Honda CR-V sa odeje do športového kabátu, prichádza Sport Line

Nový modelový rok znamená pre Hondu CR-V nielen novú výbavu Sport Line. Prináša aj niekoľko zmien v samotnom aute. Teda skôr na ňom. Hybridná technológia, ktorú vozidlo využíva totiž dostane nové označenie. Po menšom Jazze bude ďalším modelom, ktorý hrdo ponesie názov e:HEV.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
21.10.2020
Diskusia:

Honda CR-V sa odeje do...

Auto-moto zaujímavosti

Nový názov však nič nemení na pohonnej sústave, kde benzínový motor spolupracuje s dvomi elektromotormi. Práve CR-V je jedným z tých modelov, ktoré automobilka vytvorila v rámci zámeru do roku 2022 elektrifikovať celú škálu ponúkaných modelov. Okrem označenia e:HEV bude mať CR-V po novom aj modrou líniou lemovaný znak na maske chladiča. Samotná hybridná technológia sa nemení, tú automobilka predstavila v roku 2019 a je kombinovateľná s pohonom prednej nápravy, ale aj s pohonom oboch náprav.

Honda CR-V sa odeje do športového kabátu, prichádza Sport LineZdroj: Honda

Výbava CR-V Sport Line bude dostupná s dvomi farbami karosérie. Na výber bude čierna Crystal a biela Platinum. Avšak z pohľadu na fotky je jasné, že čierna sa ku vizáži so športovejším naladením hodí o niečo viac. Veď čierne je aj obloženie svetiel, bočné zrkadlá a to, čo je bežne chrómové má tiež síce chrómový povrch, ale je tiež čierny. Rovnakú farbu majú aj disky kolies a matice, aby všetko pôsobilo jednoliato. Preto tá preferencia čiernej karosérie.

Honda CR-V sa odeje do športového kabátu, prichádza Sport LineZdroj: Honda

Aj interiér má temnejšiu tematiku. Na obloženie stredovej konzoly, prístrojovej dosky a výplniach dverí je nové tmavé drevo. Teda drevo nie je úplne presným označením, keďže to je imitácia. Svoje miesto v interiéri, konkrétne okolo výduchov klimatizácie a okolo informačno-zábavného systému, svoje miesto našiel klasický lakovaný čierny plast. Sport Line prináša aj čiernu farbu stropného čalúnenia a rovnako sfarbené vnútorné obloženia stĺpikov karosérie.

CR-V Sport Line je dostupná už teraz a za predokolku e:HEV si, v tomto prípade, Honda pýta 37 090 eur. Hybridná štvorkolka znamená príplatok 2 000 eur.

Honda CR-V sa odeje do športového kabátu, prichádza Sport LineZdroj: Honda

Hybridná Honda CR-V používa na pohon dvojlitrový atmosférický motor s Atkinsonovým cyklom a inteligentným variabilným časovaním i-VTEC. Samotný motor dosahuje výkon 107 kW (145 k) a elektrická sústava pridáva ďalších 135 kW (184 k). Výsledkom je zrýchlenie na stovku za 8,6 sekundy pre predokolku. Štvorkolka potrebuje o 0,3 sekundy viac. Na takto veľké auto je príjemná aj spotreba, ktorá je pre verziu FWD 6,6 litra podľa WLTP a pre AWD to je 7,1 litra na sto kilometrov.

Honda CR-V sa odeje do športového kabátu, prichádza Sport LineZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia Grand Duster: 7-miestne SUV z Rumunska Dacia Grand Duster. 7-miestne dostupné SUV, ktoré by prekvapilo nielen cenou. Táto lahôdka...24. September, 2020
02Prvá jazda: Vylepšený Mercedes triedy E nie je len o novom predkuMercedes-Benz ukázal facelift svojej triedy E. Zmenila sa predná časť, ale aj niekoľko...12. August, 2020
03Lada Niva z Nemecka pre náročných: Cena 19 900 €Lada Niva 4x4 nekončí. Nová Lada Niva bude vyrábaná v Nemecku. Čo ponúkne limitovaná edícia...26. September, 2020