Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýl

Genesis sa naozaj dá zaradiť medzi prémiových výrobcov automobilov. Má nové technológie, značka je odlíšená od materského koncernu a autá sa naozaj tvária luxusne. A to isté platí aj o novej verzii modelu G90, ktorý aktuálne automobilka predstavila.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Genesis

Genesis G90: Konkuruje...

Auto-moto zaujímavosti

Predná časť jasne zapadá do konceptu automobilky, kde prím hrá veľká maska chladiča v tvare erbu a okolo nej sú, po stranách svetlomety vo forme dvoch rovnobežných pásov. Pásy akoby prechádzali až na blatník za kolesom. Kapota je pritom najnižšie ako sa dá a auto získava týmto detailom ešte viac elegancie.

Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýlZdroj: Genesis

V ponuke budú, podobne ako u konkurencie, dve dĺžky karosérie. Rozdiel je 190 milimetrov. Dlhšia alternatíva už atakuje konkurentov ako Mercedes-Maybach Triedy S a Audi A8L Horch. O limuzíne, ako mal predchádzajúci model, sa zatiaľ nehovorí. Tá ponúkala ešte ďalšie predĺženie, podobné tomu, ktoré máva Pullman od Mercedesu.

Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýlZdroj: Genesis

Genesis, bez ohľadu na veľkosť, má rovnako 20-palcové zliatinové disky. Rovnaká dvojlíniová téma svetiel ako je vpredu je aj na zadnej časti. Len tu sú jednotlivé pásy omnoho užšie. Veko kufra má integrovanú odtrhovú plochy, ktorá auto stabilizuje, ale zároveň nerozbíja línie. Do dizajnu sedia aj lichobežníkové koncovky výfukov.

Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýlZdroj: Genesis

O viac detailoch automobilka mlčí, čo znamená, že nie sú dostupné technické údaje a o pohonnej jednotke sa dá len dohadovať. Takisto zatiaľ nie je známe ako bude vyzerať interiér. Očakáva sa luxus na úrovni konkurentov, čo by znamenalo, že na relevantných trhoch bude mať Genesis ešte výraznejšie slovo.

Avšak automobilka nebude tento model dovážať do Európy. Ale európski zákazníci sa môžu tešiť na model G70 aj s karosériou kombi, ktorý bude konkurovať napríklad Mercedesu Triedy C, aj keď kombi práve môže zastúpiť, vďaka tvaru, športovejšie alternatívy na trhu.

Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýl

V Európe bude taktiež dostupný nový elektrizovaný model SUV GV70. Ten sa pripojí aj Triede E z Kórei, konkrétne modelu G80, ktorý na niektorých trhoch v ponuke už je. Vyzerá to tak, že pre Starý kontinent bude absentovať len úplný vrchol ponuky, viacero ostatný a hlavne menších modelov bude dostupných bez problému. O plánoch predaja na Slovensku zatiaľ slová nepadli, tu má nemecké prémiové trio až príliš silné postavenie.

Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýlZdroj: Genesis

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pancierový 4x4 prezidentský špeciál: Predĺžená hybridná SUV limuzína, jediná na svete!DS 7 Crossback Élysée - pancierová 4x4 beštia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona -...18. November, 2021
02BMW XM má byť najvýkonnejším modelom, páči sa vám?BMW akosi stále viac ukazuje výrazné autá. Výrazné, kontroverzné a hlavne diskutované....1. December, 2021
03Mazda CX-50 vyzerá drsne a môže mať turboMazda znova rozširuje ponuku a keďže väčšinu jednočíselných označení má obsadených,...24. November, 2021