Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľad

Honda ukázala novú generáciu obľúbeného modelu Civic. Ale zatiaľ o ňom veľa nevieme, máme však základné pohľady na auto. Európska verzia sa v ponuke a na cestách objaví na jeseň 2022 a dovtedy bude ešte veľa času na predsavenie pohonných jednotiek.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Honda Civic sa ukázala v...

Auto-moto zaujímavosti

Nový Civic sa teda vydal cestou nenápadnejšieho vzhľadu a elegantnejších tvarov. Už vpredu je jasná inšpirácia v štýle, ktorým sa prezentuje aj nová generácia HR-V. Úzke reflektory nadväzujú na masku chladiča a spôsobujú takmer opačný sklon prednej časti ako mali kedysi vozidlá BMW.

Vzadu je stále viac ostrých tvarov, ale autu sa naozaj hodia. Táto generácia Civicu bude zase o niečo väčšia, ale presné rozmery budú dostupné neskôr. Nové auto má nadviazať na tradíciu Civicov ako pohodlných a praktických vozidiel na každý deň.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Európska verzia Civicu bude mať elektrifikované pohonné jednotky e:HEV, ktoré zaručia nielen nízku spotrebu, ale aj nízke emisie. Tu môžeme len špekulovať, čo by pod kapotou mohlo byť. Ale s veľkou pravdepodobnosťou sa sem dostane hybridný systém z menšieho Jazzu a viac výkonu príde s dvojlitrovým e:HEV.

To znamená, že aj Civic sa zaradí medzi modely s hybridným pohonom, čo však značí aj fakt, že Honda plní cieľ vybaviť všetky modely elektrifikovanými pohonnými jednotkami do konca roka 2022.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Omnoho viac svetla prináša americká verzia. Tam nebudú hybridy, tam budú len štandardné atmosférické a prepĺňané benzínové motory.  V ponuke bude dvojliter s variabilným časovaním ventilov, ktorý ponúkne výkon 118 kW (160 k) a krútiaci moment 187 Nm. Ako druhá pohonná jednotka pre Ameriku bude 1,5-litrový turbomotor. Ten ponúkne výkon 134 kW (182 k) a krútiaci moment 240 Nm. Okrem štandardnej manuálnej prevodovky so šiestimi prevodovými stupňami bude v ponuke, v týchto geografických končinách, aj bezstupňový automat CVT, ktorý má ale prednastavené stupne.

Americké správy sú štedrejšie aj v rozmeroch. Hovoria, že nakladací otvor batožinového priestoru je širší, medzigeneračne, o 4 centimetre. A tiež hovoria o trochu menšom batožinovom priestore. V ponuke americkej divízie nebude len hatchback, či skôr liftback, podľa proporcií, ale aj klasický sedan s trojpriestorovou karosériou a väčším kufrom. Z americkej verzie sme si požičali aj fotku interiéru.

Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaNajnovšia generácia Hondy HR-V už klope na dvere a je kompletne novým modelom, ktorý...30. Apríl, 2021
02Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemáDacia Duster je veľmi obľúbeným SUV, ktoré sa vždy umiestni niekde pri vrchole rebríčka...24. Jún, 2021
03Peugeot pokračuje s peknými autami, ukázal nový kombík 308 SWPeugeot postupne mení celý rad 308. Začal hatchbackom, ale teraz prichádza rovnako pekné...24. Jún, 2021