Kuriózny zákaz: Radary nesmú fotiť posádku auta

Netradičný spôsob ochrany rodín - Všetko je možné v Rusku. "Inteligentné riešenia pre inteligentné mestá." To je názov kurióznych opatrení, ktoré zaviedol primátor Jekaterinburgu ako ochranu pred rozvratom rodín. Tvrdí, že častým dôvodom rozpadu rodín bývajú práve fotografie pokút z radarov, ktoré chodia domov. Zachytení neznámi členovia posádky tak už nebudú vystavení "útokom radarov," ktoré fotia vodičov prichytených inflagranti s milenkami a milencami. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.07.2019
Diskusia:

Najkurióznejšie fotografie...

Auto-moto zaujímavosti

"Inteligentné riešenia pre inteligentné mestá." To je názov kurióznych opatrení, ktoré zaviedol primátor Jekaterinburgu ako ochranu pred rozvratom rodín. Tvrdí, že častým dôvodom rozpadu rodín bývajú práve fotografie pokút z radarov, ktoré chodia domov. Zachytení neznámi členovia posádky tak už nebudú vystavení "útokom radarov," ktoré fotia vodičov prichytených inflagranti s milenkami a milencami.

Kuriózne fotografie zachytené nemeckou políciou pomocou radarovZdroj: independent.ie

Inteligentné riešenia pre inteligentné mestá

V Jekaterinburgu sa dejú veci, aké sú skutočne možné len v Rusku. Miestny primátor rozhodol o tom, že rýchlostné radary nebudú pri prekročení najvyššej povolenej rýchlosti snímať posádku vozidla.

Kuriózne fotografie zachytené nemeckou políciou pomocou radarovZdroj: auto.de

Radary nebudú snímať posádku na predných sedadlách

Primátor mesta Jekaterinburg, Aleksandr Vysokinskij, sa zaslúžil o obmedzenie, ktoré takmer určite nemajú nikde inde na svete. Jeho hlavným cieľom je, odvrátiť pozornosť snímania dôkazového systému z priestoru predných miest na sedenie na zadnú časť automobilu.

Boj proti rozpadu rodín ako hlavný dôvod

Dôvod? Uchrániť vodičov od komplikácii, ktoré môžu nastať po zverejnení identity osoby sediacej na mieste spolujazdca. Svoje riešenie považuje za veľmi prínosné a má vlastné argumenty. Je celkom evidentné, že môže ísť o zlú osobnú skúsenosť samotného primátora.

Najkurióznejšie fotografie zachytené radaromZdroj: drom.ru

Kamerové radary vs. nevera

Podľa jeho tvrdenia až 90 % rodinných sporov vzniká v podobnej situácii, ako keď domov príde pokuta s fotografiou z predných sedadiel vozidla. Nie, nejedná sa o dobrý vtip. Celá situácia je reálna. Dôležitý člen samosprávy predniesol svoj návrh v diskusii na tému "Inteligentné riešenia pre inteligentné mestá" na medzinárodnej výstave Innoprom 2019.

Netradičný spôsob ochrany rodín - Všetko je možné v Rusku 

Namiesto osôb na sedadlách majú kamery snímať zadnú časť automobilu s evidenčným číslom vozidla. Táto zmena nie je dobrým riešením aj z dôvodu sťaženej identifikácie osoby, ktorá sedela za volantom. Jednotné označenie majiteľa automobilu za vodiča by spôsobilo veľa problémov nielen v prípade odcudzenia automobilu. Čelné kamery označil Aleksandr Vysokinskij za zlo, ktoré dokáže rodiny navždy rozdeliť. Ochrana rodiny je podľa neho najdôležitejšia.

Najkurióznejšie fotografie zachytené radaromZdroj: Bundespolizei.de

Kuriózny prípad

Nepôjde o formu ochrany dotknutých osôb, ktoré chcú zákazom chrániť najmä seba? Podobné zaujímavé riešenia nevznikajú len v Rusku. Akékoľvek dôvody primátor má, ide o skutočne ojedinelý prípad. Čo si o netradičnom spôsobe ochrany rodín myslíš ty? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: auto.de, Bundespolizei

Najkurióznejšie fotografie z radarov merajúcich prekročenie rýchlosti

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Brutálne Audi RS6: Vytuningovaná beštia v Sepang Blue farbe! Nové Audi RS6 od nemeckého úpravcu Triebwerk Motors - Niečo pre drsného automobilového...16. Júl, 2019
02Top auto zlodejov: Maximálka 300 km/h, top stav, nájazd len 21 000 km!Pred tebou stojí výnimočná ponuka. Unikát, dlhodobo najlepšia mašina zlodejov. Lotus Omega....2. Júl, 2019
03Nová zbraň polície v Rusku: Vodiči dodržiavajú rýchlosť bez prítomnosti hliadky Rusi po vzore zahraničných policajných zložiek stavili na moment prekvapenia. Nová metóda...14. Júl, 2019