Lacnejší rival Dacie Spring len za 6 280 €!

Čoraz častejšie sa hovorí o stúpajúcom dopyte po menších SUV. Niet sa čomu čudovať, preplnené cesty si priam pýtajú odpoveď v podobe menších rozmerov. Mikro SUV z východu rozhodne neprehliadneš. Aj vďaka skvelej cene, len 6 280 €! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.10.2021
Diskusia:
Zdroj: tatamotors.com

Video: Tata Punch trailer

Auto-moto zaujímavosti

Lacnejší rival Dacie Spring len za 6 280 €!Tata Punch je nové SUV, ktoré bolo len pred krátkym časom uvedené na indický automobilový trh. Rezervácie na Punch boli otvorené začiatkom tohto mesiaca. O zákazníkov sa hodlá pobiť s agresívnymi cenami a prevezme svoj dlhý zoznam priamych a nepriamych rivalov.

Do mesta a nielen

Tata Punch sa bude predávať v 4 širokých variantoch. Ďalšou výhodou je možnosť predaja širokej škále zákazníkov. Tento automobil si nájde svoju klientelu vo veľkých metropolitných, aj v menších mestách. Spoločnosť Tata Motors predstavila Punch ako okamžitý hit a predaj energie počas sviatočného obdobia i po ňom.

Tata Punch - farbyZdroj: tatamotors.com

Tata Punch – mikro SUV

Pri pohľade na tento automobil by bolo vhodné ohlásiť vzrastajúcu tendenciu predajov áut kategórie mikro SUV. Doteraz sa darilo najmä väčším zástupcom segmentu SUV, čoraz častejšie sa však hovorí o stúpajúcom dopyte po menších SUV. Niet sa čomu čudovať, preplnené cesty si priam pýtajú odpoveď v podobe menších rozmerov.

Tata Punch - interiérZdroj: tatamotors.com

Háčik predaja

Rozmermi podobná konkurencia Dacie Spring prekvapí hneď v niekoľkých ohľadoch. Ani tento automobil však nie je bez chyby. Nevýhoda je jedna a výrazná. Na európskom trhu sa tento kráľ menších modelov s obrovským potenciálom zatiaľ neukáže. Dokázal by konkurovať bezpečnosťou a emisiami? Napriek zlým predpovediam, ak by výrobca chcel, dokáže prekvapiť na poli bezpečnosti a celkom určite dokáže dodržať stanovené svetové limity.

Výsledky v teste bezpečnosti = prekvapenie

Tata Punch len nedávno dosiahol v najnovšom programe Global NCAP hodnotenie plného počtu 5 hviezdičiek za ochranu dospelých cestujúcich a 4 hviezdičky za ochranu detských cestujúcich. Ide o mimoriadne zaujímavý koncept vozidla, ktorý si pýta priamu odpoveď v podobe na našom trhu, čo povieš?

Tata Punch - lacnejší rival Dacie Spring len za 6 280 €!Zdroj: tatamotors.com

Dostupná cena – lacné SUV pre masy

Cena je viac ako príjemná.  Ak je niečo malé a lacné, hodí sa to takmer všade. V krajine, odkiaľ automobil pochádza, sa to hemží motoristami. Napriek tomu tu vládnu podstatne nižšie nároky na bezpečnosť, spĺňanie emisných noriem a zákazníkov. Čerešničkou na torte dizajnu sú veľké 21-palcové disky. Cena štartuje na neuveriteľných 6 280 eur. Pohon zabezpečuje 1,2 litrový motor s výkonom 63 kilowattov. Výkon na kolesá prenáša pomocou 5-stupňového manuálu. V prípade záujmu ho možno vymeniť alebo zmeniť na 5-stupňový automat.

Tata Punch - lacnejsí rival Dacie Spring len za 6 280 €!Zdroj: tatamotors.com

Rozmery

Šikovné rozmery crossoverov sa osvedčili nielen počas korony. Punch je na tom podobne. Automobil disponuje dĺžkou pod 4 metre a konkuruje najmä Dacii Spring. Tata Punch, si vzala do hľadáčika dĺžku 3,8 metra. Poďme sa pozrieť na objem kufra. Pri aute podobných rozmerov by si určite nečakal priestorných 366 litrov priestoru.

Tata Punch - lacnejší rival Dacie Spring len za 6 280 €!Zdroj: tatamotors.com

Cena menej ako 10 000 eur

Výbava nie je slabá stránka Taty. Nemôže chýbať LED denné  aj koncové osvetlenie, 16-palcové dvojfarebné zliatinové diskami, bezkľúčové štartovanie, štart-stop systém a automatická klimatizácia. Špecialitou je cúvacia kamera, tempomat, dotykový multimédiálny kokpit a navigácia. Zaujíma ťa cena pôvodnej verzie v katalógu? V domovine, v Indii, za ňu zaplatí menej ako 10 000 eur.

Tata Punch - lacnejsí rival Dacie Spring len za 6 280 €!Zdroj: tatamotors.com

Recept na úspech aj u nás?

Trochu viac zohľadniť legislatívu v našich zemepisných šírkach a recept na úspech v podobe malého lacného automobilu je viac ako istý. Aký rozruch by tento lacný malý automobil na našom trhu spôsobil? Ako sa ti páči dizajnové prevedenie potenciálneho neznámeho trháka ponuky malých SUV? Podeľ sa s nami o svoj názor na automobil v komentároch. 

Zdroj: tatamotors.com

Tata Punch - lacnejší rival Dacie Spring len za 6 280 eur

Video: Tata Punch - 5 * v teste bezpečnosti dospelých cestujúcich

Video: Tata Punch trailer

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01R. I. P. BMW Vantablack: Táto farba zníži spotrebu o 0,5 l litra na 100 km!Najsvetlejšia biela odráža až 98,1% slnečného žiarenia, je držiteľom zápisu v Guinnessovej...16. Október, 2021
02Video: Škoda Fabia ťa presvedčí za 60 sekúnd!Osloví širokú škálu zákazníkov. Nie preto, že ponúka výberové parametre. Je to jednoducho...18. Október, 2021
03Najlepšie EČV registrované v SR: Slováci vedia ako zaujať!Majitelia týchto áut boli pri vyberaní symbolov na EČV za poplatok maximálne kreatívny....14. Október, 2021