Jazda taxíkom za 9 400 eur: Opitý Rus podcenil autorizácie platieb cez mobil

Koľko môže stáť dvadsať minút trvajúca cesta taxíkom? Rus by po nepríjemnej skúsenosti svojím príbehom mnohých prekvapil. Dotknutý muž prišiel počas tradičnej cesty domov o prostriedky v hodnote bežného automobilu. Nálezca si týmto „ziskom“ vylepšil rozpočet do roku 2020 o cenu 9 400 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.02.2020
Diskusia:

Jazda taxíkom za 9 400...

Auto-moto zaujímavosti

Niektoré oslavy vedú najkratšou cestou k najbližšiemu taxíku. Tak tomu bolo aj v prípade „spanilej jazdy“ hlavného aktéra dnešného príbehu.

Jazda taxíkom za 9 400 eur: Opitý Rus podcenil autorizácie platieb cez mobilZdroj: tass.ru

Cesta taxíkom za cenu auta

Nový rok má na svedomí mnohé oslavy, ktoré končia nepríjemným zistením a stratou osobných vecí. Práve táto skutočnosť má za následok fakt, že sa cesta z osláv taxíkom domov mnohým z nás aj napriek existencii znesiteľných taríf pre rezidentov a Uberu predraží.

Taxi ako záchrana

Obyvateľ Petrohradu stratil na tradičnej ceste domov, keď nohy ani reakcie neumožňovali jazdu vlastným autom, všetky hodnotné veci,  ktoré mal počas cesty domov so sebou. Pod vplyvom alkoholu sa väčšine šťastlivcov podarí dostať bezpečne domov. Ani to však nie je výhra. Ťažké chvíle nastávajú aj po prebudení. Ešte ťažie chvíle čakajú každého, kto pozná ten pocit, keď osobné veci nie sú na mieste, kde bývajú zvyčajne.

Večer v cene bežného automobilu

Zažili sme to mnohí. Preto nie je ťažké súcitiť so stratou nešťastného Rusa. Prísť zároveň o drahý telefón, bankové karty a peniaze, to je šok, ktorý je súčasťou drsného vytriezvenia po veľkej časti vydarených nočných výjazdov za zábavou. 

Dotknutý muž stratil počas tradičnej cesty domov prostriedky v hodnote bežného automobilu.

Nepríjemné vytriezvenie

Incident sa stal v okrese Kirovsky v podvečer 2. januára. Muž po viac ako pár pohárikoch alkoholu hľadal „spoj“ zo stanice metra Narvskaja. Krátko po vystúpení na ulici maršála Žukova doterajší majiteľ hodnotných vecí zistil stratu majetku. Okamžite stratu komunikoval s bankou, nálezca však neváhal rýchlo využiť prítomnosť kariet a mobilného telefónu so všetkými autorizačnými kódmi.

Pozor na nedostatočné zabezpečenie vstupu do mobilu

Kombinácia aktívnych platobných kariet a mobilu umožnila nálezcovi platby rýchlo autorizovať, spolu stihol z bankového účtu odcudziť pol milióna rubľov. Stalo sa tak zrejme počas samotnej jazdy taxíkom. Dotknutý Rus pracuje ako strojný inžinier a po pracovnom výjazde s nešťastným koncom sa kvôli minimálnej šanci rozhodol, že nepodá trestné oznámenie na neznámu osobu. Zverejnením svojho príbehu vyzýva všetkých, aby si dali pozor na nedostatočné zabezpečenie vstupu do mobilu.

Strata za 9 400 eur

Najmä najnovší model mobilného telefónu výlet v meste poriadne predražil. K strate iPhonu sa pridružila peňaženka s hotovosťou v hodnote 30 000 rubľov. Pri nepríjemnej udalosti stratil iPhone, všetky svoje osobné veci a úspory v peňaženke. Škoda na majetku pre nešťastného muža predstavovala celkom stratu 649  000 rubľov, v prepočte až 9 400 eur.

Koľko stojí 20 minút jazdy taxíkom?

Koľko môže stáť dvadsať minút trvajúca cesta taxíkom? Rus by po nepríjemnej skúsenosti svojím príbehom mnohých prekvapil. Bohužiaľ, osobné vec vysokej hodnoty sa k nemu nevrátili, podľa všetkého ich z taxíka odcudzil ďalší zákazník. Nálezca si týmto „ziskom“ poriadne vylepšil rozpočet do roku 2020.

Jazda taxíkom za 9 400 eur: Opitý Rus podcenil autorizácie platieb cez mobilZdroj: tass.ru

Zdroj: https://tass.ru/ekonomika/6076651https://twitter.com/ru_rbc/status/1100467046574247936https://moika78.ru/

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia RS iV: Horúca novinka z Mladej Boleslavy!Škoda zverejnila prvé oficiálne skice. Horúca novinka, Octavia RS iV, je prototypom...30. Január, 2020
02Jazda taxíkom za 9 400 eur: Opitý Rus podcenil autorizácie platieb cez mobilKoľko môže stáť dvadsať minút trvajúca cesta taxíkom? Rus by po nepríjemnej skúsenosti...2. Február, 2020
03Rarita nielen na cesty: Železničný kamión s nájazdom len 4 712 km!Železničné zásahové vozidlo z USA je stroj, ktorý v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš....16. Január, 2020