Škoda Kushaq: Lepšia a odolnejšia ako Kamiq!

Na svete existuje trh, ktorý prinesie zákazníkom ešte lepšiu Škodu ako tú, určenú pre Európu. Testovacie kroky pre indický trh, zamotajú hlavu zákazníkom nielen u nás. Niečo podobné z Mladej Boleslavy v Európe nemáme.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.06.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-storyboard.com

Video: Škoda Kushaq

Auto-moto zaujímavosti

Indický zákazník dostane viac hneď v niekoľkých oblastiach. Zaujímavejšia priechodnosť terénom, odolnosť aj výdrž! Čo viac si možno od „Škodovky“ priať? Škoda Kushaq exceluje hneď v niekoľkých disciplínach. 3 najväčšie tromfy sú jednoznačne lepšia schopnosť brodenia, silnejšia spojka a zvýšená odolnosť voči prachu. Ak si myslíš, že ako európsky zákazník dostávaš maximum, len pre porovnanie si pozri parametre Škody Kushaq, ktorá je určená pre iný trh. Rozdielne konštrukcie technicky príbuzných modelov ťa prekvapia. Oficiálne možno povedať, že sa pozeráš na dvojičkou európskej Škody Kamiq.

Škoda KushaqZdroj: skoda-storyboard.com

Dvojička Škody Kamiq

Indický zákazník dostane viac hneď v niekoľkých oblastiach. Zaujímavejšia priechodnosť terénom, odolnosť aj výdrž! Čo viac si možno od „škodovky z východu“ priať? Škoda Kushaq exceluje hneď v niekoľkých disciplínach. 3 najväčšie tromfy sú jednoznačne lepšia schopnosť brodenia, silnejšia spojka a zvýšená odolnosť voči prachu.

Lepšia klimatizácia, sedadlá s ventiláciou

Indický model ponúka už v základnej verzii manuálnu klimatizáciu, ktorú s tou európskou nemožno porovnávať. Výbavový stupeň Ambition ponúka klimatizáciu Climatronic s dotykovým ovládacím panelom. Vrcholný stupeň výbavy Style zahŕňa do výbavy ako bonus kožené predné sedadlá s funkciou ventilácie, bezkľúčový systém a elektricky ovládateľňú  sklenenú posuvnú strechu, ktorá je vo vlhkom a horúcom podnebí viac ako praktická. Ďalšou vychytávkou je vnútorné spätné zrkadlo s funkciou stmievania.

Náročnejšie podmienky

Podľa vyjadrenia Petra Filipa, ktorý v Indii riadil vývoj celého vozidla a homologizáciu, sa testovanie v Indii zameriava aj na národné špecifiká. Počas testovania Kushaq najazdil stovky kilometrov pri vysokých teplotách v púšťach štátu Radžastan, kde bol vystavený vysokohorským podmienkam. Jazdiť v prostredí s redším vzduchom v Himalájach alebo v pohorí Nilgiri je omnoho náročnejšie. K tomu treba prirátať živú mestskú premávku v najľudnatejších indických mestách a všadeprítomný prach. Verdikt. Áno, Škoda Kushaq potrebuje lepšie parametre a výbavu ako zástupca z Európy.

Prach, záplavy, mestská premávka

K ďalším výzvam patria časté monzúnové dažde. Možné riziko záplav premiestnilo klaksón vozidla z predného nárazníka vyššie na masku chladiča. Konštruktéri mysleli aj na náročnú mestskú premávku. Indickí šoféri  preraďovaniu nevenujú veľa pozornosti a často sa v kolónach rozbiehajú pri zaradenom druhom rýchlostnom stupni. Z toho dôvodu auto muselo dostať odolnejšiu spojku. Tu však nekončíme. Ďalšou výzvou je preťaženie počas jazdy, vozidlo musí zvládať vyššiu záťaž a časté prevážanie nákladu, viacerých pasažierov.

Interiér

Ďalším špecifikom krajiny je fakt, že miestni vodiči radi sedia vysoká a blízko pri volante. Škoda Kushaq ponúka všetky ovládacie prvky najbližšie ako je to možné pri vodičovi. Vývoj prebiehal v Českej republike. Konštruktéri si dali záležať, aby zapracovali každé miestne špecifikum.

Škoda KushaqZdroj: skoda-storyboard.com

Sleduj video

Už na prvý pohľad, aj keď sa to automobilke nemusí páčiť, je zrejmé, že Kushaq je postavený tak, aby ustál podstatne drsnejšie podmienky používania ako súrodenec z Európy. Ako sa ti tento model, určený špeciálne pre indický trh, páči? Podeľ sa s nami v komentároch pod článkom.

Zdroj: skoda-auto.com

Video: Škoda Kushaq

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najtmavšia čierna na svete: Ferrari Vantablack pohlcuje svetlo!Čierno čierna tma docielená špeciálnym odtieňom na seba strhne pozornosť všade, kde sa toto...28. Máj, 2021
02Hrdza ako nová luxusná príplatková výbava: Land Roveru pristane!Land Rover Defender od Niels van Roij Design zježí mnohým automobilovým fanatikom vlasy na...24. Máj, 2021
03Zvlnený unikát zo skla a ocele: Nový čínsky most 140 m nad kaňonom!Ako by vyzeral rozprávkový most pre autá? Presne ako tento vysutý most medzi dvomi brehmi...30. Máj, 2021