Lada Vesta SW Cross za 13 990 €: Nové auto mestskej polície

Rozšírenie vozového parku v Humennom je rozumnou posilou flotily služobných áut. Čo presvedčilo kompetentných k povolaniu novej Lady do služby? Nízka cena, veľký priestor a vysoko posadený podvozok sú jasné tromfy nového lákadla značky LADA. Čo dokáže nové služobné vozidlo mestskej polície - Lada Vesta SW Cross za 13 990 €?  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.06.2019
Diskusia:

Video: LADA VESTA SW CROSS

Auto-moto zaujímavosti

Nový prírastok vozového parku mestskej polície je rozumnou posilou flotily služobných áut na našich cestách. Ruské "superauto" sľubuje zaujímavé parametre a vlastnosti, ktoré možno využiť aj v službách policajných zložiek.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk

História

Model sa začal v Európe predávať v roku 2017. Verzia combi SW a terénna verzia SW Cross bola dostupná v roku 2018. Na cestách v SR sa objavuje čoraz častejšie. Zaujímavé ruské vozidlo oslovilo široké spektrum zákazníkov.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk

Nové služobné vozidlo mestskej polície

Pred časom rozšírilo rady policajného zboru mestskej polície v Humennom. Vozidlo slúži mestským policajtom oficiálne od 1. mája. Pracovitá Lada Vesta SW Cross prekvapí nielen v teréne, vďaka schopnostiam a poctivým vlastnostiam stojí za pozornosť.

Test Lady Vesta SW Cross

Kúpa vozidla do služby mestskej polície deklaruje, že má tie najlepšie predpoklady uplatniť sa na našich cestách. Viacerí z nás by mali záujem o testovanie jazdných vlastností. V službách mestskej polície snáď nájde uplatnenie svojich "crossoverových" vlastností.  Na pohyb v teréne sa hodí podľa výsledkov doterajších testov až prekvapivo dobre.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk

Kia "odišla do dôchodku"

Variant Vesta SW disponuje väčším batožinovým priestorom. Nová Lada nahradila predchodcu - kórejský hatchback z roku 2011. Ten po nájazde 160 921 kilometrov neprešiel cez STK. Informoval o tom náčelník Mestskej polície Marián Zub

Náročné podmienky

Mestská prevádzka a služobné využitie poriadne preverí odolnosť vozidla. Automobil musí reagovať na časté striedanie vodičov za volantom. Na "zdraví" mu nepridáva tiež časté štartovanie typické pre služobné vozidlá v meste.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk

Opotrebenie vozidla a strata hodnoty

Múdre rozhodnutie a zhodnotenie finančných prostriedkov rozhodlo o kúpe novej Lady Vesta SW Cross. Zostatková cena po rokoch by aj pri kúpe podstatne drahšieho automobilu podľa slov náčelníka klesla na nulovú zostatkovú hodnotu.

Nákup na lízing

Mestská polícia v Humennom bude nové služobné vozidlo splácať formou lízingu po dobu 5. Hlavnou podmienkou výberu bola aj zvýšená svetlá výška vozidla. Policajné vozidlá musia často prekonávať nástrahy pohybu v meste a prechádzať obrubníky.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk  

Bicykle ako ekologický dopravný prostriedok

Policajný zbor okrem 2 vozidiel využíva v letných mesiacoch aj bicykle. Tie sa dokážu dostať aj na úseky, ktoré nie sú prístupné autom. Onedlho miestny policajný zbor vyradí ďalšie vozidlo značky Škoda.

Mestská Polícia Humenné má nové služobné auto - Ladu Vesta SW CrossZdroj: humenne.sk

Dotácie na nákup elektromobilu

Okrem nákupu Lady náčelník mestskej polície v Humennom požiadalo o udelenie dotácie na nákup elektromobilu. Kúpa druhého vozidla bude zrejme podobne vhodnou voľbou. Nie je vylúčené, že sa pri rozhodovaní o nástupcovi prikloní opäť na stranu ruského výrobcu.

Lada Vesta SW Cross Zdroj: lada-auto-sk

Top lákadlo = cena len 13 990 €

Najväčším lákadlom modelu je určite cena. Tá je skutočne zaujímavá. Lada Vesta SW Cross je na predaj za cenníkovú cenu začínajúcu na sume 13 990 €. Čo dokáže nové služobné vozidlo mestskej polície - Lada Vesta SW Cross, ktorá je na predaj  za menej ako 15 000 €? Sleduj video.

Lada Vesta SW Cross - batožinový priestorZdroj: lada-auto.sk

Najväčšie výhody

Čo presvedčilo kompetentných k povolaniu novej Lady Vesta SW Cross do služby? Nízka cena, veľký priestor a vysoko posadený podvozok sú jasné tromfy nového lákadla značky LADA. Ako hodnotíš možnosti využitia policajnej Vesty? Ako sa osvedčí v službe? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: humenne.sk, facebook Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакииlada-auto.sk

Video: LADA VESTA SW CROSS

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vodiči pozor: Čo dokáže radar s dosahom 1 000 m? Zabudni na statické radary! Nový radar meria do vzdialenosti 1 000 m + dokáže meniť polohu...4. Jún, 2019
02Najrýchlejšia kosačka na svete: Honda beštia dá pri 243 km/h!Honda to s extrémne rýchlym kosením myslí vážne. Predstav si kosačku, ktorá tvoj trávnik...12. Jún, 2019
03Lacné BMW M3? Pozor na napodobeninu za 14 950 €Unikátne BMW rad 3 je na predaj za 14 950 eur. Hodnota vozidla nie je vôbec tak vysoká, ako...8. Jún, 2019