Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk?

Jazdíš často? Určite si už na cestách zažil nepríjemné vrtochy počasia. Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Sleduj videá v článku.  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.07.2019
Diskusia:

Video: Čo sa stane, keď...

Auto-moto zaujímavosti

 

Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Zdroj: Zdroj: parade.com

Bez ohňa

Niektorí vodiči sú presvedčení, že vozidlo po zásahu bleskom postihnú plamene. Blesk však, prekvapivo, nemusí znamenať horiaci automobil, ani okamžitý výbuch. Scény vo filmoch vykresľujú skreslenú realitu. Tak je to aj tomto prípade.

Adrenalín vo filmoch

Zabudni na efekty a dokonalé stvárnenie nebezpečenstva v kombinácii so silou prírodného živlu. Video Američanky z amerického štátu Tennessee, a ostatné videá zo zásahu auta bleskom, sú dôkazom, že informácie môžu klamať.

Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Zdroj: Zdroj: abcnews.com

Zásah bleskom bez výbuchu

Nemusí sa prezentovať hrubá ničivá sila ani šokujúce zábery. Žena zverejnila zábery z dvojice bezpečnostných kamier nasmerovaných na dvor pred domom, kde mala počas búrky zaparkované svoje auto.

Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Zdroj: Zdroj: parade.com

Šokujúce video

Pri pohľade na samotný zásah bleskom budeš prekvapený. Na prvý pohľad nie sú vo väčšine prípadov viditeľné evidentné škody po zásahu bleskom. Rovnako aj pick-up zasiahnutý bleskom medzi mestami Rapid City a Hermosa Južná Dakota vyviazol z hrozivo vyzerajúcej akcie "ako hrdina." Posúď sám. Stalo sa ti niečo podobné? Máš skúsenosti s nebezpečnými situáciami na cestách? Podeľ sa o svoj príbeh v komentároch. 

Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Zdroj: Zdroj: parade.com

Zdroj: YouTube kanál ViralHog 

Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Provokatér s Maserati: Ako platiť menej s registráciou v zahraničí?Evidenčná značka holandského majiteľa Maserati baví internet. Kuriózna provokácia úradov...10. Jún, 2019
02Lacné BMW M3? Pozor na napodobeninu za 14 950 €Unikátne BMW rad 3 je na predaj za 14 950 eur. Hodnota vozidla nie je vôbec tak vysoká, ako...8. Jún, 2019
03Klimatizácia v lete - Ako jazdiť efektívne: Kedy radšej stiahnuť okná?Najzaujímavejšia servisná téma v období letných horúčav? Ako efektívne jazdiť s...18. Jún, 2019