Zvlnený unikát zo skla a ocele: Nový čínsky most 140 m nad kaňonom!

Ako by vyzeral rozprávkový most pre autá? Presne ako tento vysutý most medzi dvomi brehmi hlbokého kaňonu. Most sa rozprestiera nad hlbokou roklinou. Predstav si zvlnený obrovský most, ktorý sa húpe 140 metrov nad kaňonom! Pôsobivé zábery musíš vidieť.
rufus v Video sekcia
30.05.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/Oriental Image

Video: Ruyi Bridge most -...

Video sekcia

Most je dopravná stavba spájajúca brehy riek (jazier, morí a podobne) alebo údolí alebo tvorí mimoúrovňovú dopravu napr. nad železnicou alebo mimoúrovňovú križovatku. Účelom mostov je zabezpečenie prechodu ponad prekážku. Mimoriadne zaujímavým riešením môže byť viacúrovňové riešenie, aké sa rozhodli použiť pre prechod medzi kaňonmi v Číne. Turisti chodiaci po moste Ruyi v malebnej oblasti Shenxianju v Taizhou v čínskej provincii Zhejiang sa stali populárnymi na celom svete vďaka mostu. Za všetko môžu samotné obrázky mosta, ktoré zaplavili internet. Už pri ich prvom objavení sa na internete, väčšina ľudí spochybňovala pravosť fotografií a tvrdila, že sa jedná o falošné zábery. 

Zaujímavý most s možným využitím nielen pre prechod osôb

Keď sa začali šíriť na internete prvé snímky mosta Ruyi Bridge, mnohí tvrdili, že ide o podvod vytvorený na počítači. Konštrukcia zvlneného mostu je vyrobená z odolného skla a ocele. Pri prvom pohľade je ťažké uveriť, že je táto raritná stavba skutočná a plne funkčná. Most Ruyi Bridge sa nachádza nad 140-metrovým kaňonomShenxianju v provincii Če-ťiang. Môžeš zrejme potvrdiť, že samotné zábery vyzerajú ako dielo špecialistu v tvorbe grafiky. 3 zájomne prepletené mosty, to bola prvá myšlienka, ktorú sa podaril priviesť do úśpešného konca. Autorom nápadu je He Yunchang, expert na oceľové konštrukcie a člen združenia China Metal Structure Association. 

Most umožňujúci prejazd motocyklom a menším vozidlám

Mimoriadne zaujímavá je práve konštrukcia. Most Ruyi Bridge sa skladá z 3 rôznych zvlnených a vzájomne prepletených mostov. Šialený nápad by sa mohol osvedčiť pri budovaní mostov využívaných práve pre automobilovú dopravu. Pridaj k tomu rozmery mosta. Na dĺžku meria most neuveriteľných 100 metrov. Prirátaj k tomu výšku 140 metrov. Dajú sa dosiahnuť pôsobivejšie parametre? Veľmi ťažko. Ak by podobný skvost vznikol u nás, okamžite by sa médiá potrhali o bližšie údaje a parametre. V Číne sa však nejedná až o takú veľkú raritu. Podobných mostov vzniká v krajine väčšie množstvo. Neprehliadnuteľnou stavbou je najvyšší sklenený most na svete a najdlhší most nad morom. Nestačí? Sídlia tu tiež 3 zo 4 najdlhších visutých mostov na svete. Nás táto stavba zaujala z dôvodu možného využitia v prípade automobilovej dopravy. Môže ísť o zaujímavý spôsob prepojenia dvoch brehov umožňujúci prechod motocyklom a menším vozidlám?

Zvlnený unikát zo skla a ocele: Nový čínsky most 140 m nad kaňonom!
 
Pri pohľade na toto oceľovo sklenené prekvapenie je jasné, že prechod cez most je určený pre ľudí so silným žalúdkom. Priehľadná podlaha vytvára nezabudnuteľný efekt a Ruyi Bridge si zo žiadnou inou stavbou nepomýliš. Ak sa ti tento čínsky unikát páči? Vieš si predstaviť jazdiť cez podobný zvlnený most na motocykli, prípadne inom dopravnom prostriedku s motorom? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: traveller.com.au, wikipedia.com

Ruyi bridge v Číne - zvlnený most vo výške 140 m!

Video: Ruyi Bridge most - zvlnený 140 m nad kaňonom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01R.I.P. elektromobily: Vodíkový Hyundai dá na 1 nádrž 900 km!Vodíkové auto značky Hyundai len tak niekto neprekoná. Nový rekord - nájazd 900 km na 1...20. Máj, 2021
02Hrdza ako nová luxusná príplatková výbava: Land Roveru pristane!Land Rover Defender od Niels van Roij Design zježí mnohým automobilovým fanatikom vlasy na...24. Máj, 2021
03Najtmavšia čierna na svete: Ferrari Vantablack pohlcuje svetlo!Čierno čierna tma docielená špeciálnym odtieňom na seba strhne pozornosť všade, kde sa toto...28. Máj, 2021