Najluxusnejšia Dacia Duster: Na predaj za 25 000 €

Dacia Duster sa stala synonymom dostupnej ceny. To sa zmení. Budúci rok bude predstavený model, ktorý ponúkne zaujímavú príplatkovú výbavu. Zákazník dostane naríklad špeciálnu farbu za príplatok 470 €! Luxusná Dacia Duster Prestige s cenou 25 000 € bude v predaji už budúci rok. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.07.2019
Diskusia:

Video: Dacia Duster pick-up

Auto-moto zaujímavosti

Páči sa ti pick-up postavený na základe Dusteru, ktorý pred časom ponúkla rumunská spoločnosť Romturingia? Zbystri pozornosť. Renault čoskoro predstaví pick-up, ktorý to dotiahne na sériovú výrobu.

Luxusná Dacia Duster Prestige za 25 000 €  Zdroj: autoweek.nl/

Lacný Dacia Duster

Dacia Duster sa stala synonymom dostupnej ceny. To sa zmení. Dostupnosť vystriedajú zaujímavé parametre a príplatkové balíky, na ktoré sa zákazníci skutočne môžu tešiť. Budúci rok bude predstavený model, ktorý ponúkne zaujímavú príplatkovú výbavu.

Dacia Duster pick-up Zdroj: youtube.com/ Pretenderpt" data-iml="1562712284395

Špeciálne farby

Estétov poteší možnosť vyberať si zo širokej palety farieb. Zákazník zaplatí za špeciálnu farbu za príplatok 470 eur. Dnes neponúka Dacia Duster žiadne nadštandardné riešenia. Je to na škodu, rozšírenie ponuky s lepšou výbavou by si určite našlo svojich priaznivcov.

Spoločnosť Romturingia

Hakim Boutehra, generálny riaditeľ rumunskej divízie úžitkových vozidiel Renaultu, oficiálne potvrdil, že luxusná Dacia Duster je na ceste na trh. Novinka bude vychádzať z 2. generácie modelu Duster. S príchodom na trh pomôže spomínaná spoločnosť Romturingia.

Dacia Duster pick-up Zdroj: romturingia.ro

História výroby

Ak sa chceme pozrieť do histórie výroby Romturingie, tak tu nájdeme "na účte" množstvo vyrobených pick-upov, ktoré boli postavené na základe Dacie Duster. V roku 2014 vyrobila spoločnosť na objednávku petrolejárskej firmy OMV 500 kusov pick-upov so základom Dacie Duster.

Výroba pick-upov

Celá výroba už bola zahájená. Asi 60 % celého automobilu skutočne vzniká priamo v továrňach Dacie. Duster bez zadných dverí, zadných sedadiel bez časti vozidla za zadným stredovým stĺpikom putuje do karosárne. Tam sa spolupracujúca spoločnosť Romturingia postará o dokončenie výroby.

Dacia Duster Prestige Zdroj: autoweek.nl/

Ručná výroba

Rumunská automobilka pracuje pri týchto dokončovacích prácach ručne. Až 40 % Dustera je vyrobených ručnou výrobou. Renault bude mať čo robiť, aby súčasný stav a spoluprácu udržal na rovnakom princípe aj po začiatku masovej sériovej výroby.

Dacia Duster pick-up

V súčasnej dobe majú zákazníci jedinú šancu ako si zaobstarať Daciu Duster pick-up, nákupom z Rumunska. Všetko prebieha formou individuálnych objednávok. Európska homologizácia bude podľa zverejnených informácií dostupná už v marci 2020.

Nová Dacia Duster prekvapí nielen cenovkouZdroj: dacia.sk" data-iml="1562712547094

Luxusný európsky pick-up s top vlastnosťami

Ak sa Renaultu podarí na cesty priviesť model schopný konkurencie, bude si môcť vypýtať omnoho viac ako za lacné Dacie Duster v ponuke. Kto z nás by sa nezamiloval do pracovného vozidla s podobnými vlastnosťami a odolnosťou Nissanu Navara?

Konkurencia pre Nissan Navara

Ak všetko pôjde podľa plánu, Renault Alaskan a Mercedes-Benz triedy X spolu s Nissanom Navara, môžu očakávať tvrdú konkurenciu na poli úžitkových pick-upov. Tento segment je mimoriadne obľúbený v Amerike, postupne sa rozširuje do celého sveta. Niet pochýb, že v hornatých podmienkach európskeho trhu, nájde svoje využitie.

Zabudni na lacnú Daciu Duster

Predaje áut ukazujú, že sme ochotní zaplatiť viac za model, ktorý spĺňa naše požiadavky a nároky spoľahlivého terénneho pick-upu. Dacia kompletne mení stratégiu, namiesto do ponuky lacnejších vôd, sa vydáva do segmentu luxusných modelov segmentu.

Drahá Dacia Duster

Dacia čerí hladinu drahších možností. Zákazník má dostať za svoje peniaze "dobre zaplatené." Ako sa drahá Dacia Duster osvedčí na trhu pick-upov? Ohlásený pick-up bude najdrahšou Daciou Duster vôbec.

Dacia Duster pick-upZdroj: romturingia.ro

Cena

Oficiálna cena nebola zatiaľ zverejnená. Renault sa pohráva s myšlienkou, že bude novinka stáť toľko, ako 3 dnešné Dacie Duster. Ohlásená cena 25 000 € bude veľmi dobre vyvážená zaujímavými vlastnosťami. Netreba zabúdať na excelentnú výbavu, 17-palcové zliatinové kolesá, spoľahlivú manuálnu prevodovku a pohonom 4x4 a ďalšie vychytávky, ktoré si model pre zákazníkov pripravil.

Luxusná Dacia Duster Prestige za 25 000 €

Romturingia ponúkne bohaté príslušenstvo a peknú farebnú variantu v oranžovej farbe s názvom Taklamakan. Luxusná Dacia Duster Prestige bude podľa dostupných informácií v predaji už budúci rok. Máme sa na čo tešiť! Aké špeciálne vlastnosti a možnosti výbavy by si u "luxusnej" Dacie Duster privítal? Napíš svoje požiadavky do komentárov.

Zdroj: autoweek.nlromturingia.rodacia.sk

Video: Dacia Duster 2019

Video: Dacia Duster pick-up

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Combi rarita: Vzácne BMW E34 M5 3.8i Touring na predaj!BMW E34 M5 3.8i Touring so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je mašina, ktorú...26. Jún, 2019
02Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaPolicajti v Poľsku majú za sebou nezvyčajný zásah. So služobným autom stáli zoči-voči...8. Júl, 2019
03Kuriózny prípad útoku na verejného činiteľa: Mužovi z Košíc hrozí 5 rokov väzenia Myslíš si, že si už videl všetko? Teraz máš dôvod na pochybnosti. Prípad z Košíc z pred pár...4. Júl, 2019