Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Malé mestské autá

Svet áut je nesmierne pestrý a pre každú situáciu prináša vhodný iný typ auta. Malé mestské autá boli v minulosti naozaj enormne rozšírené, postupom času záujem o ne upadal. Malé mestské autá sú však stále veľmi vďačnými pomocníkmi na riešenie každodenných povinností v rušných mestských uličkách. Pozrieme sa na ne o čosi bližšie.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.11.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: carsguide.com.au

Malé mestské autá

Auto-moto zaujímavosti

Malé do každej uličky

V súčasnosti je na cestách áut čoraz viac, to že má jedna domácnosť dve alebo viac áut už nebýva zriedkavosťau, stáva sa to bežnou vecou. Počet áut si človek uvedomí predovšetkým pri ceste mestom ráno a popoludní, kedy človek viac stojí ako ide. V takejto kolóne si človek často krát okolo seba všimne masívne SUV, ktoré majú problém pri každom manévri či pri parkovaní. Práve vtedy človek ocení malé mestské autá.

Ktoré auto sa dá označiť za malé mestské auto? Nuž, rohodne nie nejaký Passat či Audi Q7, s ktorými pri parkovaní bojujete o každý milimeter miesta. Obvykle ide o autá s dĺžkou okolo 4 metrov, čím kratšie, tým je manévrovanie s nimi pohodlnejšie. V súčasnosti sa medzi malými mestskými autami tešia popularite aj elektrické autá, ktoré vo väčších mestách s dobrou infraštruktúrou taktiež nemusia byť zlou voľbou. Pri spaľovacích autách je výber takmer nekonečný, Fabia, Fiesta, Clio, to je len zlomok z modelov malých mestských áut. Čo sa týka výkonu, tu hranice nie sú, existujú aj športovejšie verzie kompaktných vozidiel, ktoré cez pracovný týždeň poslúžia na predieranie sa preplnenými ulicami mesta a cez víkend zabavia na kľukatej okreske za mestom. 

Malé mestské autáZdroj: carsguide.com.au

Prečo uprednostniť malé auto?

Možno sa pýtate, prečo by ste mali vôbec chcieť malé mestské auto. Odpoveď je jednoduchá, uľahčí vám život. Hlavne ak bývate vo väčšom meste, pri parkovaní oceníte každý centimeter miesta navyše. Najväčším benefitom sú práve kompaktnejšie rozmery, ak máte malé dieťa, určite pri jeho nakladaní do autosedačky bojujete o každý milimeter priestoru navyše, aby ste náhodou nebuchli do susedného vozidla. Menšie auto zaparkuje aj na užšie miesto stiesneného parkoviska nákupného centra a výrazne ľahšie sa s ním manévruje. Rovnako je výhodou aj fakt, že malé mestské autá viete kúpiť aj pri obmedzenejšom rozpočte.

Pre koho sú malé mestské autá určené?

Predovšetkým pre ľudí, ktorí jazdia hlavne v meste a blízkom okolí. Rovnako aj pre ľudí, ktorí najčastejšia jazdia sami. Malé mestské autá nemajú veľký batožinový priestor, takže na nejaké cesty na dovolenky k moru nie sú úplne ideálne, aj keď dá sa všetko. Prípadne môže ísť o fajn druhé auto do rodiny, pre manželku či neskôr pre dieťa, ktoré zbiera prvé vodičské skúsenosti. Kompaktné rozmery si však netreba zamieňať s nižšou kvalitou či horšou výbavou. Aj malé mestské autá toho zvládnu naozaj dosť a je na vás, či si vyberiete nejaké v úplnom základe, alebo si doprajete rôznych asistentov, parkovacie senzory, vyhrievané sedadlá, automatickú prevodovku a podobné prvky, ktoré spríjemnia vašu jazdu.

Ponuka malých áut na Autobazar.EU

Pokiaľ sa chcete lepšie zorientovať vo svete malých mestských áut a vybrať si to práve pre vás, na portáli Autobazar.EU určite nájdete presne také, aké hľadáte. Od dizajnových, cez nenápadné až po tie najvybavenejšie malé mestské autá na trhu. Njrôznejšie značky, modely a farby, stačí si prezrieť najkompletnejšiu ponuku priamo na TOMTO mieste.

Zdroj foto: carsguide.com.au

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Alfa Romeo Tonale má štvorkolku iba s plug-in hybridomJe málo áut, ktoré by boli všeobecne pekné. Veľa ľuďom sa však páčia vozidla Alfa Romeo a...24. Október, 2023
02Budúcnosť obytného Volkswagenu odkrýva nový koncept T7 CaliforniaVolkswagen v sekcii úžitkových vozidiel prináša možnosti kempovania už v poriadne dlho....28. August, 2023
03AUTOSALÓN AUTOSHOW NITRA OPÄŤ V PLNEJ SILE!Príďte si do Nitry pozrieť 31 automobilových značiek, slovenské výstavne premiéry a...27. September, 2023