Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Miliónový nájazd, cena 14 900 €: Kráľ výdrže s 909 611 km!

Kráľ výdrže, o ktorom sa často nehovorí, predviedol nečakane dlhú životnosť. Toyota Land Cruiser rad 100 s motorom 4,2 R6 prekvapila s nájazdom 909 611 km. Stále jazdí a je v nečakane dobrom technickom stave.

rufus v Technika
16.06.2021
Diskusia:
Zdroj: mobile.de/Kalot automobile

Miliónový nájazd, cena 14...

Technika

Tento hrdý rival Range Roveru dokázal, že je hodný svojho miesta v garáži. 17 rokov vypĺňa servisnú knihu a teší sa dobrému „zdravotnému“ stavu. Čo je za tým?

Veľké auto s malým motorom - Toyota Land Cruiser prekvapenie s miliónovým nájazdomZdroj: mobile.de

Toyota Land Cruiser 100 s nájazdom 909 611 km!

Vďaka reputácii je pre mnohých čestným členom víťazov a prekvapení off-roadového sveta. Jeho výroba prebiehala od roku 1997 do roku 2007. Na základe skúseností samotných majiteľov, býval označený za spoľahlivého spoločníka, ktorý svojho majiteľa nesklame za žiadneho ohľadu. Napriek tomu sa nejedná o samozvaného kráľa dlhej životnosti.  V tomto ohľade sa o ňom zas tak často nehovorí. Ale bude. Netreba zabudnúť, čo dokáže predviesť starý dobrý a odolný automobil.

Veľké auto s malým motorom - Toyota Land Cruiser prekvapenie s miliónovým nájazdomZdroj: mobile.de

Kráľ výdrže s dlhou životnosťou

Nemožno povedať, že by nedosiahol dobré výsledky v kategórii nájazdu. Land Cruiser majitelia nezvyknú kupovať s vyšším počtom najazdených kilometrov. Koľko krát si v videl Land Cruiser s turbodieselom 4,2 s extrémnym nájazdom až 909 611 kilometrov? Ak by také niečo malo hroziť, určite pôjde o „stočenku“ a podobné výroky záujemcov sú dnes všetkým známe. Nemusí to však byť pravda.

Toyota Land Cruiser s miliónovým nájazdom - pôvodný inzerátZdroj: mobile.de

Dieselový šesťvalec s výkonom 204 koní

Vezmime do úvahy, že na veľký off-road sú tieto schopnosti viac ako zaujímavé. Čo sa týka výkon, ten zabezpečuje dieselový šesťvalec s výkonom 150 kW (204 koní) a krútiacim momentom 430 Nm. Aj keď ide o relatívne úsporný motor, k ideálnej voľbe na dlhé diaľničné presuny má naozaj ďaleko. Prvý majiteľ tohto vozidla ale svoj stroj musel milovať, a tak s ním jazdil a jazdil. A nielen to, aj o neho veľmi poctivo staral.

Toyota Land Cruiser 100 ročník 2004 najazd 908 000 kmZdroj: mobile.de

Pravidelné servisovanie v autorizovanom servise ako bonus

Pravidelné servisovanie v autorizovanom servise je príjemný bonus. Servisná knižka doslova vyzýva k nahliadnutiu. Interiér vozidla je nenápadný, látkový interiér s dreveným dekorom v pôvodnom stave, až sa skoro nechce veriť, že je pôvodná. Používanie ovládačov je zrejmé, roky v záprahu za sebou zanechali nejaké šrámy, aj autá s 200 tisíckami km ale koľkokrát vyzerajú horšie. Tento interiér nie je ani poriadne vyčistený a napriek tomu vyzerá výborne.

Toyota Land Cruiser s miliónovým nájazdom - servisná knižkaZdroj: mobile.de

História vozidla

V súčasnosti patrí druhému majiteľovi. Majiteľ jeho technický stav hodnotí mimoriadne dobre. Plne funkčné vozidlo je pripravené zmeniť majiteľa. Dokonca pôvodný motor a prevodovka sú vo výbornej kondícii. Toyota Land Cruiser je však stále prekvapenie s miliónovým nájazdom. Dokáže jazdiť celou Európou bez väčších problémov a opráv. Neskutočne dlhú dobu. Viac ako 17 rokov. Nie, tento stroj nevykúpiš od majiteľa za zostatkovú hodnotu.

Toyota Land Cruiser prekvapenie s miliónovým nájazdomZdroj: mobile.de

Cena

Majiteľ v inzeráte uvádza, že vozidlo predáva za sumu 14 900 eur. To nie je málo, vzhľadom na fakt, že sa jedná o 17 rokov starý automobil. Treba však dodať, že si tento zachovalý stroj môže bez okolkov dovoliť pýtať túto sumu. Ako hodnotíš jeho ďalší život? Pokorí ďalší limit rekordného nájazdu? Podeľ sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Toyota Land Cruiser 100 ročník 2004 najazd 908 000 kmZdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nová Kia Sportage: Trhák zo Žiliny s drsnejším vzhľadom!Ako bude vyzerať trhák zo Žiliny? Podľa všetkého sa od kórejského modelu nebude príliš...10. Jún, 2021
02Video: Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306Ako dopadne zrážka terénneho osobného auta s jezdným z najväčším áut na svete? 156-tonový...8. Jún, 2021
0312-valcové Mercedes-Maybach delo za 230 000 €!Snívaš o koňmi nadupanom dele, ktoré úplne popiera súčasné limity dizajnu a parametrov?...4. Jún, 2021