Provokatér s Maserati: Ako platiť menej s registráciou v zahraničí?

Evidenčná značka holandského majiteľa Maserati baví internet. Kuriózna provokácia úradov ako perfektné riešenie drahej dane krajiny, ktorá sa snaží zaťažiť majetných občanov daňou za luxus? Registrácia auta v zahraničí nemusí byť  dobrým nápadom. Prečo? Vodiča luxusného Maserati neodradilo ani riskovanie problémov. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.06.2019
Diskusia:

Maserati GT Stradale sa...

Auto-moto zaujímavosti

Ako nezaplatiť daň za luxusný automobil? Holandský občan našiel riešenie. Čo povieš na perfektné riešenie drahej dane krajiny, ktorá sa snaží zaťažiť majetných občanov poplatkom za luxus? Svoj dôvtip si však nenechal pre seba a podelil sa s príbehom a fotografiami na internete. Prípad sa stal okamžite hitom internetu. Nielen vďaka autorovej odvahe.

Provokatér s Maserati: Ako platiť menej s registráciou v zahraničí?Zdroj: autojunk.nl

Kritika vysokej dane

Evidenčná značka holandského majiteľa Maserati baví internet. Práve ironické evidenčné číslo luxusného Maserati je zaujímavou bodkou príbehu. Majiteľ auta prejavil svoju kritiku nariadenia práve skratkou na evidenčnej značke. Holanďan sa rozhodol, že svoj príbeh "okorení" pikantnejším zakončením.

ŠPZ s odkazom

Písmená B P a M sú skratkou kritizovanej dane, označenia "Belasting van Personenauto's en Motorrijwielen." Nenápadné 3 písmená ukrývajú v sebe odkaz pre úradníkov, ktorý povolané osoby v pohraničnom úseku Belgicka a Holandska rýchlo pochopia.

Daň z luxusu

Všetky autá sú v krajine povinné platiť daň z pridanej hodnoty v sadzbe 19 %. Okrem toho musia majitelia luxusných automobilov platiť tiež daň, ktorú nazývajú daňou z luxusu. Ako platenie dane funguje? Každý majiteľ daň platí pri 1 registrácii vozidla. Výška sa počíta podľa ceny a produkovaných emisií vozidla. Registráciou v inej krajine zaplatil majiteľ Maserati nižšiu daň z luxusu.

Ako platiť menej?

Ak sa chceš vyhnúť povinnosti platiť vysokú daň, je tu možnosť registrácie automobilu v inej krajine. Týmto spôsobom sa možno vyhnúť zaplateniu vysokej dane. Vodič tak môže ušetriť celkom zaujímavú sumu finančných prostriedkov.

Majiteľ Maserati Gran Turizmo z Holandska sa vyhol dani z luxusu po svojomZdroj: youtube.com/ Blanked

Provokácia úradov

Rozhodol sa svoje rozhodnutie potiahnuť ďalej a pripravil si kurióznu provokáciu úradov. Registrácia auta v zahraničí nemusí byť dobrým nápadom. Prečo? Všetci vieme, aké nekompromisné rozhodnutia úradov môžu byť, keď sa vodič nájde v ich nevôli.

Odvaha vodiča

Špeciálna ŠPZ ako gesto výsmechu systému sa nemusí vyplatiť. Vodiča luxusného Maserati neodradilo ani riskovanie problémov. Snáď nenarazí na nepochopenie úradníkov, ktorí môžu mať chuť vodiča za odvahu taktiež potrestať "po svojom."

Ako nezaplatiť daň za luxusný automobil?

ŠPZ-tka majiteľa Maserati vyvolala veľkú vlnu zdieľania na internete. Verejnosť rozdelila do 2 táborov. Niektorí rozhodnutie majiteľa oslavujú ako originálny akt rebelstva. Iných štve, že sa majetný občas vyhýba zákonom stanovenej povinnosti zaplatiť daň za luxusný automobil.

Hit internetu

Aký je tvoj názor? Je to podľa teba skvelý spôsob provokácie + dôkaz odvahy vodiča alebo si za to, aby bol vodič za obchádzanie zákona potrestaný? Odvážny vodič vyriešil neochotu zaplatiť vysokú daň po svojom. Trúfol by si si na podobnú provokáciu úradov?

Zdroj: autojunk.nl

Zdroj foto: autojunk.nl

Maserati GT Stradale sa vyhýba dani z luxusu + provokuje úrady

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lacné BMW M3? Pozor na napodobeninu za 14 950 €Unikátne BMW rad 3 je na predaj za 14 950 eur. Hodnota vozidla nie je vôbec tak vysoká, ako...8. Jún, 2019
02Vodiči pozor: Čo dokáže radar s dosahom 1 000 m? Zabudni na statické radary! Nový radar meria do vzdialenosti 1 000 m + dokáže meniť polohu...4. Jún, 2019
03Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaníMôžeme sa tešiť na revolučné gumené pneumatiky, ktoré netreba fúkať!. Nepríjemnosti vodičov...6. Jún, 2019