Jazdené luxusného auto vs. nový automobil strednej triedy

Poviete si, že je to bláznivý nápad porovnávať kúpu ktoréhokoľvek luxusného automobilu z obrázka s kúpou novej Toyoty Corolla? Nie je to celkom pravda. V článku sa dozviete viac!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
15.12.2014
Diskusia:

Jazdené luxusného auto vs....

Auto-moto zaujímavosti

Plus pre jazdenú limuzínu

Luxusné autá tvoria na trhu jazdených vozidiel špeciálnu kategóriu. Nehovorí sa tu o veľkých predajných číslach. Luxusné vozidlá si kupujú predovšetkým zákazníci, ktorí chcú vlastniť nové auto a jazdené s prestížnych dôvodov väčšinou odmietajú. Práve preto sú ceny jazdených luxusných vozidiel mimoriadne výhodné. Klienti luxusných vozidiel majú dostatok finančných prostriedkov na nové vozidlá a s vlastníctvom jazdenej luxusnej limuzíny sa väčšinou nestotožňujú. Práve preto je možná jeho kúpa za výhodnú cenu.

Jazdené luxusného auto vs. nový automobil strednej triedy

Ponuka nie je v prípade luxusnej triedy taká široká, ako v prípade rodinne orientovaných vozidiel, čo je výhodou. Medzi najzaujímavejšie modely tohto segmentu patrí Audi A8, BMW 7 a Mercedes-Benz triedy S.

Ponuka Audi A8 TU!

Audi A8

Ponuka BMW 7 TU!

BMW 7

Ponuka Mercedesu-Benz triedy S TU!

Mercedes-Benz triedy S

Prečo uprednostniť kúpu luxusného jazdeného auta pred kúpou nového modelu stednej triedy?

Poviete si, že je to bláznivý nápad porovnávať ktorýkoľvek automobil z obrázka s kúpou, povedzme, novej Toyoty Corolla? Nie je to celkom pravda. Viacero skutočností totiž nahráva uprednosteniu kúpy jazdeného Mercedesu pred novým automobilom. 

Na čo si dať pozor? 

Za atraktívnou cenou luxusných áut sa však skrýva riziko veľmi drahého servisu. Pri kúpe luxusnej limuzíny si preto dávajte pozor na jej skutočný technický stav. Ich opravy dokážu zvládnuť len autorizované servisy, ktoré si za svoju robotu nechajú dobre zaplatiť. Na druhej strane, je jednoduché protirečiť tým, že takáto kúpa môže poriadne potrápiť v prípade problémov s "elektrikou." Netreba sa v prípade takejto kúpy báť "špinavých rúk" aj v prípade opravy môžete stále takouto kúpou ušetriť nemalé financie. Rozhodne stojí táto úvaha za zamyslenie, čo poviete?

Nebudete tomu veriť ale ktorékoľvek z týchto luxusných mašín kúpite za cenu novej Toyoty Corolla, oplatí sa to zvážiť, nemyslíte?

Je to podstatne lacnejšie ako si myslíte!

Všetci chápeme ako funguje automobilový trh. Je nastavený tak, aby naleštený, zachovalý automobil nikdy nedosiahol hodnotu nového autobilu vyrobeného dnes. Práve táto skutočnosť robí trh s jazdenými automobilmi tak zaujímavým práve pre vás. Táto kúpa sa oplatí najmä na americkom trhu, ale ani európska ponuka nezaostáva. Aj s obmedzeným "budgetom" si môžete dovoliť kožené sedadlá a zaujímavé bezpečnostné parametre vozidla za ktorého jazdné vlastnosti sa rozhodne nebudete hanbiť! Ešte stále váhate? 

Nové auto "starne“ rýchlejšie

Nové auto stráca veľkú časť hodnoty už v momente opustenia predajného salónu. V niektorých prípadoch ida až o štvrtinu ceny. Najviac stráca na cene počas prvých dvoch rokov. Po piatich rokoch už ide o staršie auto, ktorého hodnota môže klesnúť až na tretinu, v niektorých prípadoch aj na 25 percent v závislosti to od značky, výbavy, modelu, najazdených kilometrov a technického stavu. 

Uprednostnili by ste kúpu jazdeného automobilu luxusnej triedy alebo kúpu novej Toyoty Corolla?

Záleží na vašich preferenciách

4-dverová Honda Accord EX-L 2014 má na americkom trhu hodnotu okolo 30-tisíc dolárov. Nový Mercedes S500 vo verzii s rozširenou výbavou by vás vyšiel na zhruba 86-tisíc dolárov. Starší Mercedes S class (100-tisíc najazdených kilometrov) môžete zohnať za 3-tisíc dolárov, keď sa k tomu prirátajú náklady na opravu a možné problémy s obvodmi, je táto čiastka stále o 20-tisíc dolárov menšia ako za novú Corollu. Možno je takáto úvaha závisla od subjektívnych preferencií každého z nás, možno budete oponovať, že trh luxusných automobilov u nás je veľmi malý, možno zaváži aj fakt, či dávate prednosť jazdenému luxusnému "nemcovi" pred novým "aziatom," rozhodne však stojí táto úvaha za zamyslenie, čo myslíte? Aký je váš názor? Určite sa medzi nami nájde množstvo odborníkov, ktorým sa takéto porovnanie vôbec nebude páčiť. A presne o tom to je, čo je pre niekoho výhodné je pre iného kupujúceho absolútne nevýhodné. Môžno táto téma rozbúri množstvo negatívnych komentárov a to je práve dôvod prečo by sa o takýchto porovnaniach malo hovoriť. 

Dávate prednosť jazdenému luxusnému

zdroj: jalopnik.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nová Škoda Superb: Bude najlepším automobilom značky?Tretia generácia Superbu sa bude vyrábať okrem Čiech aj v Šanghaji. Na európskych cestách...11. December, 2014
02Unikátne dielo: Umelecký kováč vytvoril funkčný, dobový automobil! Práca s kovmi vyžaduje skúsenosti, talent a nemalú dávku fantázie. Tá rozhodne nechýba...9. December, 2014
03Čo dokáže nepozornosť: Riskuješ, zaplatíš!V premávke vznikajú situácie kedy si poviete, že je jednoducho nemožné niečo také...10. December, 2014