Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľad

Honda ukázala novú generáciu obľúbeného modelu Civic. Ale zatiaľ o ňom veľa nevieme, máme však základné pohľady na auto. Európska verzia sa v ponuke a na cestách objaví na jeseň 2022 a dovtedy bude ešte veľa času na predsavenie pohonných jednotiek.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Honda Civic sa ukázala v...

Auto-moto zaujímavosti

Nový Civic sa teda vydal cestou nenápadnejšieho vzhľadu a elegantnejších tvarov. Už vpredu je jasná inšpirácia v štýle, ktorým sa prezentuje aj nová generácia HR-V. Úzke reflektory nadväzujú na masku chladiča a spôsobujú takmer opačný sklon prednej časti ako mali kedysi vozidlá BMW.

Vzadu je stále viac ostrých tvarov, ale autu sa naozaj hodia. Táto generácia Civicu bude zase o niečo väčšia, ale presné rozmery budú dostupné neskôr. Nové auto má nadviazať na tradíciu Civicov ako pohodlných a praktických vozidiel na každý deň.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Európska verzia Civicu bude mať elektrifikované pohonné jednotky e:HEV, ktoré zaručia nielen nízku spotrebu, ale aj nízke emisie. Tu môžeme len špekulovať, čo by pod kapotou mohlo byť. Ale s veľkou pravdepodobnosťou sa sem dostane hybridný systém z menšieho Jazzu a viac výkonu príde s dvojlitrovým e:HEV.

To znamená, že aj Civic sa zaradí medzi modely s hybridným pohonom, čo však značí aj fakt, že Honda plní cieľ vybaviť všetky modely elektrifikovanými pohonnými jednotkami do konca roka 2022.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Omnoho viac svetla prináša americká verzia. Tam nebudú hybridy, tam budú len štandardné atmosférické a prepĺňané benzínové motory.  V ponuke bude dvojliter s variabilným časovaním ventilov, ktorý ponúkne výkon 118 kW (160 k) a krútiaci moment 187 Nm. Ako druhá pohonná jednotka pre Ameriku bude 1,5-litrový turbomotor. Ten ponúkne výkon 134 kW (182 k) a krútiaci moment 240 Nm. Okrem štandardnej manuálnej prevodovky so šiestimi prevodovými stupňami bude v ponuke, v týchto geografických končinách, aj bezstupňový automat CVT, ktorý má ale prednastavené stupne.

Americké správy sú štedrejšie aj v rozmeroch. Hovoria, že nakladací otvor batožinového priestoru je širší, medzigeneračne, o 4 centimetre. A tiež hovoria o trochu menšom batožinovom priestore. V ponuke americkej divízie nebude len hatchback, či skôr liftback, podľa proporcií, ale aj klasický sedan s trojpriestorovou karosériou a väčším kufrom. Z americkej verzie sme si požičali aj fotku interiéru.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Honda Civic deviatej generácie: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?Honda Civic je pre automobilku neodškriepiteľne dôležitým modelom. Veď inak by už nebola...4. Jún, 2021
02Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaNajnovšia generácia Hondy HR-V už klope na dvere a je kompletne novým modelom, ktorý...30. Apríl, 2021
03Hyundai Ioniq 5 môžete kúpiť už za 41 390 eur, ale priplaťte ešte 3 000Automobilka Hyundai zverejnila slovenský cenník modelu Ioniq 5. Je to najpokrokovejší...7. Máj, 2021