Lacná Škoda? Scout Black Warrior z Číny berie dych!

Top automobil pre fanúšikov strojov z Mladej Boleslavy? Lacná Škoda, nabitá koňmi s dobrou cenou. Bestune B70S delo v špeciálnej edícii Black Warrior je tu! Scout z Číny berie dych!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.07.2022
Diskusia:
Zdroj: faw.com

Video: BESTUNE B70S 2022

Auto-moto zaujímavosti

Po akých automobiloch je dnes najväčší dopyt? Do popredia sa tlačia rozmermi štedré, praktické a lacné modely. Tu sa do hry dostávajú výrobcovia z Číny, ktorí sú čoraz viac pripravení ponúknuť vrchol ponuky za dostupnú cenu.Lacná Škoda? Scout Black Warrior z Číny berie dych!

Top automobil pre fanúšikov strojov z Mladej Boleslavy? Škoda, ktorá bude nabitá koňmi s dobrou cenou. Lacná Škoda? Delo v špeciálnej edícii Black Warrior je tu! Scout z Číny berie dych!Zdroj: faw.com

Lacná Škoda Octavia Scout      

O lacnej čínskej Škode Octavia Scout sa toho nahovorilo už dosť. Teraz sa môžeme tešiť zo špeciálnej edície, ktorá prináša zaujímavé parametre v kombinácii s dostupnou cenou. Ako bonus sa priprav na dokonalý dizajn, ktorý zmetie zo stola všetky tvoje predsudky o kráse lacného automobilu.

Dostupný a krásny automobil?

Čínsky trh ponúka množstvo prekvapení na poli výnimočných modelov, ktorých cena, prekvapivo, „odrovná“ väčšinu záujemcov. Dnešný model vyrába koncern FAW, ktorý vznikol už v roku 1953. Výrobca má za toto dlhé obdobie na konte veľa skúseností s výrobou výnimočných vozidiel. Spomeňme si na dnes už zabudnutý nákladiak ZIS-150. Tento sovietsky automobil prekvapil a krátko potom vznikla v roku 1958 značka Hongqi, ktorá učarovala komunistickým hlavám a stala sa modlou stranícky dôležitých „papalášov.“

Najdrahšie autá na čínskom trhu

Hongqi má jednu nevýhodu. Predáva sortiment takmer najdrahších áut na čínskom trhu. Spoločný menovateľ všetkých spomínaných áut? Vysoká cena. Tomu je skutočne až po mnohých rokoch koniec. Konečne si takéto autá môžu objednať a kúpiť aj „bežní ľudia“ a najrôznejší zákazníci z celého sveta.

Bestune B70S v špeciálnej edícii Black Warrior berie dych.Zdroj: faw.com

Značka Bestune

Tu prichádza na rad značka Bestune. Tá je predstavená koncernom  FAW v prvých rokoch ako značka  Besturn.  Tento výrobca si posvietil na dostupnejšie varianty úspešných modelov. Chce priniesť dobrý dizajn a pôsobivé parametre za dostupnú cenu. Na tento automobil môžu zareagovať vodiči z celého sveta, hľadajúci dobrú voľbu na kúpu. Bezpečný, krásny a lacný automobil v jednom.

Bezpečie a krása pod jednou strechou (dizajnom)

Poďme si posvietiť na momentálny hit ponuky. Delo Bestune B70S, považovaný za lacnú Škodu Scout z Činy. Tento krásavec z východného trhu nie je čistokrvným SUV, a predsa sa teší celosvetovej popularite.

Bestune B70S v špeciálnej edícii Black Warrior berie dych.Zdroj: faw.com

Bestune B70S -  viac sedan ako SUV

Bestune je mix sedanu, kombíka, liftbacka a hatchbacka. Dokonale namixovaný súbor vlastností sa odrazil na skvelých vyhliadkach na umiestnenie na trhu. Vzhľadom aj parametrami ťa určite dostane. Rozmery sú ideálne. Rázvor 2 750 milimetrov odstavil aj B70S a prekonáva predĺženú Škodu Octavia PRO, ktorá sa narodila, aby dobila trh v Číne.

Porovnanie so Škodou

Menej pôsobivá je dĺžka vozidla, len 4 555 mm robí víťaza z českého kolegu. Netreba však zúfať. B70S je o 1 515 mm vyššie ako Octavia. Ktorý parameter spôsobí, že bude čínske SUV-kupé katom bestselleru z Mladej Boleslavy? Motorová výbava.

Motorová výbava

„Jednapäťka“ dáva na kolesá výkon 150 koní a výkon na kolesá prenáša  7-stupňový 2-spojkový automat. Kto z potenciálnych zákazníkov zatúži po preplňovanom dvojlitri s výkonom 225 koní, ten ho dostane. Vďaka práci 6-stupňového automatu tento „monopost“ zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako 8 sekúnd.

Dostupná cena – len 16 500 eur

Základ sa bude predávať za 110 900 yuanov, v prepočte cca za 16 500 eur. Za vzhľadom niečo málo zaostáva technika, ktorá sa sústredila skôr na štandardné vlastnosti ako dosahovanie vyššej méty a výkonu.

Bestune B70S v špeciálnej edícii Black Warrior berie dych.Zdroj: faw.com

Škaredšia a drahšia konkurencia

Ešte poďme vypichnúť top vlastnosť z hľadiska porovnania s konkurenciou. Nenájdeš iný automobil s tak krásnym dizajnom a podobnými vlastnosťami za túto cenu. Novinka prichádza ako model B70S v špeciálnej verzii Black Warrior a ponúka neprehliadnuteľnú čiernu dokonalosť s výzorom, ktorý osloví už na prvý pohľad. Ako sa ti lacná Škoda Scout z Číny v krásnom kabáte páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: FAW

Bestune B70S - lacná Škoda Scout z Číny v špeciálnej čiernej edícii

Video: BESTUNE B70S 2022

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Superb combi rarita: 31 000 km, polovica ceny!Fanatici praktických parametrov snívajú o veľkom rodinnom aute so silným a úsporným...14. Júl, 2022
02Hummer H2 na 13-palcových kolesách z Lady!Ako vyzerá Hummer na kolieskových korčuliach? Nebezpečné parametre spojené s netradične...16. Júl, 2022
03Najlacnejšia Dacia s 220-koňovým motorom: Za koľko? Tento 220-koňový Dacia časostroj ťa dostane. Najlacnejšie Dacia s 220-koňovým motorom je...12. Júl, 2022