, bez tragickej bilancie na životoch.  

156-tonový obor BelAZ 75306 vs terénne Suzuki Grand Vitara. Ako dopadne zrážka? Zdroj: youtube.com/Secret Autochannel

Súboj BelAZ monštra s veľkým SUV

Ako môžete vidieť na záberoch, veľké SUV stretnutie s BelAZom neprežilo. Podľa všetkého skončí na vrakovisku a v svojej práci už nebude pokračovať. Minulý rok sa stala podobne netradičná udalosť v lome banského a spracovateľského závodu Kachkanar vo Sverdlovskej oblasti. 130-tonový BelAZ tam rozdrvil nákladné auto KamAZ, ktoré následkom zrážky prišlo o celú kabínu. Presvedči sa, čo dokáže 156-tonový obor v nerovnom súboji s veľkým SUV. Sleduj video.

Zdroj: motor.ru, youtube kanál Secret Autochannel, večerná Karaganda / Telegram, Drom

156-tonový obor BelAZ 75306 vs. terénne Suzuki Grand Vitara

Video: Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Kushaq: Lepšia a odolnejšia ako Kamiq!Na svete existuje trh, ktorý prinesie zákazníkom ešte lepšiu Škodu ako tú, určenú pre...2. Jún, 2021
02Hrdza ako nová luxusná príplatková výbava: Land Roveru pristane!Land Rover Defender od Niels van Roij Design zježí mnohým automobilovým fanatikom vlasy na...24. Máj, 2021
0312-valcové Mercedes-Maybach delo za 230 000 €!Snívaš o koňmi nadupanom dele, ktoré úplne popiera súčasné limity dizajnu a parametrov?...4. Jún, 2021