Maserati SUV oficiálne potvrdené!

Maserati pred časom prišlo so správou, že pripravuje automobil kategórie SUV. Stalo sa už zvykom, že luxusné automobilky inšpirované úspechom Porsche Cayenne prinášajú na trh nových konkuretov do triedy crossoverov. Značka s vidlami v znaku pokúša "šťastie" s Maserati Levante. Šéf spoločnosti Maserati Harald Wester v rozhovore pre Autocar vylúčil možnosť, že by sa k Levante pripojil menší crossover! Čo môžeme očakávať od nového modelu? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.03.2015
Diskusia:

Maserati SUV oficiálne...

Auto-moto zaujímavosti

Maserati chystá vozidlo, ktoré má pokoriť úspech Porsche Cayenne!

Maserati pred časom prišlo so správou, že pripravuje automobil kategórie SUV. Stalo sa už zvykom, že luxusné automobilky inšpirované úspechom Porsche Cayenne prinášajú na trh nových konkuretov do triedy crossoverov. Značka s vidlami v znaku pokúša "šťastie" s Maserati Levante. Maserati má začať výrobu svojho prvého SUV neskôr v tomto roku, model strednej veľkosti s názvom "Levante" bude patriť do výkonovo orientovaného luxusného segmentu off-road automobilov. 

Maserati LevanteZdroj: autoblog.com

Prvé informácie o vozidle už pred štyrmi rokmi

Šéf spoločnosti Maserati Harald Wester v rozhovore pre Autocar vylúčil možnosť, že by rozšíril ponuku o menší crossover, tak ako sme to videli v prípade Fiatu Chrysler! Čo môžme očakávať od nového modelu? Aj napriek obavám pôjde o vozidlo, ktoré bude schopné konkurovať vozidlám ako je Jeep či Alfa Romeo! 

Koncept Maserati Kubang zaujal už pred pár rokmi na detroitskom autosalóneZdroj: autoblog.com

Prvé informácie o SUV s trojzubcom v znaku sa dostali na svetlo sveta už pred štyrmi rokmi v súvislosti s konceptom Kubang. To, či sa bude zakladať na tejto vízii sa zatiaľ nepotvrdilo.

Koncept vozidla Kubang z roku 2013, ktorý zohral veľkú úlohu na vzhľadu LevanteZdroj: autoblog.com

V automobilovom priemysle je nutné niekedy povedať nie!

"Ak sa pohybujete v automobilovom priemysle už nejakú dobu, zistíte, že to, že každá automobilka vyrába tak trochu všetko, nie je tou správnou cestou:" povedal pre britský časopis samotný Wester. V tomto podnikaní je skrátka nevyhnutné z času na čas hovoriť nie! To bol hlavný dôvod, prečo sa Maserati nechce uberať cestou výroby automobilu rovnakých veľkostí ako u konkurečných automobiliek. Malého crossoveru sa od Maserati zrejme nedočkáme!

Interiér typický pre značku s vidlami Neptúna v znakuZdroj: autoblog.com

Pohon

V ponuke budú viaceré verzie pohonu. Asi najväčší záujem kupujúcich bude o turbodiesel V6 s objemom tri litre a výkonom 199 kW. Štandardom u všetkých pohonných jednotiek má byť osemstupňová samočinná prevodovka.

Maserati Levante nepôjde cestou malého crossoveruZdroj: autoblog.com

Možná konkurencia Porsche Cayenne a BMW X6-tky!

Pokiaľ ide o Levante, jeho odhalenie je plánované ku koncu tohto roka alebo začiatkom budúceho. Veľa sa hovorí o debute na 2016 Detroit Auto Show v januári budúceho roka. Vozidlo nebude jazdiť na platforme Jeep Grand Cherokee ako automobilka pôvodne plánovala. Zaujme jedinečným dizajnom odvodeným od Maserati Ghibli a Quattroporte sedanu! 

Maserati Levante bude debutovať v roku 2016 na Auto Show v Detroite.Zdroj: autoblog.com

Veľké plány automobilky a predaj až 75-tisíc automobilov do roku 2018!

Nové SUV by malo byť zároveň najpredávanejším modelom značky! Podľa slov Jamesa Cowana, marketingového riaditeľa britskej pobočky talianskej značky, automobilka plánuje pritiahnuť na toto lákadlo uplne nový segment zákazníkov. Model by mal obsadiť trh v medzinárodnom merítku, Levante sa má predávať v Európe, USA a taktiež v Číne. Automobilka by chcela do roku 2018 predať celkovo 75-tisíc automobilov! Viacero odborníkov sa už vyjadrilo, že pre nové SUV nemusí byť tento cieľ až tak nereálny! 

Maserati LevanteZdroj: autoblog.com

Čo hovoríte na Maserati Levante? Podarí sa mu zamútiť vody v kategórii SUV?

zdroj: autoblog.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Muž vs. auto na priechode pre chodcov!Na priechode alebo do piatich metrov pred ním nesmie vodič zastaviť a ani stáť. Muž zobral...17. Marec, 2015
02Video: Nikdy nepodceňuj zamykanie dverí!Nezamknuté dvere počas jazdy sú problémom väčšiny z nás! Turistky zažili kvôli tejto chybe...17. Marec, 2015
03Kenguru: Keď sa k veciam pristupuje inakUž na prvý pohľad to vyzerá ako ako inteligentné vozidlo. V momente, keď otvoríte dvere,...15. Marec, 2015