Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z Rumunska

Lacnejšia Dacia Sandero alebo výkonný Hyundai i20? Pozri si zaujímavý test nemeckej redakcie, ktorá sa pozrela na zúbky 2 modelom, ktoré sa líšia najmä cenou. Čo ďalšie ich odlišuje a kto z tejto dvojice má navrch?

rufus v Testy
30.04.2021
Diskusia:
Zdroj: hyundai.com

Zaujímavý porovnávací test...

Testy

Po tom, čo médiami preleteli správy o tom, že Dacia uspela v losom teste hneď s 2 modelmi, začína na seba táto značka strhávať čoraz väčšiu pozornosť. U predajcov si ju obzerá aj množstvo záujemcov, ktorí by pred rokom o jej kvalitách odmietali diskutovať. Nemecký Auto Bild postavil klasickú Daciu Sandero do testovania s drahším Hyundai i20. Kedysi lacné Hyundai už s lacnou cenou vôbec nemožno spájať. Cena 17 900 až 21 190 Eur za kórejský hatchback je dôkazom, že táto značka už nepatrí medzi výrobcov lacných áut.

Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z RumunskaHyundai i20Zdroj: hyundai.com

Sandero boduje nielen cenou

Výsledky manévru vyhýbaniu sa kolízii už zaskočili nejeden moderný automobil. Skvele si v tejto disciplíne počínala Dacia Spring a tiež nové Sandero. Nečakaným výsledkom hodnotenia je fakt, že Hyundai i20 si zrejme z dôvodu ega všeličo odpustilo a rozhodne nemá a nedosahuje výhru na všetkých frontoch. Po tom, čo médiami preleteli správy o tom, že Dacia uspela v losom teste hneď s 2 modelmi, začína na seba táto značka strhávať čoraz väčšiu pozornosť. U predajcov si ju obzerá aj množstvo záujemcov, ktorí by pred rokom o jej kvalitách odmietali diskutovať.

Dacia Sandero v ponuke áut na predaj u nás

Hyundai i20 v ponuke áut na predaj u nás 

Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z RumunskaDacia Sandero Zdroj: dacia.ru

Sandero za 11 690 Eur

Pohon u Hyundai zabezpečuje litrový preplňovaný 3-valec s skombinovaný s hybridnou technikou. Sandero poháňa tiež litrový 3-valec. Zákazník za vrcholný model v prevedení Comfort zaplatí 11 690 Eur. Malé vychválené Sandero nemusí byť o nič lepšie ako Hyundai i20. A predsa si nájde svojich zákazníkov. Dôvodom je najmä dostupná cena. Ktorý z testovaných modelov si získal teba? Uprednostníš dostupnosť alebo parametre? Lacnejšia Dacia Sandero žiari, aj keď nepotrebuje a neprináša špeciálne parametre.

1. miesto Hyundai i20 1,0 T-GDI 48V-Hybrid - bodové skóre celkom 531 z 800 bodov

Tento model dostáva výborné bodové ohodnotenie za priestor, celkový vnútorný objem a moderné technológie, ktoré ponúka. Rovnako s rivalom vyhráva na poli kvality použitých materiálov. Naopak body stráca za tuhý podvozok a potenciálnych zákazníkov pozitívne neprekvapí ani predajná cena. Predáva sa za 17 900 až 21 190 eur.

http://www.hyundai.sk/files/images/web/hyundai%20i20%201.0%20T-GDi%20Style.pdf

Hyundai i20Zdroj: hyundai.com

2. miesto Dacia Sandero TCe 90 - bodové skóre celkom 484 z 800 bodov

Toto testované vozidlo disponuje výbavou Comfort. Tá sa vyznačuje 2 synonymami, spoľahlivý a nečakane lacný. O sieťových a bezpečnostných asistentoch sa moc neporozprávame. Sanderu toho v porovnaní s konkurenciou chýba celkom dosť. Napriek tomu valcuje rebríčky predajov vo viacerých krajinách. Záujem o agilnú Daciu pre nenáročného zákazníka bude rásť. Cena Dacie Sandero sa pohybuje na spomínanej sume od 11 690 eur. Dostačujúca kvalita vzhľadom na cenu, alebo radšej radíš vyhnúť sa Dacii oblúkom?

Dacia Sandero Zdroj: dacia.ru

Nenechaj si ujsť aj zaujímavý porovnávací test z ČR, ktorý nájdeš na konci videa. V spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 sa proti sebe v súboji postavilo 7 áut. Súperili medzi sebou zaujímavé modely ako Škoda Fabia, Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka +, Renault Clio, Opel Corsa a práve Hyundai i20 a Dacia Sandero. Výsledky testu preverili, ktoré značky ponúkajú najväčší kufor, najlepšie ovládanie, najkratšiu brzdnú dráhu a najviac priestoru. Kto vyhral? Sleduj video.

Zdroj: Auto Bild

Hyundai i20 vs. Dacia Sandero

Video: Dacia Sandero vs. Hyundai i20

Zaujímavý porovnávací test z ČR (Sleduj Dacia Sandero vs. Hyundai i20)

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najrýchlejšie autá na svete: Toto sú TOP mašiny 2021!Kto môže tento rok získať najžiadanejší titul najrýchlejšie auto na svete? Nenechaj si ujsť...24. Apríl, 2021
02Drsná nehoda: Jazda jednou rukou vs. 260km/h! Hlúpe nápady za volantom končia dramatickými momentmi. Nová doba, plná kamier a palubných...26. Apríl, 2021
03Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €! Tento unikát prahne po pozornosti a palive. Extrémne sú nielen parametre a cena, ale aj...28. Apríl, 2021