Lacný sedan - Scala pre chudobných: Škoda Slavia

Po Škode Kushaq skúša zažiariť "low-cost" dvojča Škody Scala. Cena menej ako 10 000 eur. Jediný chyták? Toto eso nekúpiš na našom trhu. Čo dokáže Škoda Slavia - lacný sedan pre nemajetných? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.11.2021
Diskusia:
Zdroj: kolesa.ru

Škoda Slavia 2021-22

Auto-moto zaujímavosti

Lacný sedan - Scala pre chudobných: Škoda Slavia

Viaceré esá vytiahla automobilka z Mladej Boleslavy pre domáci trh. Ich najväčšou nevýhodou je práve cena. Škoda u nás rozhodne nie je lacným automobilom. Viaceré pokusy o predstavenie „masovky“ skončili predajným neúspechom alebo sa nepodarilo „udržať na uzde“ cenu modelu. Tá rástla súbežne s úspechom modelu a záujmu oň.

Lacnejší sedan značky Škoda

Okrem prekvapivo nízkej ceny, má dnešná hviezda všetky parametre potrebné pre úspech. Bohužiaľ, nepredáva sa u nás. Niektoré zaujímavé modely sa predstavili len výlučne na zahraničných trhoch. Je to veru „škoda,“ posúď sám. Prekvapenie pochádza z indického trhu, ktorý ťaží z možnosti lacnejšej výroby a komponentov. Ponuka vozidiel, ktoré vynikajú extrémne nízkou cenovkou, sa v Indii rozrastá.

Skvelý dizajn bez lacného bodykitu

Po úspechu Škody Kushaq prichádza Škoda Slavia. Najväčšia silná stránka? Na pohľad nevyzerá lacno ani prvoplánovo. Čo sľubuje, plní do bodky za zlomok ceny Scaly. Ostatné ukáže po rozbehnutí predaja. Zatiaľ výrobca nepotvrdil oficiálny vzhľad. Možno predpokladať, že bude podobný ako predstavili profíci zo známeho portálu kolesa.ru. Ruský ilustrátor sa s finálnou podobou pekne pohral a viacerí automobiloví odborníci sa vyjadrujú, že možno očakávať podobné tvarové línie. Javí sa tak a všetko tomu nasvedčuje aj kvôli odhaleniu modelu s kamuflážou. Model, rozhodnutý, že pôjde po stopách a cestou úspechu Kushaqu, je na prvý pohľad pôsobivý.

Rozmerom menšia Octavia

Kamufláž nedokáže utajiť, že model vyzerá všetko, len nie lacno. To je výborný predpoklad na úspech. Vzhľad môže veľa snov o „automobilových doskách, ktoré znamenajú svet,“ zničiť. Rozmerovo ide o menšiu Octaviu. Dĺžka vozidla bude 4 480 mm. S tlakom na využitie nízkoemisných technológií rastie, nie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, aj bezpečnosť.

Cena

Ako to funguje v Indii? Každý ďalší automobil, ktorý príde po SUV Kushaq, má už svoju cestu dostupného automobilu, predznačenú. Kushaq preteky s cenou odvážne odštartoval, ostatné vozidlá sa džia v tesnom závese a, čo sa týka ceny, nič nepredstierajú. Poďme ku konkrétnym cenám. Škoda Kushaq sa v Indii predáva za 9 850 eur, tento na cenu orientovaný sedan ohlásil ešte menšiu cenovku, mohla by byť okolo 8 000 eur.

Výhody výroby na indickom trhu

Čo má spoločné s Kushaqom? Obe vozidlá využívajú lacnejšiu verziu platformy MQB-A0-IN. Výhodami sú dostupnosť zdrojov, zamestnancov, nižšie náklady na výrobu a fakt, že až 95% komponentov bude vyrobených v indických závodoch. Ruskému webu kolesa.ru  treba s jeho grafikom Nikitom Chuickom poďakovať.

Výkon

Stojí pred nami schopné vozidlo, ktoré si vzalo viacero prvkov od Octavie. Nezabudni na bočné okno. Slavia je skvelým predstaviteľom sedanov s výklopným vekom kufra. Ďalšie priznanie? Zadné delené svetlá sú identické s tými na Octavii. Čo sa týka rozmerov, je menšia. Na dĺžku 4 480 mm a rázvor náprav 2 650 mm. Pod kapotou sa objaví 3-valec 1,0 TSI (85 kW) a 4-valec 1,5 TSI (110 kW). Výkon na kolesá prenáša manuálna aj dvojspojková prevodovka DSG. O pohodlie pasažierov sa postará praktický infotainment s 10-palcovou obrazovkou. Špecialitou je odklápací panel, kde možno osadiť amulet. Táto voľba pribudla na objednávku, podľa indických zvyklostí.

Porovnanie so Škodou Scala

Hlava v smútku je v prípade rozčarovania nad týmto modelom na mieste. Nekúpiš si ho. Budeš si musieť našetriť alebo sa zadlžiť z dôvodu kúpy našej drahšej, modernejšej sestry Škoda Scala. Nezúfaj, Škoda hatchback ponúka vyššiu úroveň komfortu a ďalšie vychytávky, ktoré indický kolega jednoducho nepotrebuje. Ako sa ti lacnejší Škoda sedan z Indie páči? Podeľ sa s nami s tvojím názorom v komentároch.

Škoda Slavia pred časom predstavila rovnomenný model Škoda Slavia. Tento roadster neplánoval produkčnú výrobu a vznikol ako projekt práce študentov.Zdroj: skoda-storyboard.com

Zdroj: kolesa.ru

Škoda Slavia - lacnejšia Škoda Scala z Indie

Škoda Slavia 2021-22

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Príspevok na palivo ako reakcia štátu na zdražovanie!Aká pomoc je pre občanov s nízkymi príjmami najviac nápomocná? V čase zdražujúcich sa...4. November, 2021
02Novodobá Škoda 200 RS: Znovuzrodená legenda berie dych!Novinka so zníženou strechou má všetky tromfy potrebné pre úspech. Okrem pretekárskej...6. November, 2021
03Rýchlosť v obci, autorizovaný servis + ďalšie zmeny po novom!Novela zákona úplne vymaže niektoré jej časti. Vodičov poteší zrušenie obmedzenej rýchlosti...2. November, 2021