Mercedes-Benz GLS: S-class v triede SUV-čiek!

Pre nás Európanov je určený model s označením 350D a výkonom 243 koní a 9-stupňovou automatickou prevodovkou. To je síce pekné, ale automobil, ktorý je zhmotneným snom nesie označenie GLS 63 AMG a disponuje výkonom 577 koní! Najväčšie SUV značky bude poháňať 5,5-litrový V8 motor. Okrem výkonu je zaujímavá aj cena! Pri troche šťastia ti budú stačiť celoživotné úspory! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.11.2015
Diskusia:

Mercedes-Benz GLS: S-class...

Auto-moto zaujímavosti

Bezpečnostné a doplnkové systémy

Možno si už počul o technológii "Vision Control." Ide o použitie špeciálnych, vyhrievaných stieračov, ktoré dokážu zlepšiť viditeľnosť v zhoršenom počasí. 

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mixmotor.eu

Ionizačný systém vzduchu

Pre milovníkov vyššej triedy vozidiel si pripravil Mercedes ďalšiu "vychytávku." V snahe zabezpečiť ešte vyššiu kvalitu ovzdušia vo vozidle, vyvinula automobilka nový špeciálny systém čistenia. Systém funguje na princípe ionizácie ovzdušia. 

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mixmotor.eu

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mixmotor.eu

Facelift

Čo sa týka zmien, vozidlo dostalo upravenú masku a nové svetlomety s diódami denného svietenia. Zmenami prešiel aj nárazník. Pozorné oko si všimne aj zmenu dizajnu zliatinových kolies. Názov všetkých nových SUV Mercedesov začína písmenami GL.

Podoba Mercedesu-Benz GL-ClassZdroj: mixmotor.eu

"S-Class" v triede SUV-čiek!

Tento konkrétny model však ponesie označenie GLS! Z akého dôvodu? Najväčší, extrémne masívny model bude "S-Class" medzi SUV-čkami! 

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mercedes-benz.com

Európska verzia

Pre nás Európanov je určený model s označením 350D a výkonom 243 koní a 9-stupňovou automatickou prevodovkou. To je síce pekné, ale automobil, ktorý je zhmotneným snom nejedného z nás, nesie označenie GLS 63 AMG a disponuje výkonom 577 koní! Najväčšie SUV značky bude poháňať 5,5-litrový V8 motor. Oficiálne podrobnosti ohľadne výkonu automobilka zatiaľ nezverejnila, ale pôjde o ešte väčšiu "parádu" akú ponúka "stará" verzia s výkonom 549-koní! Tá dokázala s obmedzovačom rýchlosti dosahovať rýchlosť až 270 kilometrov za hodinu! 

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mercedes-benz.com

Mercedes-Benz GLS 63 AMG

Zvláštnosťou tejto úpravy je, že ako jediná disponuje 7-stupňovou prevodovkou a chýba jej zamykanie centrálneho diferenciálu a redukcie. Ako to už pri "AMG" verziách býva zvykom, aj napriek vysokej spotrebe, prehnanému výkonu, možno predpokladať, že aj GLS 63 AMG bude patriť k najobľúbenejším a najžiadanejším variantom. 

2016 Mercedes-Benz GLSZdroj: mercedes-benz.com

Cena

Okrem výkonu je zaujímavá aj cena! Pri troche šťastia ti budú stačiť celoživotné úspory! SUV s označením 350D bude tvoje za cenu približne 62,85-tisíc eur. AMG verzia je "dostupná" za cenu 113 500 eur. Očakávaný príchod na trh sa odhaduje na marec budúceho roka a niet pochýb, že o najväčšie SUV značky Mercedes-Benz, bude záujem! 

Mercedes-Benz GLSZdroj: mixmotor.eu

zdroj: germancarforum.com, topgear.com, mixmotor.eu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Chceš sa zviesť McLarenom P1? Alebo radšej BMWi8?Ak aj ty snívaš o jazde luxusným superšportom, máme pre teba a dobrú správu! V snahe...3. November, 2015
02Suzuki Air Triser: Minivan budúcnosti inšpirovaný mikrobusom VW!Suzuki Air Triser patrí medzi tie dizajnové prevedenia, ktoré už od prvého pohľadu miluješ...4. November, 2015
03Dom na kolesách: Bez uskromnenia priestoru a komfortu!Žiť veľký život v malom dome na kolesách. To je sen nás mnohých. Väčšinou sa však všetky...4. November, 2015