Luxusná Lamborghini jachta: Vrchol luxusu za 3,6 milióna dolárov!

Úchvatné elegantné telo, ukrývajúce parametre, aké neponúka žiaden iný stroj na zemskom povrchu. Dĺžka 19 metrov. Najexkluzívnejšie Lamborghini na svete. Čo ponúka Lamborghini jachta za 3,6 milióna dolárov?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.08.2021
Diskusia:
Zdroj: lamborghini.com

Video: Lamborghini 63...

Auto-moto zaujímavosti

Tecnomar Lamborghini 63 jachta vznikla zo spolupráce spoločnosti Lamborghini a talianskej lodenice The Italian Sea Group. Strecha má väčšie rozmery ako konštrukcia. Tvar zlepšuje aerodynamiku plavidla a poskytuje cestujúcim tieň. Oblé tvary a futuristický dizajn, inšpirovaný práve slávnym superšportom, prináša do sveta dizajnu nový vietor.

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc GregoraZdroj: lamborghini.com

Inšpirované Lamborghini mašinami

Tvary, materiály a dokonca aj prístrojové vybavenie verne reprodukuje diely použité pri konštrukcii vozidiel Lamborghini. Podobnosť je evidentná na palube aj v podpalubnom priestore. Program personalizácie spoločnosti Lamborghini dokonca zvláda na objednávku konfiguráciu priestoru aj pre kupujúcich, ktorí si konfigurujú jachty.

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc GregoraZdroj: lamborghini.com

Nová pýcha zápasníka Conora McGregora

Novým majiteľom tejto nádhery sa určite nestaneš, keď ti na účte nesvieti extrémna suma, najlepšie s mnohopočetným počtom núl. Pre predstavu, ako veľmi dobre by si potreboval zarábať, nový majiteľ tejto jachty zarobil minulý rok 180 miliónov amerických dolárov. Zápasník Conor McGregor, patrí medzi najbohatších ľudí v športovom svete a príjmami a majetkom sa vyrovnáva najbohatším futbalistom. To je dôvod prečo udáva trend v tom, čo je dnes najluxusnejším vlastníctvom, ak si skutočne bohatý.

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc GregoraZdroj: lamborghini.com

Superauto morí

Táto elegantná jachta si vyslúžila prezývku „superauto morí“ a patrí k najrýchlejším plavidlám svojho druhu na svete. Konštrukcia nemôže byť vyrobená z iného materiálu ako z uhlíkových vlákien. Napríklad samotné kožené sedačky pochádzajú pôvodne z modelu Huracán Evo. Nádherná zelená farba má rovnaký odtieň ako Lamborghini Sian. Volant patrí Aventadoru.

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc GregoraZdroj: lamborghini.com

Čo znamená byť dnes extrémne bohatý?

Zaujímavosťou je skutočnosť, že Tecnomar a Lamborghini oznámili spoluprácu len vlani v júni. McGregor už mal svoju objednávku zaevidovanú na jeseň. Jeho príspevok na Instagrame zdvihol zo stoličky nejedného fanúšika, ale aj neprajníka. „Moja Lamborghini jachta je hotová,“ ako napísal pod fotkou jeho novej Tecnomar Lamborghini 63 jachty.

Detaily Lamborghini Tecnocar jachty od spoločnosti Italian Sea GroupZdroj: theitalianseagroup.com

Výkon 4 000 koní

Ako tento skvost vznikol? Na oslavu roku založenia Lamborghini, sa spojili 2 renomované značky, ktoré spoločne vytvorili limitovanú edíciu 63 exemplárov. Číslo 63 v označení, okrem počtu vyrobených kusov, tiež naznačuje dĺžku vozidla. Tá je presne 63 stôp alebo 20,42 metra. Šírka jachty je 5,4 metra. Symbolika označenia 63 znázorňuje aj rok 1963, kedy bola automobilka založená. Írsky zápasník McGregor vlastní model 12, ktorý odkazuje na whisky Proper No. Hmotnosť celej jachty je 24 000 kilogramov. Lamborghini 63 sa zameralo na vytvorenie luxusnej jachty s výkonom typickým pre kompaktnejšie lode. Výkon 4 000 koní bude stačiť na bežné extravagantné dobrodružstvo na vode.

Detaily Lamborghini Tecnocar jachty od spoločnosti Italian Sea GroupZdroj: theitalianseagroup.com

Maximálna rýchlosť 111 km

Toto je najrýchlejšie plavidlo vo flotile Tecnomaru. Pohon zabezpečujú dva 24-litrové naftové motory MAN s celkovým výkonom 3 945 koní (2 942 kilowattov). Ide o V12 motor s dvojitým turbodúchadlom a hybridnou asistenciou V12 MAN. Palivová nádrž, slúžiaca na napájanie,  3 600 litrov, to je 951 galónov. Cestovná rýchlosť je 40 uzlov, to je približne 74 km/h. Maximálna rýchlosť jachty je 60 uzlov, t. j. 111,1 kilometra za hodinu. To nie je zlé, čo povieš?

Detaily Lamborghini Tecnocar jachty od spoločnosti Italian Sea GroupZdroj: theitalianseagroup.com

Vozový park úspešného zápasníka

Toto nie je práve bežný rodinný dopravný prostriedok na presúvanie sa a vozenie rodiny. Zápasník má vo vozovom parku množstvo automobilov zvučných mien. Na bežné pochôdzky a vyzdvihovanie detí zo školy má Land Rover Range Rover a Land Rover Discovery. Iné príležitosti vytiahnu z garáže jeho Lamborghini Aventador Roadster, Urus, McLaren 650S, Rolls-Royce Ghost, Phantom Drophead Coupe, Bentley Continental GT alebo BMW i8.

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc GregoraZdroj: nautica.news

Cena

Írsky zápasník berie potom rodinu na dovolenky, na ktorých využijú aj toto luxusné súkromné plavidlo. Za najexkluzívnejšie Lamborghini na svete zaplatil Conor McGregor 3 600 000 amerických dolárov, v prepočte približne 3 070 000 eur. Vieš si predstaviť taký život? Aké extra pohodlie a luxus by si si na jeho mieste doprial ty? Podeľ sa s nami o svoj tip na tvoje vysnívané Lamborghini, Brabusa alebo Bentley.

Zdroj: lamborghini.comInstagram Lamborghinisuperyachttimes.com, nautica.news, robbreport.com, tecnomar.com

Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc Gregora

Video: Lamborghini 63 Tecnomar jachta Conora Mc Gregora

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Most Valy: Najvyšší most v Strednej Európe je na Slovensku!Most Valy je diaľničný most na diaľnici D3 v okrese Čadca. Svojou výškou 84...20. August, 2021
02Nový trest pre vodičov: Za nadávky pred policajtom pokuta 500 €!Verbálna agresivita bude po novom trestaná. Ministerstvo vnútra sa rozhodlo chrániť...24. August, 2021
03Armádne mašiny a helikoptéry: Natáčanie amerického filmu na D3! Veľká investícia pre Slovensko. Americkí filmári s viac ako 450 členným štábom zahájili u...22. August, 2021