Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyundai Ioniq 5 môžete kúpiť už za 41 390 eur, ale priplaťte ešte 3 000

Automobilka Hyundai zverejnila slovenský cenník modelu Ioniq 5. Je to najpokrokovejší elektromobil, ktorý automobilka ponúka a pripojí sa tak k elektrickým modelom Ioniq a Kona. Nový Ioniq 5 prichádza s tvarmi, ktoré by sa dali označiť za prebraté z konceptu, ale sú naozaj reálne.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Hyundai

Hyundai Ioniq 5 môžete...

Auto-moto zaujímavosti

Hyundai rozdelil pohonnú sústavu Ioniq 5 na tri stupne. Základný je s pohonom zadnej nápravy a batériou s kapacitou 58 kWh. S výbavou Family stojí 41 390 eur. Už v základnej výbave je tepelné čerpadlo na ohrev interiéru a integrovaná navigácia, či LED predné svetlá. Ani samotný dojazd na nabitie nie je na zahodenie, dá sa dotiahnuť až na 384 kilometrov podľa normy WLTP. Základný Ioniq 5 má výkon elektromotora 125 kW (170 k).

Hyundai Ioniq 5Zdroj: Hyundai

Stupienok vyššie v hierarchii pohonov je verzia s kapacitou batérie 72,6 kWh.  Tá stojí o 3 000 eur viac a má aj vyšší výkon 160 kW (218 k). Tu dojazd záleží o použitých diskov. Na 19-palcových zvládne 481 kilometrov, na 20-palcových už len 451 kilometrov. Práve toto je však verzia s najväčším dojazdom, úplný vrchol je o niečom inom.

Hyundai Ioniq 5Zdroj: Hyundai

Vrcholná verzia má tiež rovnakú batériu ako tá s najväčším dojazdom, ale má už dva  elektromotory, čo znamená pohon všetkých kolies. Reálne sa s touto verziou dá prejsť buď 460 kilometrov na 19-tkach, alebo 430 na dvadsiatkach. Celkový výkon je však až 225 kW (306 k). To stačí na dosiahnutie stokilometrovej rýchlosti len za 5,2 sekundy. Dvojtonové auto má stále obmedzenú rýchlosť na rovnakých 185 kilometrov za hodinu, presne ako ostatné verzie. Základná cena tejto verzie, ale už s výbavou Style, je 50 590 eur.

Hyundai Ioniq 5Zdroj: Hyundai

Ak by sme hľadali konkurentov, tak od sesterskej značky Kia to bude EV6, keď sa dostane do predaja, ale tým najzásadnejším konkurentom bude určite Tesla Model 3, keďže veľkostne aj niektorými parametrami Hyundai presne útočí na pozície jedného z najobľúbenejších elektromobilov v Európe.

Hyundai Ioniq 5Zdroj: Hyundai

Hyundai má teda veľké šance s týmto modelom uspieť, lebo dokáže ponúknuť slušnú hodnotu za rozumné peniaze. Okrem troch verzií pohonu bude v ponuke modelu trojica stupňov výbavy. Nad základnou Family bude Style a na úplnom vrchole hierarchie bude Premium, ako sme pri Hyundai zvyknutí.

Hyundai Ioniq 5Zdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Peugeot e-2008 je naozaj použiteľným elektromobilomPeugeot má v ponuke niekoľko elektromobilov. A má podobné rozdelenie ako aj DS Automobiles....13. Apríl, 2021
02Hyundai nezanevrel na vany, ukázal 11-miestny model StariaAk ste pozerali niekedy vízie ako by mali autá vyzerať v budúcnosti, tak zjavne nie ste...24. Marec, 2021
03Najvýkonnejší Hyundai Kona N bude v ponuke aj na SlovenskuHyundai postupne rozširuje paletu modelov N vo svojom portfóliu. Kým len nedávno pribudol...29. Apríl, 2021