Dacia Grand Duster: 7-miestne SUV z Rumunska

Dacia Grand Duster. 7-miestne dostupné SUV, ktoré by prekvapilo nielen cenou. Táto lahôdka z pera známeho umelca má veľký potenciál presadiť sa na trhu a pobiť sa v konkurencii s drahšími 7-miestnmymi mašinami. Dočkáme sa modelu, ktorý ponúka úžitkové parametre, pričom pri kúpe nezruinuje nového majiteľa cenou? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.09.2020
Diskusia:

Video: Dacia Grand Duster

Auto-moto zaujímavosti

Značka Dacia sa momentálne nenachádza v situácii, že by si mohla dovoliť oslavné chválospevy. Momentálnu situáciu sa snaží zvrátiť príchodom nových modelov. Práve Grand Duster by mohol zaručiť zaujímavé čísla potenciálnych zákazníkov. Posúď sám.

Dacia Grand Duster

Ešte predtým ako Dacia ohlásila príchod Dacie Duster, rumunská značka riešila aj možný variant čislo 2. Malo to byť rovnako 5-miestne vozidlo. V kuloároch sa šepkalo tiež o väčšom bratovi. Dacii Grand Duster, ktorá mala slúžiť vodičom, ktorí potrebujú prevážať viac pasažierov. Na palube Grand Dusteru by sa pohodlne previezlo 7 pasažierov.

Nové SUV pre 7 osôb

V skutočnosti sme sa však dostali len jednej verzie, klasickej pre 5 osôb. Sen o väčšom SUV však nekončí. Po neúspechu Dacie Lodgy, ktorá je ďalším nezaujímavým MPV v ponuke áut, je tu opäť svetlá chvíľa pre plánovaný projekt automobilky.

Dacia Grand Duster pre 7 osôb Zdroj: behance.net

MVP vs. SUV

Ani pasažieri sediaci v 3 radoch nezachránili spomínané „MVP-čko“ od neúspechu. Rumunskej novinky sa predalo necelých 30 000 kusov. Neuveriteľné čísla predaja v podobe 10-násobne vyššieho čísla, si necháva Dacia v zásuvke na sny. Iný osud, čo sa týka predaja, nepostretol ani známe Sandero.

Značka potrebuje Grand Duster na oživenie ponuky

V tomto príbehu by zohralo dôležitú úlohu aj naplánovanie. Budúci rok sa snáď dočkáme očakávaného faceliftu. Nič iné už, príchodu nového rumunského SUV pre siedmych, neprekáža.

Dacia Grand Duster pre 7 osôb Zdroj: behance.net

Kedy sa dočkáme?

Aké sú prognózy? Skôr ako pred rokom 2026 sa tak nestane. Automobilka použije všetky sily na prezentáciu a príchod faceliftovej verzie. Dovtedy sa môžeme pokochať šikovnou prácou dizajnéra – nadšenca, Klébera Silvova. Postaral sa o celkom zaujímavé stvárnenie, čo povieš? Napíš svoj názor na Daciu v komentároch.

Inšpirovaná Loganom a Sanderom

Na akom základe bude model postavený? Platformu bude zdieľať s modelom Renault Koleos. Ten dostal podobné detaily ako Sandero  a Logan spolu s čelnou maskou. Čo sa týka pohonu, výkon zabezpečuje 1,33litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 150 koní . Aké vlastnosti očakávaš od vysnívaného Grand Dustera? Čo rozhodne nechceš podceniť?

Zdroj: behance.net

Dacia Grand Duster 2021 - 7-miestne SUV z Rumunska

Video: Dacia Grand Duster

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Spotreba len 2,35 l: Najškaredšie auto sveta - Zabudni na Multiplu!Vražda automobilového dizajnu alebo pomsta dizajnéra tesne pred výpoveďou. Reliant Robin je...20. September, 2020
02Vodiči si za emisie priplatia: Ďalšie zdaňovanie benzínových a naftových áut Dánska vláda ako ďalšia v poradí znevýhodní benzínový a naftový pohon. Do roku 2030 plánuje...22. September, 2020
03Kráľ straty hodnoty: Pancierové SUV za zlomok ceny o 84 % lacnejšie!Heavy duty monštrum, ktoré v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš. Nájazd len 6 473 km,...14. September, 2020